Akende ümbert puhub tuul tuppa.

RainerV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 23 Apr 2015, 17:16

Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas RainerV »

Mure seoses akendega. Akende põskede siseviimistlusse on tekkinud mõrad, kust tuul sisse puhub. Maja seinakonstruktsioon on: Aeroc 250, Kivivill 100+50=150, tuuletõkkeplaat 13mm, tuuletõkke kangas, Marmoroc. Majale paigaldatud plastaknad. Suvel sai vana vaht akende ümbert ära võetud ja uus lastud ning  ning kasutatud Siga teipi, mis liitis tuuletõkke kanga ja aknaraami. Väljast akende ümbrustesse pole tuuletõkkeplaati pandud. Mõrad on tekkinud aknapõse ja aknaraami liite kohta (akrüül on mõranenud). Mõrad on nii akna all kui ka üleval, kuid tundub, et tuul puhub sisse vaid akende alumistest nurkadest (nii esimesel kui ka teisel korrusel). Akende ülemises servas olevatest mõradest ei tundu tuul puhuvat.
Ei saa täpselt aru, kas tuul saab konstruktsiooni akna ümbert või kuskilt mujalt villa vahele. Ise arvaks, et kuna tuleb vaid akna alumistest nurkadest, siis pigem puhub tuul sisse ikka akna ümbert, mitte ei liigu villa vahel. Kas on võimalik, et prussid mille vahele aknad paigaldatud on kuivanud kõveraks ja asi selles? Või sai vahtu nurkadesse siis kehvasti?
 Esialgsed mõtted on, et soojustada aknaümbrused selliselt, et raam oleks osaliselt kaetud soojustusega. Teine mõte, et lasta seest vahtu kipsi vahele. Või võtta teip ära ja korrigeerida nurkades tehtud tööd. Aga tühja tööd ei tahaks teha. Kuulaks targemate mõtteid ja soovitusi, kust alustada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Siseviimistlusega tuuletõkkeprobleeme ei lahendata ning siseviimistlus ei pea tuult pidama (ei ole tuuletõkkekiht)
Tuuletõkkekiht on tuuletõkkeplaat (milleks on veel tuuletõkkekangas jääb arusaamatuks)
Ja see peab olema paigaldatud nii (koos vastavate lisamaterjalidega sh teipidega), et "peaks tuult"
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas rundll »

Tuuletõkke paadi peale kangas?? Ise järtaksin selle plaadi üldse ära ja ainult kangas. Ok, see selleks.
Enda vigadest räägin: aknapleki paigaldusega olen ära lõhkunud teibi, eriti halvad kohad on akna alumised nurgad. Külgedel ja ülevalt läheb teip aknalengi peale. All nii ei saa, külgedelt teibi üleminek alla (nö stardiliistu peale, kui see on olemas) on ohukoht. Väi kuidas see akna alumine osa on teibitud?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei saa aru, kuidas on aknapalede viimistlemisel võimalik augustada sisemist või välimist tuuletõkketeipi? Palun õpetage mind! Kui targematel tellijatel on seest paled spetsteibiga tehtud, siis palede vormistamisel ei saa kasutada kruvisid, vaid tuleb kasutada teisi meetodeid nagu näiteks kleepsegu või montaaživaht või nende kombot.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
perro
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 02 Apr 2008, 09:48
On tänatud: 1 kord

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas perro »

No kuskilt peab õhk ka maija tulema?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

perro kirjutas: 02 Dets 2020, 21:59 No kuskilt peab õhk ka maija tulema?
No tulebki nagu kilpkonnadel- perše kaudu. ;)

Kilpkonnad on võimelised hingama ka naha, kurgu limaskesta ning läbi päraku piirkonnas asuva avause kaudu.

https://miksike.ee/documents/main/refer ... konnad.htm Ei viitsinud teaduslikumat viidet otsida. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas rundll »

Urmas kirjutas: 02 Dets 2020, 21:45 Ma ei saa aru, kuidas on aknapalede viimistlemisel võimalik augustada sisemist või välimist tuuletõkketeipi? Palun õpetage mind! Kui targematel tellijatel on seest paled spetsteibiga tehtud, siis palede vormistamisel ei saa kasutada kruvisid, vaid tuleb kasutada teisi meetodeid nagu näiteks kleepsegu või montaaživaht või nende kombot.

Sisemine tuuletõkketeip??? Sisemine ilmselt aurutõkketeip.

Välimist tuuletõkketeipi on lihtne rikuda, kui ta on valesti paigaldatud. Nagu enne rääkisin siis aknaplekiga. See oleneb väga palju kuidas see teip on pandud. Aknaplekk peaks (võiks) minna oma kindlasse soonde, mis on üldiselt majapoolne soon, ehk tagumine soon. Teip peab olema siis selles soonest tagapool veelgi. Tihti on olukord et seal polegi kuhugi seda teipi panna. Lihtsalt 3 külje teipimine on mõttetu. Oleneb aknast, aga on ka juhuseid kus olen alumise osa silikoneerinud ja küljed (ja ülemine osa) teipinud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rundll kirjutas: 03 Dets 2020, 21:24 Sisemine tuuletõkketeip??? Sisemine ilmselt aurutõkketeip.
Minu viga jah, seespool ikka aurutõkketeip. :blush:
rundll kirjutas: 03 Dets 2020, 21:24 Välimist tuuletõkketeipi on lihtne rikuda, kui ta on valesti paigaldatud.
No sellisel juhul on valesti paigaldatud tuuletõkketeip planeeritud tegevus ehk tellijale sita keeramine. ;) Tuuletõkketeip on piisavalt lai, et seda kasvõi sissepoole kortsu keerata. Ise olen püüdnud oma tegevuses järgida kolme asja:
- pean teadma, et mida ma teen
- pean teadma, et millega(materjalid+töövahendid) teen
- pean teadma, kuidas ma teen. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas praanik »

kõige õigem on teip kinnitada akendele enne paigaldust. Palju kiirem, mugavam ja väiksem oht, et akna viimistlusega teip rikutakse. Kõige tähtsam: nii ei jää teibi äär aknaraami peale.

Endal kahjuks läks valepidi, mehed panid vupsti aknad ette, vaht vahele ja nägemist. Ise loll, et koos paigaldamisega ei tellinud teipimise teenust.
Oi ma pusisin selle teibiga ja aknaplekke paigaldades kirusin enda lollust. Vaid ühe akna, mille paigaldasin ise hiljem, teipisin enne paigaldust, mitu korda lihtsamalt läks sellega.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Akende ümbert puhub tuul tuppa.

Lugemata postitus Postitas rundll »

Siis peab olema õige teip millel "liimiriba" on vastaskülgedel äärtes (loodan et saite aru)....
Vasta