1. leht 1-st

Knauf

Postitatud: 23 Mär 2020, 20:47
Postitas Aknamure
Mis on akna välisviimistlus knaufiga? Nii on akende hinnapakkumises kirjas. Aken jääb telliskivimajas kivi taha. Miks ja kuhu kipsi topitakse? Sama firma üks meister ütles, et välisviimistlust ei tule. Teine meister ütles, et kindlasti on välisviimistlust vaja, muidu jääb peno paistma. Välisviimistluse real on sõna knauf ja küsimise peale öeldi, et see on kips. Kas see knauf on vajalik?

Re: Knauf

Postitatud: 24 Mär 2020, 05:47
Postitas vuuk
Knauf on ehitusmaterjalide tootja-firma.
Toodab ehitusplaate (kips-, tsementplaate), soojustusmaterjale (Knauf Ecose rull- ja plaatvillad), segusid (liim-, krohvi-, pahtlisegud), metalltooteid (kipsplaatseinte ja -lagede karkassi profiile, lisatarvikuid, kinnitusvahendeid jne. Eestis üsna tuntud ettevõte, võite ise nende kodulehelt tutvuda.
Ei saa kuidagi nentimata jätta, et kui pakkumuses on materjaliks nimetatud Knauf, siis on kahtlemata tegemist päris muljetavaldava pakkumusega.
Selle peale tuleb meelde üks anekdoot.
Mehed lähevad Soome tööle. Tööandja küsib: "kas Gyproc-it ka panete"?
Mehed seepeale: "ei, töö ajal küll mitte".

Re: Knauf

Postitatud: 24 Mär 2020, 10:40
Postitas Aknamure
Ma tean, et see on kipsisegu. Ma ei saa aru millest selline valik. Majas on osade aknende välisviimistlus liistudega, osadel välisviimistluseta, kuna aken jääb telliskivide taha. Ma ei saa aru, miks kipsiseguga viimistlust pakutakse.

Re: Knauf

Postitatud: 24 Mär 2020, 12:07
Postitas Aknamure
Sama aknafirma erinevate piirkondade müügiesindajate vastused: 1) meister teab, mis meister teeb 2) knauf kipsisegu pannakse ainult puitmajadele 3) knauf pannakse ainult paneelmajadele, kivimajadele ei panda ( meil on telliakividest kortermaja) 4) knauf kipsisegu pannakse kui on väga täpselt aknad mõõdetud 5) seda pannakse, kui sein on väga ära lõhutud. Naljakas on küll, aga ....

Re: Knauf

Postitatud: 24 Mär 2020, 17:14
Postitas Urmas
Ausalt öeldes, siis ise saadaks selle aknafirma koos alltöövõtjatega sinna sooneutraalsesse kehaõõnsusse. Miks? Sellepärast, et kohe mitte ei usu, et aknafirma koos paigalduspartneritega suudab tagada Knaufi kipskrohvide tootejuhendites ettenähtud tingimusi.

Sisetöödel seinte ja lagede krohvimiseks http://www.knauf.ee/et/tooted/rotband.h ... ab_85264_1

Sisetöödel seinte krohvimiseks http://www.knauf.ee/et/tooted/goldband.html

Sisetöödel seinte krohvimiseks http://www.knauf.ee/et/tooted/mp-75-l.html

Sisetöödel seinte ja lagede krohvimiseks http://www.knauf.ee/et/tooted/mp-75.html

Seal Knaufi kodukal on minu jaoks vastuolusid. Kui panen koduka otsingusse "kipskrohv", siis annab kasutusaladeks ka välistingimused, kuid kuidas aknapalede väljast viimistlemisel täita Knaufi poolt ettenähtud tingimusi krohvitud pindadele, jääb mulle mõistatuseks. :scratch:

Krohvitav pind peab olema kaitstud vihma ja kuuma eest ning vastavalt krunditud.
http://www.knauf.ee/et/tooted/strukturp ... ab_86334_3

Kipskrohviga viimistletud aknapalede kaitsmine vihma eest??? Või otsese päikesekuumuse eest kui aknad lõunakaares??? Kas lihtsam ja lollikindlam ei oleks paled plekiga viimistleda?