vundamendi lahend

sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

vundamendi lahend

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Mul sama jama mis enamusel:vana vundament(betoon) aga igati kaitsetu.Ainus ,mis olemas on ruberoid sokli ja seina vahel.Ülejäänud maja alus on killustik ,millele on valatud mõned cm betooni.Tahan nagu kõik teised takistada niiskuse sissepääsu ja soojuse väljapääsu.Kaasaegsetest nõuannetest abi pole, sest maja alla ei roni ja vundamenti altpoolt enam kaitsta ei saa.Vanade vundamentide vigu kritiseerivad kõik, aga lahendusteni keegi ei küüni.Pakuks kritiseerimiseks midagi välja.Kuna mu maja alus moodustab midagi betoonkausi taolist siis:
1.Katta see "kauss" seest korralikult mastiksiga vähemalt sokli ruberoidini välja ja ehk tsipa kõrgemalegi.
2.mastiksi peale panna sinine peno või floormate ja hoolikalt tihendada kõik liitekohad.(need penod on ka niiskuskindlad)
3.Põrandad edasi vastavalt vajadusele:kas põrandaküte niisketes ruumides,või laud (plaat) põrandad(sisemise põrandaaluse tuulutusega või umbsed) muudes ruumides,maitse asi.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Sellisel lahendi suurim puudus: Kondensvee teke suvel peno ja mastiksi vahel. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Nõus.Aga ma pean valima mitmest halvast parima, sest ideaallahendit sellise olukorra jaoks pole(või on?).Lisamure on see et ma ei saa põrandat eriti tõsta kuna lae kõrgus on ainult 2,2 m.Muidugi võiks üritada ilma mastiksiga ainult korralikult pandud penoga sama teha,kuid kui suur on see kahju ,mida suvel kondens kahe niiskustõkke vahel teha võib,ei peno ega mastiks mädane sitikate elupaigaks eriti ei sobi jne.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui sinna peno peale on valatud veel betoonplaat, kas siis tekib ka kondentsvesi?
Vasta