vundamendi/põranda soojustus

yuiop
külaline

vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas yuiop »

Tere,
Plaan teha majale juurdeehitust. Fibo vundament ja puitsõrestik peale. Praegu on tehtud vundament aga tekkis küsimus kuidas lahendada selle soojustamine. Vundament on 60 cm allpool maapinda. Nagu aru olen saanud pole mõtet soklit hakata soojustama kui pole korralikult hüdroisoleeritud. Kuidas siis lahendada olukord et külm ei pääseks taldmiku alla, sokli ja seina vahele ei tekiks külmasild? Plaanis teha drenaaz ja taldmiku peale horisontaalselt xps, fibo sokli osa krohvida aga kas mööda fibo ei hakka külm kuidagi allapoole taldmikuni liikuma ja kas see omakorda ei lõhu vuuke. Sissepoole tuleb köetav ujuvpõrand. Kas selline lahendus oleks õige? Põranda alla peno 100mm, seestpoolt vastu soklit 100mm peno mis ulatub kõrgemale üle puitkarkassi alumist vööd. penole lõikaks 50mm soone sisse et pruss ulatus 50mm tagasiastuvalt üle peno, ülejäänud peno jääks kõrgemalt üle nagu mainitud. Kui ma nüüd põranda aluse kile ja sokli/seina vahelise hüdro kuidagi omavahel ära suudaks siduda kas sellisest lahendusest oleks ka reaalselt tolku või on see pigem tühjan..mine?
Külaline
külaline

Re: vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina arvan, et vundamenti soojustades ei saa taldmikualuse külmumist välistada. Saab vaid külmumise tõenäosust vähendada.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Lisaks, et kui põrand heasti soojustada, siis see vähendab veelgi majast tulevat soojuskiirgust ja külmakergitaja taldmiku alla jõudmine on tõenäolisem.
vanaema on sul veteran...
ossaa
külaline

Re: vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas ossaa »

Tere!
Mina ei saa aru jällegi sellest, miks teha vundament Fibo plokist ja ainult 60cm sügav ning siis mõelda, kuidas vältida külmakerkeid ja sildu?
Meie kliimavöötmes oleks mõistlik teha vundament siiski min120cm sügav( oleneb muidugi ka piirkonnast mõnel pool oleks hoopis 150cm miinimum) ja soovitavalt betoonivalust. ISe valades ei tule see sugugi kallis ja vähem kvaliteetsem, kui tehasest londiga masinast tellitu. Tuleb lihtsalt korralikult retseptist kinni pidada ja jälgida iga masinatäie korralikku komponentide segunemist .
Sul siis ilmselt ainus võimalus vähendada külmakerkeid on ümber vundamendi maa peale horisotaalselt laotada maa sisse soojustusplaadid, mis vähendavad külma otsest liikumist taldmiku alla pinnasesse.
Põranda talad pead kindlasti paigaldama seina soojustuse tasapinda ja siis ei teki ka külmasilda. Samuti ei ole siis vaja mingit põrandasoojustamise penot seestpoolt ülesse viia seina soojustuseni.
yuiop
külaline

Re: vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas yuiop »

vundament tuli nii kõrgele sest vastasel juhul oleksin ma pidanud selle praktiliselt vee sisse rajama ja drenaazi oleks ka ümberkaudsete maapinnakõrguste pärast olnud väga kehv olnud teha. algne plaan columbia kivist vundament muutus fibo kasuks kuna tuttavad ehitajad/firmaomanikud nägid ainult seda vahet et fibo lihtsam laduda(võibolla otsustasin tõesti valesti). aga tulles tagasi teema juurde siis vundamendi taldmiku juurde tuleb drenaaz ja maapinda xps plaat. küsimus oli selles et kas sokli/vundamendi soojustamine annab midagi juurde et külm taldmiku alla ei pääseks, külm fibo vuuke lõhkuma ja kuidas lahendada külmasilla teke seina/sokli vahel ilma sokli soojustamiseta
ossaa
külaline

Re: vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas ossaa »

Tere!
Minu kogemus Fiboga ütleb seda, et niiskes keskkonnas ja külmudes laguneb see plokk ise sama hästi, kui selle plokkide ladumiseks tehtud vuugisegu. Mul seisid 'fibo kivid vett vähesel määral läbilaskva katte all maa peal umbes 6a. ja igal alusel oli vähemalt 3-4 kivi, mis oli pooleks mõranenud või selliselt lõhki, et kätte võttes läksid pooleks ja need ei olnud aluse ääres kivid, et transpordi tõttu viga saanud.Erinevates kihtides ja asukohtades leidsin selliseid mõranenuid kive.
Pakun küll hetkel umbes aga see võib a10a pärast tõeks osutuda, et laguneb see vundament nii nagu juhtub, ei pruugi taldmik esimene olla, kui see ka sul Fibost. Pead tagama kuidagi , et niiskus ja vesi ei pääseks vundamendi ligi.Eriti külmal aastaajal.Ehk pinna krohvimine tasaseks ja pinnasest eraldamine näiteks saviga aitaks sellisel vundamendil hästi säilida ?
Võibolla on vundamendile mingid erikivid Fibol aga mul olid müüri ladumiseks 3 ja 5 varutud ning mõlema sordi alustel oli lõhki külmunud kive.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui liigvesi kaelas siis on ohutum betoonist vundament, betooni võib otse vette valada ja kaevetööde ning saalungite paigaldamise ajaks oleks saanud ka vett välja pumbata.
60 cm ja veel vesises pinnases - külm võib väga hästi kergitustööd teha.
yuiop
külaline

Re: vundamendi/põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas yuiop »

rokikas, sinu postitatud lingid tunduvad olevat väga informatiivsed aga kahjuks ma ei mõista soome keelt :? . Piltidelt loen ma niipalju välja et väljaspoole on peno siiski vajalik, on see õige?
Vasta