Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

martin86
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Mai 2015, 11:14

Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas martin86 »

Ehitusteemal olen algaja ning seetõttu küsin ekspertide käest, enne kui toimetama hakkan.
Plaan teha maja juurde 4x5m terrass. Pinnas kivine savi. Plaan kaevata ca 1,3m augud vundamendi postide tarbeks. Parema tagasside saamiseks tegin kiirelt joonise: Kumba varianti pealtpool maapinda eelistada?
Pilt

Kas hakkab siin veel midagi silma? Hea kui keegi oskaks vaadata ja öelda, et kas jõudu tööle või tasub millegiga veel arvestada?

Seda arvestan ka, et maapinnale kile peale ning sellele liiv, et taimed läbi kasvama ei hakkaks
Külaline
külaline

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Milleks killupadi?
martin86
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Mai 2015, 11:14

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas martin86 »

Kas pole vajadust? Arvan(sin), et siis ei hakka need postid nii palju ehk mängima ja tugeva pinnase peal. Muidu seal kruus/savi/paekivi segu. Olen valel teel ning võiks ära jätta killustiku?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui kild on olemas siis võid ikka visata põhja. Paha ei tee.

Kui 1. variant siis pane ikka 3-4 varrast iga posti sisse. Kui 2. variant siis pead äkki mõne diagonaali ka lisama, et külgsuunaline jäikus saavutada. Või oled mõelnud küljed millegagi katta, mis jäikust lisab?

Kile ei lase vett läbi. Geotekstiil on ses suhtes parem.
martin86
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Mai 2015, 11:14

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas martin86 »

Hea nõuanne, arvestan rohkemate varrastega.
Plaan samuti külglaudis teha ning postide külge kinnitada.
Geotekstiili võtan mängu.
Tänud soovituste eest, samas pole endiselt otsusele jõudnud, et kas variant 1 või 2?
Kumba soovitate?
Külaline
külaline

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas mingite postidega poleks lihtsam toimetada? ...ja need täis valada. Antud juhul mõni ei tee oma maja allagi nii kapitaalset vundamenti :lol:

taastaja
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mina eelistaksin 2. varianti.
Kas postipuuriga http://www.ramirent.ee/tooted/ehitussea ... ensiin-727 ei oleks lootust augud sisse saada + toru + betoon?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Milleks fibo õõnesplokk ja mitte columbia?
vanaema on sul veteran...
renks1
külaline

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas renks1 »

Kui sinna kivisesse savisse need 1,3m augud ükskord saad, siis on sul ülejäänud konstruist juba üsna ükskõik, ma arvan. Kui sul mingit karmimat tehnikat kasutada pole plaanis muidugi.
Ma möödunud nädalal tegin kuuri vundamendiposte. Ei ole eriti kivine savi, aga niikui mõne rusikasuuruse sisse viskab, on selle augupuuriga müramist üksjagu.
Ma panin 160mm venditorud ja betooni täis.

Ja muide. Olulisim tööriist selle operatsiooni juures oli sõbra lasernivelliir. Praegu ei kujuta ettegi, kaua me seal loodide ja laudadega vaevelnud oleks.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas aero »

renks1 kirjutas:... Ma panin 160mm venditorud ja betooni täis.
Tahtsin just sama lahendust pakkuda. 160mm saab minu teada 3m ja 6m pikkustena. Lõikad torud 2,75 vms pikkuseks. Augud ette, veidi kildu põhja ja veidi betooni peale. Eesmärk on torud nivelliga õigele kõrgusele ja nööride järgi paika saada. Kui paigas, ajad augud ettevaatlikult täis (soovitavalt liivaga). Siis ülevalt sarrused ja ülejäänud betoon. Minu arvates kõige lihtsam. Kui pole kildu käepärast kasuta ainult betooni.
renks1
külaline

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas renks1 »

Ma tegin tegelt nii, et valasin auku pool ämbrit segu, pistsin toru sisse, loodisin õigele kõrgusele ja valasin segu täis. Kuna puurisin 200 puuriga, tuli nagu taldmik või midagi sinnapoole. Killustikku mul pold, aga vast elab üle.
Pärast tagusin postid nööri järgi enamvähem ritta. Kuna maapõues leiduvate kivide tõttu ei tulnud augud päris sirgesse rivvi.
Siis kontorillisin veel nivelliga.
Peamine on, et mu kuuri alumine prussiring kandma jääks. Lasen nad postide külge nende pikkade poltidega, millel ankur otsas.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas rokikas »

aero kirjutas:Lõikad torud 2,75 vms pikkuseks. Augud ette, veidi kildu põhja ja veidi betooni peale. Eesmärk on torud nivelliga õigele kõrgusele ja nööride järgi paika saada.
Kui maapinnalt edasi oleks puitpostid siis lihtsam diagonaal tugedega kogu konstrui jäigastada.
Torud võiks algselt ikka pikemad olla ja õigele kõrgusele lõikaks alles peale "rivistust" ja aukude kinniajamist. Aga saab ka betoneerida nivelli järgi ning hiljem lõigata.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seni olen postid ikkagi maximumis valamise ajal loodinud, saab edukalt mm piires paika. Pärast olen õhukese vineeriga ajanud ka millimeetri pealt õigeks, see välistab igasuguse posti lõikamise tööd. Olen isegi nii nahhaal olnud, et kohe posti sisse bettoni valades tikkpoldid pannud, pärast puitvööle auk sisse ja ongi puiduring kiirelt valmis.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas xjan »

kruvitavad vaiad on ehk ka mõistlik variant?

http://www.alderman.ee/kruvivundament/ vms
renks1
külaline

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas renks1 »

Kruvivaiad on jah päris lihtne lahendus, ma eelmine kevad kasvuhoone juures katsetasin. Ca 4x3m kasvuhoone panin nelja vaia peale. Esimene talv on üle elatud ja paistab sirgus olevat, uks käib ja puha.
Aga no hinna poolest ei kannata hobi korras neist palju enamat ehitada.
Mu kuuri alla läks 17 posti, materjalid kuskil 200.-, segumasina, augupuuri ja nivelli laenasin sõpradelt, nende kuluks võib ca kaks kasti õlut ja saunaõhtu arvestada.
Oleks saanud vast kolm suure kandevõimega kruvi selle eest.

Teemaalgataja 12 terrassiposti võiks ilmselt nendest 28-eurostest teha, aga noh, iga muu ülalpakutud variant on tõenäoliselt soodsam.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Miks peaks terassile 200 augud ning 160 postid panema? Pigem 160 augud ning 125 postid. Ei loe puit materjali kohta midagi välja, kui 50x200, siis 1,4 m vahe on priiskamine, vabalt võib pikem olla. Omal tegin 160 augud (Storendist puur), kuivbetoon ämbris valmis (rendist käsi segumikser) ning 125 torusse, 10 mm armatuur ka igaks juhuks järgi. Järel loodimiseks prusside alla kasutasin poes müüdavaid plastikust ribasid, saadaval erineva paksusega ning hind olematu.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Pärast seda, kui külmapoiss mu hoolikalt tehtud terrassi üles tõstis ja see tänu olematule kaalule tagasi enam ei läinud, olen igasugu sarnaste vundamentide vastu enam kui skeptiline.
Lollikindel terrassi alus valmib nii: must muld minema, sinna asemele liiva, kildu vms. mis käepärast ja kõige otsa fibokäntsakas.
Talviti natuke tõuseb. Kui maa sulanud, siis läheb omale kohale tagasi....
Lihtne, odav ja mis peamine, töötab. :thumbsup:
Edu
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

150 cm maa sisse, vast piisab....
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul maa ei külmagi rohkem ära, kui 10cm. Ülevalt võtab kinni ja tõstab. Alla enam tagasi ei lähe, kuna kaalu ei ole.
3 aastat tõstis, igal aastal umbes 10 cm.
Siis lõikasin postid maapinnalt tasa ja panin teistesse kohtadesse fibod alla. Nüüd teist talve oli hooleta.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Terrassi vundamendi ehitus õõnesplokkidest

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kurat sa elad ju soos ka:)
vanaema on sul veteran...
Vasta