1. leht 1-st

vundamendi auk

Postitatud: 18 Juun 2019, 20:01
Postitas Lainelaudur
vana maja lammutamisel jäi järgi1,5 m sügavune auk, umbes 90 m2, kuna uue maja vundament tuleb vaid osaliselt selle peale ja osaliselt augu kõrvale, siis on hulk küsimusi.
Millega täita vana auk, kas lammutusest jäänud silikaat-tellised sobivad vaheldumisi liivaga
Killustik...
Või on veel mingi võimalus

Re: vundamendi auk

Postitatud: 19 Juun 2019, 10:51
Postitas Vänge
Lainelaudur, kujuta nüüd ette kui tellised pillud sisse ja sinna peale liiva, et kui palju sa seda hiljem peale täitma pead

Re: vundamendi auk

Postitatud: 19 Juun 2019, 14:03
Postitas tabarabarap
Kui raha on võib ka makroflexi täis lasta selle väikse lohu

Tavaliselt kooritakse ümbrusest pinnas täiteks tagasi, kui hoov kõrgem (eeldatavasti lükati kõik mis august tuli maja ümber laiali) ja võib vabalt kõik silikaadi sinna auku loopida , kui hiljem seal kaevetöid või põllumajandust plaanis ei ole

Re: vundamendi auk

Postitatud: 19 Juun 2019, 15:33
Postitas Walterscheid
Vänge point on õige, kui augu telliseid täis loobid ja liiva peale paned, siis ajapikku kaob liiv telliste vahele.

Re: vundamendi auk

Postitatud: 19 Juun 2019, 20:50
Postitas Lainelaudur
mitte midagi pole maja ümber laiali lükatud! ehituspraht veeti minema, ainult silikaat-tellised on järgi ja 1,5 meetri sügavust 90 ruutmeetri suurust auku ei saa ju lohukeseks nimetada.

Re: vundamendi auk

Postitatud: 19 Juun 2019, 20:53
Postitas Lainelaudur
krunt on vaid 580 m2 suurune ja osaliselt tuleb uus maja vana kohale, osaliselt mitte. Keldrit enam maja alla ei tule, kuna pinnas väga savine ja vanas keldris oli kogu aeg vesi. Täiskelder ongi vaja millegiga täita, vana vundament ära veetud.

Re: vundamendi auk

Postitatud: 20 Juun 2019, 02:35
Postitas ping
kunn24 kirjutas: 20 Juun 2019, 01:01
Walterscheid kirjutas: 19 Juun 2019, 15:33 Vänge point on õige, kui augu telliseid täis loobid ja liiva peale paned, siis ajapikku kaob liiv telliste vahele.
Selleks on tihendusmasinad. Igaljuhul tuleb vundamendialune hoolega kinni trampida.
Kui tellised on hunnikus, siis sinna vahele ei tambi midagi, veega uhades leotatakse liiv kivide vahele.
Kui auk on savipinnases, siis vesi ei pruugi äravalguda ja see pind võib aastaks vetruvaks jääda.
Maja alla ei maksaks kive jätta vaid tihendada liivaga kandva pinnase saamiseks.
Maja kõrvale laota kihtide kaupa kive ja liiva, siis see vajub kokku haljastuse tegemise ajaks.
:hello:

Re: vundamendi auk

Postitatud: 23 Juun 2019, 08:30
Postitas T25
Mina tegin oma garaazi põranda nii. Kaevasin savini puhtaks ja siis vedasin liiva-kruusa täis kuni enam vähem vajaliku kõrguseni( ca 1m ja kohati vundamendi äärtes ca 1.5 m). Seejärel võtsin vooliku ja hakkasin vett pumpama. Ma elan järve ääres, nii et veega probleeme ei ole. Senikaua pumpasin, kuni vundament täitus seest täielikult veega, tekkis bassein. Siis astusin sisse ja hakkasin raudkangiga sorkima. Kohe oli tunda, kui kuskil oli õhk sees , sest õhumulle tuli välja ja jalg vajus pehmesse liiva. Kangiga sorkides ja jalgadega talludes lõpuks tundus olevat kõva. Uputasin seda liiva päris mitmeid kordi, sest vahepeal pidin natuke liiva veel peale tooma, sest ei olnud vajaliku kõrguseni täidetud ja vajus kokku ka tihendamise käigus. Veega sai hästi loodi põranda , oli näha, kus madalamad kohad olid ja siis sai need kohe täis visatud. Aga see jutt kehtib , kui järv on lähedal, sest voolik jooksis mul ikka päev otsa, enne kui vett niipalju tuli, et täielikult ära täitis vundamendiaugu. Kaev oleks kohe tühjaks saanud. Väike kartus oli tegelikult kogu aeg hinges, et savi võib leonduma hakata sellise uputamise käigus ja oma kandevõime täielikult kaotada , kuid läks õnneks ja midagi hullu ei juhtunud.

Re: vundamendi auk

Postitatud: 25 Juun 2019, 09:31
Postitas Kalvis
Olen silikaatkivi ja muu kiviga neid vundamendi auke täitnud küll. Põhja jämedamad, ülespoole peenemad ja ca 30 cm olen viitsinud liivaga pooleks täita. Kui miski liiga turritama jäi, lasin müürimeisliga killustikuks. Kui see liiv on seal killulaadses kihis kividega segamini siis enam ei liigu kuhugi. Ja seejuures sai sellisele asjale kunagi hiljem ühes augus põrand valatud. Maja ümber üldiselt peab see liiv kividega siiani vapralt vastu, muru ammu peale kasvanud ja keegi ei teagi, et seal täidetud vundamendi äär on.
Kui aga kardad siis täitmine on ju lihtne - viskad kividest ühe kihi maha siis kärutad liiva peale ja siis jälle uus kiht kive ja võid täiesti rahulikult magada - see jääb vägagi stabiilne.