Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Vasta
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

vundament_screenshot_14 17-49-20.png

Insener joonistas ülaltoodud lahenduse. Kuna insenerilt laekuvad vastused tavaliselt (liiga) aegalaselt (või olen mina lihtsalt kannatamatu) siis küsin siin:
  1. mis asi võiks olla joonisel märgitud RCK 150 killustiku ja betoonivalu vahel?
  2. kas põrandakütte paigutamine kandekonstruktsiooni sisse on hea mõte? kas see ei peaks olema eraldi kihis põranda peal?
  3. kuna veetase krundil on kõrge (120-70cm, sõltuvalt aastajast) ja kandev kiht pole dreeniv (peenliiv) siis kas ei vajaks vundament mööda perimeetrit drenaazi?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

C. 15 cm liivakiht peatab vee kapillaartõusu. Kui põhjavesi on min 70 cm sügavusel siis probleeme pole
B. Pole probleem.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

kunn24 kirjutas: 17 Veebr 2020, 14:00 Palu arhitektil või inseneril kindlasti ümber teha lahendus, kus puitvooder on ca 5 cm maapinnast.
Ma eeldan, et see osa on iroonia? Kurat, ilma vastavasisuliste smilideta on ikka võimatu aru saada, mis on tõsine ja mis iroonia.
RCK 150 jäi ka mulle segaseks, Google samuti ei andnud vastust. Kas said selgust?
Ma googeldasin ise ka aga targaks ei saanud.
Küsides tuli selline vastus: "RCK 150 on betooni klass mida kasutada põrandavaluks ilma armatuurita. "
Samuti ma ei taba, miks on tehtud eraldi killutikust vallid, kui liiv kannab XPS-i kaudu koormuse (lubatud antud XPS-ile on 90kN/m2) sama hästi ära? Sellist kukesuppi reaalselt on väga tülikas ehitada, soovitan taotleda 1 materjali ära jätmist ja täielikult liivaga või siis killustikuga alust.
Äkki tulenevalt pinnasest: kõrge pinnaveetase + mittedreeniv peenliiv?
Ma ei oska küll põhjust arvata, mul puudb ettevalmistus või teadmsied mis lubaksid seda hinnata.

Ülemise EPS100 servad tuleks faasida 45 kraadi alla, vastasel juhul jääb pingekontsentraator betooni.
Sa pead silmas põrandas oleva ülemise kihi?
Kas võimalik radooni teema on lahendatud? Ma ei näe seda, kile põrandaplaadi all on ka mingi kasvuhoonekile, mis läheb peal käies vältimatult katki.
Uuring tehtud ja radoon pole antud kohas teema, kõik näitajad olid kõvasti allapool miinimumnormi, seega otsene vajadus radoonitõkkekile järgi puudub.
Võiksid lisaks küsida, kas sarruseid ei saaks üldse vältida, kasutades kiuga betooni? http://www.kiudbetoon.ee/kiudbetoon.htm Küttetorude kinnitamiseks võrk on vajalik, kuid selle võib siis dimensioneerida peenemast traadist. http://www.rudus.ee/Failid%20betoon/Bhinnakiri2012.pdf lk 9 on kiudbetooni (Armix) hinnalisad, selle 10- 20 m3 juures ei puhu see üldse pilli, kui saab armatuuriga jantimisest loobuda.


Uurin.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas rst »

Tore on vaadata, et projekteeritakse plaatvundamente 100mm kandva plaadiga. Huvitav, et paljud arvutusprogrammid alla 120mm RB plaati ei lase isegi arvutada. Ammugi pole pealmises pinnas armatuurrauda, kuigi pildi järgi jääb mulje, et meil on tegu ikkagi mitmesildelise plaadiga. Järjekorselt on näha, et keegi pole MITTE midagi siin läbi arvutanud.
Kas Bauroc lubab antud 500mm laia plokki toetada ainult 300mm ulatuses nii, et 200mm ripub üle? Soovitan seda Baurocist ülekontrollida.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

rst kirjutas: 17 Veebr 2020, 16:02 Kas Bauroc lubab antud 500mm laia plokki toetada ainult 300mm ulatuses nii, et 200mm ripub üle? Soovitan seda Baurocist ülekontrollida.
Baurocki enda lehel on näidisõlmena selline asi väljas, siin ulatub 200 mm üle serva.
https://bauroc.ee/uploads/sites/2/2016/11/vund_2.1.pdf
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Peab nõustuma postitaja rst kommentaaridega...
- kui pole kandev plaat siis mis räägitakse plaatvundamendist?
- kui on plaatvundament so on ette nähtud nõrkadele pinnastele hoone koormuse "hajutamiseks" siis on plaadi töötamiseks plaatvundamendina vale nii plaadi paksus kui armatuur - lisaks ei paigaldata sellise skeemiga töötavasse plaati küttetorustikku
- kui natuke süveneda siis on näha, et Bauroc sokli näidissõlm ja siin antud sõlm pole analoogsed
Täiesti nõus - järjekordselt pole keegi midagi läbi arvutanud...
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

:scratch: Huvitav, kas närilistel ei või tekkida tahtmine vundamentide taldade alustesse EPS-ide või XPS-de sisse sooje korterelamuid rajada? Mul igatahes üks analoogne kogemus olemas.
Madalvundamentide ja plaatvundamentide alla pole just väga pikk teekond käike kaevandada.
Loodus on imeline. Liigid kohanduvad ja arenevad pidevalt uute oludega.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas rst »

kunn24 kirjutas: 17 Veebr 2020, 23:08 ...
Samas 300 mm plokist on ilusti vundamedil. Teeb sama välja, kui ladudada 300 mm laiast plokist sein täie laiusega vundamentile ja kleepida talle 200 mm soojustust koos krohviga külge. Arvutada võib ikka, iseasi, kuhu sellega jõuab.
Kahjuks ei vasta täpselt samaga.
Ühel juhul on terve plokk (300mm) terve oma ristlõike ulatuses ühtlaselt toetatud ja koormatud. Ning tõesti isegi väikeplokkidel on minimaalseid deformatsioone kui neid koormata.
500mm lai ploki puhul tekib meil olukord, kus 300mm on koormatud ning seal tekib väike deformatsioon, kuid samas kõrval on 200mm täiesti koormamata. Arva ära mis juhtub nüüd.
Okei aitan välja sind ühe ilusa pildiga, mis mulle saadeti ühe mureliku eramu omaniku poolt, sest ta tegi nii nagu arhitekt oli ARHITEKTUURSES EELPROJEKTIS ettenäinud.
Pilt
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Prill »

rst kirjutas: 18 Veebr 2020, 08:38 Okei aitan välja sind ühe ilusa pildiga, mis mulle saadeti ühe mureliku eramu omaniku poolt, sest ta tegi nii nagu arhitekt oli ARHITEKTUURSES EELPROJEKTIS ettenäinud.
Antud pildi pealt visuaalselt tunduks, kus toetuse/mittetoetamise suhe plokil ei paista mitte 30/20, vaid rohkem 25/25, mis enam ei vasta ka plokitehase tüüpjoonisele ja võib seina murdumise põhjuseks olla.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Prill »

kunn24 kirjutas: 18 Veebr 2020, 09:15 Sa vaata, mida on kõige alumise kiviga tehtud (hammas sisse saetud).
Ei tarvitse olla hammas sisse saetud, plokk toetub vundamendile ja põrandavalu on tehtud hiljem, mis jätab ainult mulje nagu oleks plokil hammas sisse tehtud.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas rst »

Hammast ei ole sisse saetud plokki. Antud mure oli peaaegu kõikide avade kõrval. Teatavasti on avade kõrval koormus suurem.
Pilt

Bauroci enda sõlme peal on joonestatud 90mm õõnesplokk välja viimistluseks, kuid tegelikult hakkab ka see koormust vastu võtma.
Bauroci näidissõlm on täitsa töötav lahendus ja ei ole näinud selliseid jubedaid pilte seintest antud lahendusega.
Palun mitte segi ajada Bauroci näidissõlme 200-250mm üle toetuskoha rippuva "lahendusega".

Jõudu teema algatajale, sest niikaua kui pole koppa maasse löödud on vigade likvideerimine projektis odav. :wave:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

rst-l on õigus...
Bauroc tüüpjoonisel EI OLE kandev plokk KONSOOLSELT üle serva...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Plaatvundamendist...
Kui kasutada koormust taluvaid ja üle kandvaid soojustusi siis tuleb tugevuse hindamisel kasutada surveroome parameetreid. Kui hoone kasutusiga on 50a (mis on standardis nõutud ja kui pole kokku lepitud teisiti) siis tuleks arvestada, et EPS toodete (nt EPS200) surveroome parameetrid ei vasta nõuetele, sest sertifikaat ei anna tugevusparameetreid 50a (vastavad katsed on tegemata)...
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Suhtelsin Baurockiga. Loomulikut ei öelnud nad, et nii ei saa, sest see vajab läbi arvutamist. Aga ettevaatliku inimesena vastas ta, et tema nii ei teeks vaid nihutaks müüri sissepoole ja teeks põranda kahekihilisena. Samuti küsis ta, et olen ma mõelnud, mis 200 väljanikhe korral saab uste ja akendega. Kuhu need müüritises asetuvad ja toetuvad?

Liiga palju küsitavusi ühes pigem lihstas (ja korduvalt laehendatud) sõlmes, kus jalgratast leiutada pole vaja.

Hetkel tekkis mul küsimus, kuskohalt leian ma inseneri, kes mulle päriselt suudab kiiresti kõlbliku vundamendi projekterida? Seda lahendust on proejekteeritud detsembrist saati ...
Oskab keegi soovitada?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Inseneri leiaks ilmselt inseneribüroost - Google peaks aitama büroode leidmisel...
"Sõbra soovitusel" inseneri valides võiks kontrollida inseneri pädevust kutseregistrist...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas ping »

macintosh kirjutas: 18 Veebr 2020, 12:45 Suhtelsin Baurockiga. Loomulikut ei öelnud nad, et nii ei saa, sest see vajab läbi arvutamist. Aga ettevaatliku inimesena vastas ta, et tema nii ei teeks vaid nihutaks müüri sissepoole ja teeks põranda kahekihilisena. Samuti küsis ta, et olen ma mõelnud, mis 200 väljanikhe korral saab uste ja akendega. Kuhu need müüritises asetuvad ja toetuvad?

Liiga palju küsitavusi ühes pigem lihstas (ja korduvalt laehendatud) sõlmes, kus jalgratast leiutada pole vaja.

Hetkel tekkis mul küsimus, kuskohalt leian ma inseneri, kes mulle päriselt suudab kiiresti kõlbliku vundamendi projekterida? Seda lahendust on proejekteeritud detsembrist saati ...
Oskab keegi soovitada?
Kui neid plokke müüdi Aeroc´i kaubamärgi all, siis oli nende seisukoht, et soojustehniliselt on kõige parem akna paiknemine homogeense ploki keskkohas.

Sellise "vundamendi alumise nurga" lahenduse küsitavusele olen mitmete projektide juures viitanud aga kuna inimene on raha eest "targa kunstniku" käest projekti tellinud, siis on nad projekti muutmise plaani jutuga "targa kunstniku" juurest pikalt saadetud.

(Ise olen korduvalt kõhklemata vahetanud "mitte koostööaldist projekteerijat" ja vajadusel kasutanud eriosade projekteerimisel pädeva inseneri abi.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 18 Veebr 2020, 13:59 Inseneri leiaks ilmselt inseneribüroost - Google peaks aitama büroode leidmisel...
"Sõbra soovitusel" inseneri valides võiks kontrollida inseneri pädevust kutseregistrist...
Suurte büroode pädevad insenerid on nii hõivatud suurte projektide allkirjastamisega, et nad vist eriti ei viitsi süveneda ühe väikse serva probleemidesse.
Niiet keeruline teema jah...

Küsi selle "kogenud betoonimehe" käest, kes sul hakkab vundamenti valama (kindlasti oled juba valinud), hea betoonitoodete/vundamentide inseneri kontakte. Mind on selline võte aidanud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

ping kirjutas: 18 Veebr 2020, 14:04 Sellise "vundamendi alumise nurga" lahenduse küsitavusele olen mitmete projektide juures viitanud aga kuna inimene on raha eest "targa kunstniku" käest projekti tellinud, siis on nad projekti muutmise plaani jutuga "targa kunstniku" juurest pikalt saadetud.

(Ise olen korduvalt kõhklemata vahetanud "mitte koostööaldist projekteerijat" ja vajadusel kasutanud eriosade projekteerimisel pädeva inseneri abi.)
Projekti autor (või õieti ettevõte) on vastavalt MTR registreeringule täiesti pädev seda tegema. Seega paber kannatab kõike. Google pole nii abivalmis kui sa uskuda tahaksid. Enamusel on seoses peatse kevade saabumisega käed-jalad tööd täis või on see üks eramu vundament nii mõttetult väike töö.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga äkki on probleem selles, et kui tõepoolest pöörduda pädeva inseneri poole siis tundub tellijale: "krt, siin polegi midagi teha, nii väikse töö eest selline tasu - ma teen selle parem ise või lasen betoonimehel teha"
Ei ole?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Veel...
Kui ettevõttel on tegevusalana MTR-s märgitud projekteerimine siis see automaatselt ei tähenda, et ka pädevus on olemas. Võiks vaadata ka konstruktiivse projekteerimise eest vastutava pädeva isiku pädevust ja kutsetunnistust...
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

xxx111 kirjutas: 18 Veebr 2020, 14:23 Aga äkki on probleem selles, et kui tõepoolest pöörduda pädeva inseneri poole siis tundub tellijale: "krt, siin polegi midagi teha, nii väikse töö eest selline tasu - ma teen selle parem ise või lasen betoonimehel teha"
Ei ole?
Ära palun aja. Pärast arhitektuurse projekti valmimist otsisin spetsiaalselt pädeva inseneri, kes teeks selle baasil põhiprojekti, et (vähemalt) vundament saaks õige. Insener soovis töö ajaks 2.5 kuud, selle ta ka sai, ma ei kaubelnud töötasu üle, ma olin küsituga nõus.
Viimati muutis macintosh, 18 Veebr 2020, 14:44, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga kui otsisid ja leidsid PÄDEVA inseneri siis miks Sa küsimustega foorumis oled?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Prill »

xxx111 kirjutas: 18 Veebr 2020, 14:33 Veel...
Kui ettevõttel on tegevusalana MTR-s märgitud projekteerimine siis see automaatselt ei tähenda, et ka pädevus on olemas. Võiks vaadata ka konstruktiivse projekteerimise eest vastutava pädeva isiku pädevust ja kutsetunnistust...
Ka see tegelikult ei tähenda mitte midagi, sest inimene on olemuselt ekslik. Ka tunnustatud tippkirurgide töötulem ei pidavat olema 100%, vaid nõks madalam, kuigi nende ettevalmistuses ja töökogemuses pole kahtlust ning usutavalt igal lõikusel annavad oma parima. Miks inseneride puhul on usk, et pädev MTR tagab 100% veavaba lahenduse.
Igaüks on meist sündidest saati õppinud kaela hoidma roomama, seejärel kõndima - peaks kõik meid oskama kõndida, aga kas keegi meist oleks valmis oma elu panti panema, et vaatamata omandatud kõndimisoskusele, selle aastakümnetepikkusele praktiseerimisele, me välistame komistamise-kukkumise. Või kuidas on võimalik komistada-kukkuda, kui me omame perfektset täiuslikkuseni arendatud kõndimise oskust ning enamik meid suudab edukalt kõndimise asemel lausa joosta.

Tegelikult ei ole ju ühtegi arvutust, fakti, tõendit, et teemaalgatajale tehtud projekt oleks ebapädev või mittetoimiv.
On ainult kahtlused ja suurelt osalt emotsionaalsed lähenemised. Või kas ühe joonise põhjal saabki midagi järeldada, kui me ei tea mis lähteandmed-ülesandepüstitus-tingimused-piirangud projekteerijale ette olid antud.

Ei näe küll objektiivset põhjust antud projektlahendus kasutuskõlbmatuks kuulutada, kui kerkib küsimusi, peaks neile vastama osata projekti autor, kui see ei veena, annaks projekti kvaliteedile hinnangu ekspertiis.
Uue projekti tellimine või kelleltki kolmandalt arvutuse tellimine võib edasi aidata aga ei tarvitse, vaid võib veel rohkem küsimusi tekitada. Ka täiesti uue projekti tellimine võib anda tulemuseks, kus on 2 projekti, mida foorum on võimeline sõelapõhjaks laskma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

macintosh kirjutas: 18 Veebr 2020, 14:36 Pärast arhitektuurse projekti valmimist otsisin spetsiaalselt pädeva inseneri, kes teeks selle basil põhiprojekti, et (vähemalt) vundament saaks õige.
Mis sa arvad, et foorumlased vastutavad oma arvamuste eest hilisemate võimalike jamade korral? Tutkitki! ;)
Nüüd pead otsima veel vähemalt 7 pädevat inseneri, neile maksma ja siis paned kõik need 7 arvamust enda ette lauale. Kui 2-3 oma arvamused on enam-vähem sarnased, siis nende arvamuse järgi ehitad.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus. Küsin täpsustusi.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Igatpidi nõus, et foorum pole koht kust küsida projektlahendusi või hinnangut projektlahendusele...
Nõus ka sellega, et inimene on ekslik.
Nõus ka sellega, et kutsetunnistus iseenesest ei tähenda midagi.
Küll on siiski teatud tasemega kutsetunnistusega inseneri projekti puhul tõenäosus, et projekt on asjatundlik oluliselt suurem...
Vasta