vundamendikraavi täitmine

teadmatu
külaline

vundamendikraavi täitmine

Lugemata postitus Postitas teadmatu »

Plaanis ehitada maakivist vundament,tahaks nüüd teada,kas vundamendikraavi võib täita ainult kruusaga või peaks midagi muud ka panema.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

ära pane seda kommentaari tähele loe järgmisi :oops:
no kui tahad korralikult teha siis on ikka terve teadus+seadus kuidas teha :) igasugust hüdroasju ja drenaažitorusid ja hea oleks ka kergkruusa kasutada... ega ma nüüd kõike tea selle kohta :) edu
Viimati muutis numan, 03 Juul 2006, 23:05, muudetud 1 kord kokku.
Alati on alternatiivlahendus!
Taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas Taastaja »

No mis teadus siin veel on? Kas teadmatu tahab sissekaevatud vundamendikraavi kruusaga täita ja siis hakata vundamenti laduma? Räägiks siis keegi seda teadust, miks nii teha ei võiks? Ilmselt pilvelõhkuja ehitamiseks ei lähe?
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Taastaja kirjutas:No mis teadus siin veel on? Kas teadmatu tahab sissekaevatud vundamendikraavi kruusaga täita ja siis hakata vundamenti laduma? Räägiks siis keegi seda teadust, miks nii teha ei võiks? Ilmselt pilvelõhkuja ehitamiseks ei lähe?
sorry, kiirustasin oma "tarkusega" :lol:
kujutasin piltlikult endale ette tuttava vaatepilti, olemasolev vundament (sokklikorrus) mis vajab planeerimistäitmist...
silli me :)
muidugi võib kruusaga täita!
Alati on alternatiivlahendus!
Taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas Taastaja »

Kui teadmatu tahab sokliosa maakivist laduda, siis selle all peaks olema vähemalt armeeritud betoonvöö. See kindlustab vähemalt selle, et nad ei hakkaks üksikult soklist välja vajuma. Kui paks see vöö olema peaks sõltub pinnasest ja ka seinamaterjalist. Kõige lihtsam vundamendikraavi täide on minu meelest suvalised kivid ja liiv. Voolava veega tuleb liivaga täita kividevahelised tühimikud ja kannab hästi ka siis, kui ainult sokkel on valatud betoonist.
Kui ainult kruusaga täita vundamendikraav, siis ehk raskematel pinnastel, mis ei lase vett kiireti läbi võib ehk külmakerked tekkida.
Liivastel pinnastel, millel ka savikiht teab kus, pole mina küll vaevunud isegi vundamendi kraavi kaevama. Pealmise kihi olen lükanud kõrvale, sättinud laiemad paekivid maha tallaks ja vöö/sokli neile peale valanud. Siiani pole miski kokku vajunud, isegi tuhaplokkidest seinad.
Et niimoodi optimeerida eks see nõua nati ka vaistu/kogemusi ja ka riski. Kel kogemusi ja raha vähe mingu ikka kindla peale välja. Edu!
Vasta