Siseukse helikindlas muutmine

koplipaneelikas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Juun 2020, 15:52

Siseukse helikindlas muutmine

Lugemata postitus Postitas koplipaneelikas »

Tere

Soov on endale saada välisukse ette helikindlat siseust, kuna tuleb välja, et uus välisuks ei pea võrreldes ausa nõukaaegse uksega mitte üht piuksu kinni. Olen veidi end teemaga kurssi viinud ning saanud aru, et pappuksele külgedele ning lävepakule tihendeid lisades ikkagi normaalset helikindlust ei saavuta? On kellelgi kogemusi? Mul lihtsalt seisab üks MDF-st siseuks üle, mida oleks hea ära kasutada, kuna ta sobiks oma toonilt superhästi esikusse.

1. Kas keegi on lisanud MDF-st uksele tihendeid nii külgedele kui lävepakule ning on see muutnud helikindlamaks?
2. Kas Haapsalu Uksetehase helikindlad siseuksed on oma hinda väärt?
3. On mingeid muid variante?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Siseukse helikindlas muutmine

Lugemata postitus Postitas aero »

- topelt uksed samas avas annavad igal juhul parema heliisolatsiooni kui üks uks
- madalaid helisid tõkestab suurem mass, kõrged helid - kergemad materjalid
- teoorias peaks parim olema erineva massiga materjalidest vaheldumisi "võileib", praktikas kisub keeruliseks. Miinimum oleks panna raske matt alla ja midagi kergemat peale.
- topelttihenditega uks/uksed on paremad. Tihendid väsivad ajas.
- kõige efektiivsem on summutada heli selle allika poolt küljest. Kui lärm tuleb koridorist, siis tegeleda välimise ukse välispinnaga. Vene ajal löödi uks vati ja kunstnahaga üle, ühelt või ka mõlemalt poolt. Nüüd on võimalusi rohkem.

Ideaalis võiks korteril olla 2 rasket ust, mõlemal korralikud topelttihendid. Olemasolevatele ustele saab helisolatsiooni peale kleepida. Serdiga tehaseuks kõlab ka hästi, hinda/kvaliteeti ei oska kommenteerida. Haapsalu välisuksega olen rahul. Muid variante - Hörmann?

Oletame, et saad uksed väga heaks aga paneelika seinte helipidavus? Nt 9-kordsete majade alumistel korrustel on minu hinnangul täitsa massiivsed seinad.
Karts22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Aug 2019, 19:35
On tänanud: 8 korda

Re: Siseukse helikindlas muutmine

Lugemata postitus Postitas Karts22 »

Kuidas on uks paigaldatud? Kas lengi ja seina vahel ka korralik isolatsioon?
Hea tihend aitab (ei ole muidugi imetegija).
Nagu eelmine kommenteeris, siis eri kihtidega uks parim, aga siseustena isegi pole selliseid palju. Raske puituks aitaks ka hästi. Midagi raskemat kui MDF. Mass ei ole ideaalne lahendus, aga küllaltki hea heli vastu.
Kui välimine uks jama, siis võimalik, et ka see vajaks vahetamist.
Vasta