Aknapale nurga taastamine

Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Aknapale nurga taastamine

Lugemata postitus Postitas Tnl »

Küsiks nõu. Eelmise aasta lõpus sai lastud parandada ühe aknapale pragusid. Sellest kirjutasin ka ühes teises lõimes. Nurk aga muudkui lagunes ja lagunes.

Põhiline probleem oli ilmselt selles, et selle nurga soojusisolatsioon oli kehv, talvel kondenseerus sinna niiskust ja lagundas kipsi ja tema peal oleva kartongi. Viimane parandaja lõikas osa kipsi maha ja täitis nurga Knauf'i Unflott'ga, seejuures mitte niiskuskindlaga. Peale läks vist Vivacolori peenkrohv LF + krunt ja värv. Kuid mingi jõud lükkas selle nurgatäite lahti:
pilt-1.jpg
Ilmselt oli see "jõud" niiskusega paisuv Uniflott'i paks kiht. Pildil on lahti tulnud värv ja peenkrohv eemaldatud, Unifloti eraldunud osa selgesti näha.

Kuidas seda nurka taastada? Ise laseks kõigepealt nurga seestpoolt aknavahtu (näiteks PENOSIL Window & Door Elastic) täis, siis paneks mingit liimpahtlit (Kiilto J), mitmes kihis ja koos paberist vuugilindiga, ülekattega tervele kipsist osale. Siis peenphtel, lihv, krunt ja värv.
pilt-2.jpg
pilt-2.jpg (28.79 KiB) Vaadatud 1235 korda
Jama on aga selles, et noolega nurk on lahti murtud, teda hoiab vist teisel pool ainult kartong. Peaks ma selle maha lõikama? Ning äkki sinna hoopis sobitama kipsplaadist lõigatud väikese kolmnurga?

Või hoopis katsetama niiskuskindla Uniflott'iga?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Aknapale nurga taastamine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

eemaldad terve pale või lõikad poolikult ära , ise eemaldaks terve pale. Akna ja seina vahe korralikult tihendada (n: akrüülmassiga ja lasta kuivada ) seejärel krohvida või uuesti kipsplaadika katta ja viimistleda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Aknapale nurga taastamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tnl kirjutas: 13 Sept 2020, 14:38 Põhiline probleem oli ilmselt selles, et selle nurga soojusisolatsioon oli kehv, talvel kondenseerus sinna niiskust ja lagundas kipsi ja tema peal oleva kartongi. ... Või hoopis katsetama niiskuskindla Uniflott'iga?
Kõigepealt likvideeri kehv soojusisolatsioon ja alles seejärel hakka parandama. Niiskuskindlam Uniflot ei likvideeri sinu probleemi.
Loe mõttega uuesti läbi eelneva kommentaari esimene lause ja hakka selle järgi tegutsema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Aknapale nurga taastamine

Lugemata postitus Postitas Tnl »

Urmas kirjutas: 13 Sept 2020, 15:24 Kõigepealt likvideeri kehv soojusisolatsioon ja alles seejärel hakka parandama. Niiskuskindlam Uniflot ei likvideeri sinu probleemi.
Loe mõttega uuesti läbi eelneva kommentaari esimene lause ja hakka selle järgi tegutsema.
Tänud! Aitäh ka tabarabarap 'i kommentaari eest!

Olen nõus, et selle katkitehtud nurga lappimine pahtli, unifloti või millega iganes on üsna kilplaslik. Ma isegi mainisin eelmisele parandajale (ametilt siseviimistleja) et äkki laseks sellesse nurka vahtu, enne kui pahteldada. Sest probleem on/oli kehvas soojustuses, katkine ja praoga pale oli ju algse probleemi väljendus. Ei peetud vajalikuks... Kuna see probleemne koht pole väga suur, siis lõikaks olemasolevasse põske kolmnurkse sälgu, laseks nii sügavalt, kui võimalik, vahtu täis ja siis paneks kolmnurkse kipsitüki asemele. Poolt põske, ega ka tervet hetkel vahetada pole erinevatel põhjustel võimalik, see sein sai just aasta alguses korda tehtud ja lihtsalt ei jõua ehitajate s***a iga 3-4 kuu tagant ise parandada. Mul on sama probleemiga paled üle terve maja. Ma pole ka elu sees ühtegi pale paigaldanud, ei ole selle ala mees.
Vasta