Aknapesu

elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Aknapesu

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kuna asi on hetkel aktuaalne, siis küsiks, millega profid aknaid pesevad? Tavaline odav aknapesuvahend jätab siiski natuke soovida ning aken on peale kaabitsaga tõmbamist vaja veel lapiga üle nühkida. Tolmu saab küll maha aga rasvaplekid/jäljed jäävad ikkagi näha. Vaevalt pilvelõhkujaid peseval kaadril aega on nö "peenpuhastust" teha - tõmmatakse kaabitsaga puhtaks ja minnakse järgmise akna juurde. Kas küsimus on pesuvahendis, pesutehnikas, töövahendites ? Ostaks hea meelega mõne vingema vahendi prooviks, aga need toidupoodides müüdavad sinised vedelikud on kõik alla keskmise kehvakesed.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Aknapesu

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Seda, mis proffidel pudeli või ämbri sees, ei tea, aga jälgisin ühe tehnikat, kes tegi akna vahendiga nühkides kokku, seejärel puhastas lapiga klaasiääred ja alles siis võttis kummist kaabitsa ja tõmbas akna kuivaks.

Ise ostsin kunagi ehitusnäituselt tootetutvustuse peale sellise asja nagu Speed cleaner (profi) [https://www.youtube.com/watch?v=hYDlxxFHN88], millel pesuvahendina kasutatakse tavalise Fairy vmt. pesuvahendi lahust. Ise olen Fairyt ja seda riistapuud kasutades tulemusega rahule jäänud, ent see nõuab alguses harjutamist.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Aknapesu

Lugemata postitus Postitas aero »

Juba palju nikerdamist paistab videos. Ainult üks mees tõmbab konkreetselt ülalt alla. Kõik teised "nikerdavad". Kiirustavad ja jätavad kohati klaasi servadesse (musta) vee. Ma olen näinud erinevaid aknapesijaid (teenusepakkujad) aku-riistadega, kus ventikas sees, tõmbab klaasi kuivaks. Kärcher, Vileda, Electrolux jne. On suurem kobakas aga töö läheb minu arust kiiresti.

Suurtel klaaspindadega majadel vaevalt väljaspool rasvaplekke on. Tolm, õhusaaste ja linnusitt. Toidupoe pritspudeleid seal muidugi ei kasutata. Puhastuskeemia ja tarvikute müüjad proffidele on veebis täiesti olemas. Ega nad eraisikut ka kukele ei saada, raha on raha.
Vasta