õitsava aja vundamendiplokid

juhanj
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Juun 2006, 00:19

õitsava aja vundamendiplokid

Lugemata postitus Postitas juhanj »

tere
mure siis selline ,et sain omale hunniku ilusa sirbi ja vasara aja vundamendi plokke ,nendest tahaks siis teha vundamendi

nüüd küsimus

kui pinnaseks on ilus ürgne merepöhi ehk siis mereliiv, kas siis vöib panna plokid ilma betoonlindita kohe otse liivale
maakera ja plokkide vahele plaanin panna ka öhukese kihi kildu
ja kui olen selle betoonmüraka valmis saand siis kuidas vöiks välja näha soojustamine

ette tänades
Raulka
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 19 Apr 2005, 16:25
Asukoht: Pärnu

Re: õitsava aja vundamendiplokid

Lugemata postitus Postitas Raulka »

Algne plaan oli mul kah selliselt teha. Aga hakkasin asja uurima tekkis uus plaan.
Hea, kui vundament oleks külmumispiirist allpool, siis vundamenti soojustama ei pea külmakerkke vastu. Plokkidele peale teed tasandusvöö. Vöö pealmine pind peab jääma ülespoole maapinda. Vundamendi sisemuse täidad, tambid kinni. Valad peale alumise betoonplaadi samale tasemele vundamendi tasandusvööga. Alumine betoonplaat peaks toetuma, ka vundamendiplokkidele. Hüdroisoleerid horisontaalselt hüdroisolatsiooniga alumise betoonplaadi ja vundamendi tasandusvöö. Need peab omakodra ühendama elastselt, et annaks mängida. Nüüd on kogu maja alune maapinna niiskuse poolt isoleeritud. Sokkli osa laod fibost (ideaalis vahtklaasist esimese rea). Hüdroisoleeritud põrandale paned peno ja peale teine betoonplaadikiht. Väljast soojustad sokkli osa kuni horisontaalse hüdroisolatsioonini.
Tald plokkidele iseenesest halba ei tee ja oleneb ploki laiusest ja maapinna kandevõimest ja maja raskusest. Tald seob ka plokid omavahel ära.

See ilus merepõhja mereliiv on vesiliiv ja võib neelata ka elevandi.
Vesiliiva puhul ei tea ma isegi mis teha. (endal sama problem)

Kas projekt on olemas ja kui on, siis kuidas seal on asi lahendatud?
Mitmes kihis plaanisid teha? Kui sügaval pinnasevesi on?
Kas kivi või puitmaja tuleb plokkide peale?

Endal pinnasevesi küllaltki kõrgel, et teha külmumispiirist allapoole vundamenti. Nüüd enne jaanipäeva ööd kallas vihma ja veetase tõusis 15 cm veelgi.
Plaanin nüüd 1 ploki reaga vundamenti teha.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

tugevuse seisukohalt on liivpinnas väga hea. vesiliiv saab tekkida ainult voolava pinnasevee korral, mis ei ole just kõige sagedasem nähtus. killustiku panemine liivpinnase ja vundamendi taldmiku vahele on täiesti mõttetu kui tsiteerida eesti ühte kõvemat geotehnikut. liivpinnase dreenivad omadused on niivõrd head, et vesi ei suuda kapillaarjõududega miskitmoodi su vundamendi lähedussegi. iseasi on muidugi pinnasevesi, mis halval juhul asub maapinna lähedal.
plokid võid asetada otse tihendatud (tihendusaste 0,98) liivpinnasele, plokkide peale on tõesti mõistlik valada r/b vöö, see tasandab ja samas jäigastab.
arusaamatuks jäi eelpool kommenteerija jutt 2 kordsest r/b plaadist. vundamendi sisse teed täite, tihendad, soojustad, hüdroisoleerid ja valad r/b plaadi. plaat jäta ujuvaks (eralda kandvatest seintest elastse ribaga). kui sa toetad alumise plaadi vundamendi plokkidele, hakkab see ju tööle, 6 ja 8mm armatuur tundub nagu lahja siis juba.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

tihendusaste 0,98
Vasta