Värskelt valatud vundamendi kinnikatmine talvel

Külaline
külaline

Värskelt valatud vundamendi kinnikatmine talvel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Öelge, milllega katta kinni värskelt valatud lintvundament, et külm liiga ei teeks? Ja milline võiks olla veel see temperatuur, kui kinni katma ei pea? Segu ise peaks olema ca +15 kraadine. Kas katmiseks kasutatakse kilet, heina :roll: :?:
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks on vaja üldse kinni katta? See, vähemalt maapealne osa, peaks ju olema ilmastikukindel. Sooviks selgitusi.
Ando
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 08 Aug 2006, 12:35

Lugemata postitus Postitas Ando »

Kas valatud segus kasutad ka mingeid lisandeid?
Kasutaja avatar
san2000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Sept 2006, 18:42

Lugemata postitus Postitas san2000 »

vaevalt et praegused ilmad segu enne jäätuma paneb enne kui kivistuda jõuab.
"Jääkaru" aitab kui kahtlusi esineb :)
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

mõistlike miinuskraadideni võib edukalt kasutada külmumisvastaseid lisandeid. edasi tuleb siiski tekitada soojem keskkond kivineva betooni ümber (nt. telk+soojaallikas). soojustusmaterjaliga kinnikatmine aitab heal juhul mõned tunnid, kui võtta, et teed segu soojema veega (nt. 50 kraadi), siis mingi aeg hoiab soojustuse kiht segu külmumise eest, aga ilma soojaallikata külmub segu ikka lõpuks läbi.
vundamendi maapealne osa on ilmastikukindel? arusaamatuks jääb väide "maapealne osa". ilmastikukindlus on aga liiga lai mõiste ning on külalise pea sassi ajanud. betooni tehakse üldjuhul tsemendist(sõltuvalt klinkri sisaldusest jagatakse tsemendid kolme klassi, esimese klassi CEM I tsemendis on 95% klinkrit - põletatud jahvatud lubjakivi ja 5% jahvatatud kipsikivi nt. kunda nordic sinises pakis, CEM II sisaldab 65% klinkrit, 5% kipsikivi ja 30% põlevkivituhka - kunda nordic punases pakis, CEM III klassi kuuluvad tsemendid,milles on klinkrit vähem kui 65%), tsement on hüdrauliline sideaine (I ja II klass alati, väga väikese tsemendi sisalduse ja nt. oluliselt suurema lubja või kipsi, mis on õhksideained, sisalduse puhul ei pruugi mört vees kivistuda), mis suudab kivineda nii õhu käes kui vee all.
värske mördi/betooni läbi külmumine peatab kivinemisprotsessi, mis peale uuesti üles sulamist ei taastu üldse või vähesel määral. kui läbi külmub r/b konstruktsioonis värske betoon, kaob jäädavalt nake armatuuri ja betooni vahelt.
Vasta