1. leht 1-st

Akna vahetus

Postitatud: 31 Okt 2018, 14:07
Postitas Ufonaut22
Tegu vana puitaknaga. Teema järgmine: mõni aastat tagasi sai majal katust vahetatud ja selle käigus ka vintskapi voodrilaud välja vahetatud. Kui voodrilaud oli maas, siis mulle tundus nagu aknal eraldi lengi polegi. Leng on ehitatud otse vintskapi sisse Äärepostid on ühtlasi ka aknale lengipuuks. Ära saaks kangutada ainult alumise lengipuu, aga see ei anna üksi midagi. Mis lahendus oleks, kas saagida vana leng natuke õhemaks ja uus aken tõsta siis vana lengi sisse? Mingi paisutihend vahele äkki? Mida targemad arvavad.

Re: Akna vahetus

Postitatud: 31 Okt 2018, 14:11
Postitas Külaline
Mõõdad, teed joonise ja tellid sobiva mõõduga akna ja lengi. kahe posti vahele mahub ainult see mis mahub kahe posti vahele. Kui tahta midagi suuremat, siis peab poste liigutama.

Re: Akna vahetus

Postitatud: 31 Okt 2018, 18:56
Postitas Ufonaut22
Selge see, et ega postidest laiemat ei pagalda sinna :D . Ma mõtlen seda, et vanal lengil on kahe raami vaheline osa kõrgem nagu puitaknal ikka ja selle osa saaks maha saagida ringiratast. Muidugi saaks ka vahtu täis lasta ja liistutega katta jne. Kui aga aken vana lengi sisse tõsta ja tellida uus aken suht täpne, siis vahu laskmiseks väga ruumi ei jää, kas see paisuv tihend toimib?

Re: Akna vahetus

Postitatud: 01 Nov 2018, 10:44
Postitas meelis11
Aga telli siis uus aken pisut väiksem, kui muidu ruumi ei jää. Näiteks igasse serva 10mm jätta, siis ei tohiks ohtu olla, et kuskilt uus aken vahele ei mahu ja saab ka korralikult vahu vahele lasta.