Vesi keldris

Globe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Apr 2019, 20:28

Vesi keldris

Lugemata postitus Postitas Globe »

Tere. Mure eramaja täiskeldriga. Kevadeti lumesulamise ajal ja sügisel suurte vihmasadudega tuleb vesi keldrisse. Kevadel ikka päris korralikult, ca 30 cm. Maja ehitatud ammusele soopinnasele linnas. Drenaazi pole, kuivenduskraavid ei toimi. Selles suhtes igasugune pumpadega jauramine on nagu surnud ring. Üldiselt on probleem süvenenud peale seda, kui linnavesi sisse pandi ja kaevud kasutuseta jäid piirkonnas. Kuna üldiselt keldrist ei hooli ja ei vaja, kas oleks mõeldav valada üks 30 cm betooni peale või tuleks siiski lasta üle võõbata miski mördiga, mis pidi lekked peatama? On kellelgi kogemusi? Tänan.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8192
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Vesi keldris

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See seinte mökerdamine aitab ainult siis kui liigvesi on põhjustatud maapinna peal sajuveest (võibolla ka otsene lume sulamine). Kui liigvesi on põhjustatud põhjavee tõusust siis pole mõtet pumbata, kuigi nii saab keldri kuivaks aga pumba elektrikulu on seejuures arvestatav.
Kui vesi on ajutine - ainult kevadel lühemat aega siis lihtsam on paar korda kummikuga käia kui lisatöö ette võtta. Lihtsalt keldri põrandale ei jäta asju ja need vähesed hoiad seina riiulites. Kui vesi on alaline siis polegi muud teha kui põrandat tõsta.
Praeguse info järgi on liigvesi ikkagi vist põhjavee tõusust aga ajutine ja seepärast ma ei teeks midagi.
Vasta