Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Artmosphere
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 03 Sept 2012, 12:38
Asukoht: Ida-Virumaa, Konju
On tänanud: 24 korda
Kontakt:

Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Artmosphere »

Tere, vajan abi.
Aidake hea soovitusega,
On olemas ESTRIA 400mm taldmik, mis on ca 1,2m sügavusel paeplaadile valatud, peale ilma hüdroisolatsioonita 5 rida 300mm Fibo5-st ploki rida. Edasi on plaanis hüdroisolatsioon ja peale Aeroci 200mm kergplokist sein.
Praeguseks eesmärgiks on soojustada väline perimeeter. Milline on õige kihtide paigustus? Kas EPS läheb otse Fibole peale või kuidas oleks kõige õigemini paigaldada, kas on vajalik lisaks kile või mummulise hüdroisolatsiooni kasutus?
Tänan adekvaatsete vastuste eest!
Pilte objektist näeb siit: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Mitu korrust sinna muidu plaanitud on, nii võimas vundament?

Mina tegin fibo 5 ilma ühegi isolatsioonita, liimvahuga 250mm EPS 120 soojustuse. Mummukile hoiab lihtsalt vundamendi pinnasega otsekontaktist lahus, võimaldades mõningast ventilatsiooni, kuid seda vaid teoreetiliselt ja ma arvan, et sul ei ole seda mõtet sinna panna.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Artmosphere
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 03 Sept 2012, 12:38
Asukoht: Ida-Virumaa, Konju
On tänanud: 24 korda
Kontakt:

Re: Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Artmosphere »

1,5 korrust 200mm Aeroc plokist, välise lisasoojustusega (tselluvill). Ehks siis plokid ainult 1 korrus ja elamiskõlbulik pööningualune :) Tegu siis sauna ja külalisetemajaga kus mõned aastad elan aastaringselt ise ka sees.
Fibo on laotud ilma vertikaalsete vahevuukideta nagu soovitati. Sain ma õigesti aru, et EPSile vaht taha ja Fibo peale, sellele omakorda tagasitäide ja asi klaar? Mingit kilet ega eraldi seina möksimist pole vaja?
Artmosphere
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 03 Sept 2012, 12:38
Asukoht: Ida-Virumaa, Konju
On tänanud: 24 korda
Kontakt:

Re: Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Artmosphere »

Mitmest kohast olen lugenud, et kui keldrit ja maaalust elamist ei tule, siis pole soklit üldse vaja soojustada ning et sokkel peabki jääma lahti, et niiskus pääeseks sealt välja. Nüüd lähevad asjad päris segi. On siin ka teadjamaid klubis? :)
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Sokli ja hoonealuse pinnase läbikülmumise vältimiseks on siiski mõistlik sokkel ära soojustada. Ma arvan, et fibo 5 ja nt EPS 120 (veel parem oleks XPS) suudavad ca 50a kasulikult toimida küll, ilma maja hävitamata.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Külaline
külaline

Re: Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. EPS ilmus Eesti ehitusmaastikku ca 20 aastat tagasi. Ka enne seda ehitati sokleid ja vundamente. Kestavad tänini ja ka edaspidi. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Artmosphere
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 03 Sept 2012, 12:38
Asukoht: Ida-Virumaa, Konju
On tänanud: 24 korda
Kontakt:

Re: Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Artmosphere »

Kas põranda alusest (200mm) ja seestpoolt vastu sokli seina olevast EPS-st (100mm) ei piisa? Kuna taldmiku all ja taldmiku ning Fibo vahel pole hüdroisolatsiooni, siis teoreetiliselt peaks kapillaarniiskus tõusma mööda Fibot üles ning ta peaks ka aurustuma mingit pidi. Kui ma nüüd väljast katan ta EPSiga siis jääb ta ju umbseks? Kas selles mingit ohtu pole?
PS! Hüdroisolatsioon tuleb Fibo peale ja Aeroc plokkidest seinte alla.
rein113 kirjutas:Sokli ja hoonealuse pinnase läbikülmumise vältimiseks on siiski mõistlik sokkel ära soojustada. Ma arvan, et fibo 5 ja nt EPS 120 (veel parem oleks XPS) suudavad ca 50a kasulikult toimida küll, ilma maja hävitamata.
Erikpoiss
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 04 Mai 2007, 21:11
On tänanud: 1 kord

Re: Fibost vundamendi soojustus ja hüdroisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Erikpoiss »

Kas EPS 120 kannatab tagasitäitena otse killustikku visata?
Ei tea ise midagi....
Vasta