Vundamendi paksus

kaharvaja
külaline

Re: Vundamendi paksus

Lugemata postitus Postitas kaharvaja »

Viimase kahe kommentaariga väga nõus. Hea, et on veel normaalseid inimesi, mitte poliitikud ei ehita vaid kabinetis. Tegelenud natukene arvutustega ja Interneti vahendusel otsinud infot ka igasuguste passiivmajade ja meetripakssuste soojustuste kohta ja isiklik arvamus on, et tahaks elada ikka majas, mis ise toimib mitte masinas. Nõus, et tuul ei tohi läbi seina puhuda ja talvel peab olema mõistlikke küttekuludega soe majas ning ka värske õhk ventilatsiooni abil ei ole paha. Aga olgem ausad igasugused uued majad lakkavad töötamast koheselt, kui elektrit enam ei ole, olgu soojustsu 10 cm või 3 m ja keegi ei taga, et maja on ehitatud perfektselt (tegelikult pole elus ühtki taolis näinud). Seda teemat võiks asjatundjad edasi arendada, hetkel tundub, et kuskil kabinetis ja ülikoolis on otsuseid tegemas inimesed, kes ise ei ole ladunud ühtki kivi ega kaevanud maad rohkem kui lillepeenra jagu.
Külaline
külaline

Re: Vundamendi paksus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kaharvaja kirjutas: 06 Juul 2017, 16:33 ... otsinud infot ka igasuguste passiivmajade ja meetripakssuste soojustuste kohta ja isiklik arvamus on, et tahaks elada ikka majas, mis ise toimib mitte masinas. Nõus, et tuul ei tohi läbi seina puhuda ja talvel peab olema mõistlikke küttekuludega soe majas ning ka värske õhk ventilatsiooni abil ei ole paha. Aga olgem ausad igasugused uued majad lakkavad töötamast koheselt, kui elektrit enam ei ole...
Lausrumal jutt. Ei vaja uus ega vana maja 24/7 elektrit. Elektrit vajad sa ise. Lükka julgelt peakaitse välja, uks väljast lukku ja oh üllatust. Majaga ei juhtu midagi. Vanal ja hõredal majal tasub külmaga vesi välja lasta. Uuega pole nii kiire. Mina ei näe uuel majal miinuseid. Perfektsionist saab oma perfektse maja kui ta seda tahab. Perfektse tasu eest.

On täiesti sinu valik, kas soovid oma majja tulekollet või mitte. Mina soovisin. Kui elekter peaks kaduma, lükkan mõne akna tuulutusasendisse ja puid ahju. Telekas ei mängi - vaba aega laialt. Saan koldes toitu valmistada või siis õuegrillile tuli sappa. Hommikukohv - matkapriimusel. Ihupesuks vett soojendada saan õuegrillil. Või keermestan mõned torujupid ja täiustan saunakerist.

Keldrit mul pole ja "igaks juhuks, äkki läheb vaja" ei hakka kaevama ka. Võtan labida kui vajadus tekib.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 497
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Vundamendi paksus

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Külaline kirjutas: 07 Juul 2017, 16:38
kaharvaja kirjutas: 06 Juul 2017, 16:33 ... otsinud infot ka igasuguste passiivmajade ja meetripakssuste soojustuste kohta ja isiklik arvamus on, et tahaks elada ikka majas, mis ise toimib mitte masinas. Nõus, et tuul ei tohi läbi seina puhuda ja talvel peab olema mõistlikke küttekuludega soe majas ning ka värske õhk ventilatsiooni abil ei ole paha. Aga olgem ausad igasugused uued majad lakkavad töötamast koheselt, kui elektrit enam ei ole...
Lausrumal jutt. Ei vaja uus ega vana maja 24/7 elektrit. Elektrit vajad sa ise. Lükka julgelt peakaitse välja, uks väljast lukku ja oh üllatust. Majaga ei juhtu midagi. Vanal ja hõredal majal tasub külmaga vesi välja lasta. Uuega pole nii kiire. Mina ei näe uuel majal miinuseid. Perfektsionist saab oma perfektse maja kui ta seda tahab. Perfektse tasu eest.

On täiesti sinu valik, kas soovid oma majja tulekollet või mitte. Mina soovisin. Kui elekter peaks kaduma, lükkan mõne akna tuulutusasendisse ja puid ahju. Telekas ei mängi - vaba aega laialt. Saan koldes toitu valmistada või siis õuegrillile tuli sappa. Hommikukohv - matkapriimusel. Ihupesuks vett soojendada saan õuegrillil. Või keermestan mõned torujupid ja täiustan saunakerist.

Keldrit mul pole ja "igaks juhuks, äkki läheb vaja" ei hakka kaevama ka. Võtan labida kui vajadus tekib.
:good:
Külaline
külaline

Re: Vundamendi paksus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 07 Juul 2017, 16:38...Keldrit mul pole ja "igaks juhuks, äkki läheb vaja" ei hakka kaevama ka. Võtan labida kui vajadus tekib.
Pidasin sellega silmas, et keldri olemasolul poleks muret kui külmik vooluta jääb. Aga ka keldri olemasolu ei ole tegelikult seotud maja vanusega.
Külaline
külaline

Re: Vundamendi paksus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 06 Juul 2017, 10:10 Ja kui nüüd ehitamisel ei tagata arvutustele vastavaid reziime siis on sellistes konstruktsioonides probleemid paratamatud...
Lisan juurde, et kui nüüd hoone kasutamisel ei tagata arvutustele vastavaid režiime siis on sellistes konstruktsioonides probleemid paratamatud...
Vasta