Küsimus plaarvundamendi alustäite kohta

tooomas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Nov 2014, 08:44

Küsimus plaarvundamendi alustäite kohta

Lugemata postitus Postitas tooomas »

Tere,

Plaanis ehitada plaarvundament, EPS L plokist 40cm kõrgune.
Maja selle peale tuleb 1 kordne, puitkarkass 200m2.
Kuni põranda 0 piirini on vundamendi augu põhjast umbes 1m, millest 40 cm on L peno.
Täita on vaja siis kusagil 60cm kandis.
Kaevasin pinnase välja, alla sai pandud geotekstiil (140gm2) selle peale ehitusliiva kiht ( 20cm)

Minu küsimus tarkadele meestele oleks kas ma tohin kogu täite teha ehitusliivaga? ... eeldusel, et seda loomulikult korralikult tihendan

Lugupidamisega,
tooomas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Nov 2014, 08:44

Re: Küsimus plaarvundamendi alustäite kohta

Lugemata postitus Postitas tooomas »

või tuleks mingi osa täitest teha killustikuga ?
praanik
külaline

Re: Küsimus plaarvundamendi alustäite kohta

Lugemata postitus Postitas praanik »

Tere, Minul oleks teemaalgatajale väike küsimus geotekstiili kohta. Kust see hangitud? endal oleks samuti vaja klass 2 ~140g/m2 kahe meetri laiust, aga ei leia eriti sellise laius ja tugevusega.

Alutäite kohapealt ei julgeks eriti sõna võtta. Endal tuleb lintvundament. Projekti järgi kraavi põhja geotekstiil, siis u. 15 cm kildu ja taldmik.
Külaline
külaline

Re: Küsimus plaarvundamendi alustäite kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

praanik kirjutas:Projekti järgi kraavi põhja geotekstiil, siis u. 15 cm kildu ja taldmik.
Tere.Miks kasutad kaevise põhjas kildu.Kas drenaazi pärast,juhul muidugi kui on kuhugi dreenida. Või kavatsed ülepumpla ehitada.Või lihtsalt selleks,et arhitekt nii joonistas.Lugupidamisega
Külaline
külaline

Re: Küsimus plaarvundamendi alustäite kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii kuidas arhitektid joonistavad, nii ka peavad ehitajad truualamlikult ehitama. Kui just ei taha üle lastud saada.
Muidugi pole välistatud üle laskmine ka siis, kui ehitaja truualamlikult projektist kinni peab. Kui asi on jamasti, siis nii või teisiti vastutab ehitaja koos oma ihukarvadega.
tooomas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Nov 2014, 08:44

Re: Küsimus plaarvundamendi alustäite kohta

Lugemata postitus Postitas tooomas »

Präänikule - geotekstiili ostsin kilekeskus.ee
minu rull aga oli 5m laiune mitte 2m
Vasta