Lintvundamendi täitmine

AnnikaS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 10 Dets 2020, 10:52

Lintvundamendi täitmine

Lugemata postitus Postitas AnnikaS »

Tere.

Oleme kõpitsemas vana maja ja küsimusi tekitab vundament. Tegu on lintvundamendiga (vähemalt ma arvan, et nii seda seda nimetatakse - vundament on vaid majamüüride ja kandvate seinte all ja mujal laiutab tühjus. Maja seisis aastakümneid tühjana ja on väga kahjustunud, põrandataladest pole midagi järel ja kogu põrand on sisse varisenud. Ma olen aru saanud, et tänapäeval ehitatakse enamasti teised vundamendid ja mulle tundub veider, et peale põrandatalade ei toesta põrandat midagi. Suure vihmaga läheb ju maapind ka maja alt märjaks ja kas see ei tekita pikkamööda majale kahjustusi? Hetkel on mõte vundament seestpoolt ära soojustada, seejärel täita killustikuga (või oleks liiv parem?) ning kõige peale valada betoon. Nüüd tekkis kahtlus, et ehk oli vundament tühjaks jäetud siiski heal põhjusel. Tegu on kivimajaga, seal pole vist oluline, et maja hingaks?

Kõik mõttekäigud on teretulnud, peamiseks küsimuseks on: kas lintvundamenti võib täita ja kas sellest on rohkem kasu või kahju?

Tänan.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Lintvundamendi täitmine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Püüa selgemalt kirjeldada. Kas sul on alt tuulduv põrand? See on selline liik, kus on põrandatalad, neil risti lauad ja alt on tühi. Alla peavad olema tehtud läbi vundamendi tuulutusaugud, et tuuldudes lahkuks niiskus, mis mädandab muidu põrandat kenasti.
Või sul pääseb vihmavesi otse põranda alla. Kui nii siis esimese asjana juhi see kaugemale, paigaldades vihmaveetorud või äravoolu kalded kohendades.

Olemasolev põrand on jutu järgi kahjustunud ja üldiselt tasuks põrandad välja lõhkuda ja uuesti teha. Võid teha emma kumma põranda - alt tuulduva kuid seekord õigesti - põranda all peab olema tuulutus ja vihmavett enam sinna küll lase ilmuda. Sellisel majal vundamenti ei soojustata - soojustatakse põrand (talade vahel tavaliselt vill või vahtplast)
Teine põranda liik on täidetud - alla võibolla täide (seda vist vaevalt) siis soojustus - vahtplast 15 cm ja siis valad põrandaküttega betooni. Teoorias võid õhukese sokli vundamendi soojustuse teha - selle peamine roll on maja seina soojustuse jätkamine allapoole kuni maapinnani. Sealt sügavamale pole enam soojustusel mingit mõtet.
Vasta