Puitaknad - osta uued või renoveerida?

helena1150
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Apr 2020, 15:33

Puitaknad - osta uued või renoveerida?

Lugemata postitus Postitas helena1150 »

Tere,

olen valdkonnas täiesti võõras ja palun teadjamate nõu. Mul on korteris puitaknad, millest kahel avaneb kahest poolest üks pool, kahel aga lisaks ühele poolele eraldi ka veel ülemine ruut. Kõik aknad on läinud seest täitsa uduseks ja mustaks, üks aken on saanud palju veekahjustusi ja tihendid on täitsa läbi- aknad puhuvad küllaltki hästi läbi, ühe akna link püsib kinni tahtejõuga, mingi teatud nurga alt vihma sadades olen ka vett näinud aknalaual. Ning naabrite sõnul on mu toas ebanormaalselt palju tänavamüra.
Aga - kui mõtlen uutele akendele ja vaatan kodulehtedelt pilte, siis tunduvad ka kõik puitaknad kuidagi plastiku ilmega. Pluss ma pole üldse kindel, et mu aknad pole tegelikult päästetavad. Äkki on nende korralike akende äraviskamine suisa rumal.
Seega olengi nüüd kahe vahel - kas peaksin vahetama aknad uute vastu või laskma vanu renoveerida. Ma tahaks küll, et säiliks nende välimus (st ma ei taha pakettakendele hakata ruute liimima), aga ma tahaks, et soojapidavus paraneks ja müra väheneks. Kas see on vanade akende renoveerimisel üldse saavutatav? Ja kas rahaliselt ja paigalduse mõttes oleks lihtsam teie hinnangul renoveerimine või uued aknad?
Aitäh!
IMG_20200402_120507.jpg
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Puitaknad - osta uued või renoveerida?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Tere, oma kogemusest 18 akna renoveerimisel julgen väita, et ära renoveerimisele üldse mõtle ka. Nüüd elan uues majas, uute akendega ja külmavärinad tulevad ihule, kui mõtlen, millise lolluse peale sai raha raisatud. Renoveerimisel tehakse aknad marginaalselt nägusamaks, kuid tuult ja külma puhuvad läbi hullemini, kui enne renoveerimist.
Vasta