PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Anakonda
külaline

PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Tere!

Kas kellelgi on kogemusi firmaga "Aknakoda" (Tartus)? Kas teevad oma töö korralikult ja akende kvaliteet on normaalne? Otsin helikindlat akent ja nende pakkumine tundub soodne, aga kas tasub oodata, et ka hea?

:)
fgh
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas fgh »

Nende akendega on see, et see "helikindel" võib tähendada mida iganes ja soodne pole alti soodne. Vaadata tuleb mitte hinda ja numbreid vaid põhjalikult süübida tihendite, profiilide, pakettide ja muu ehitusse. Tehke see pakutav avalikuks ja saate teada kas aken üldse on "helikindel" või ülesöönud tavaline aken.
range
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas range »

Stuudio puhul nt. tähendab helikindel aken seda, et kolmest klaasist keskmine on teatud kalde all. Koduleht on neil küll veidi kummaline.
Külaline
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Palju seal kohapeal tehakse, detailid tellitakse lõunapoolsematelt naabritelt ja kohapeal pannakse kokku. ;)
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Tegelikult kahtlen praegu kahe firma vahel: "Aknakoda" ja "Kaskaad". Panen siia parameetrid, mis nad mulle saatsid. Ehk oskab keegi helikindluse osas kommenteerida. :roll:

"Aknakoda":
Profiilisüsteem REHAU
profiilid...........: LENG / RAAM STANDARD EURO DESIGN 70
varustus............: KLAASPAKETT + ALUSPROFIIL
Värv................: VALGE
Lengi välismōōt.....: 2100/1370
Elemendimööt........: 2100/1400
Sulused.............: 1x ROTO-kaldpöörd-parem
Klaas/täidis........: 6sel-12arg-4-14arg-4sel
Uw-väärtus..........: 1,1

"Kaskaad":
Klaaspakett: 3k4 sel (44 mm paks.)
1. GEALAN 8000 8001/8095 B, GEALAN Valge
7204 (2,10 mb) GEALAN Valge
Impost: 01234567 8037 (2 TK.)
2. Furnituur: UR 2 (ER 1) WSK-T, Värv: @17AB 526C1DAB
7204 (2,10 mb) GEALAN Valge
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Hiid »

need on mõlemad säästuaknad
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Aga see aken, firmalt "Fenster"? Mida sellest arvata? :mrgreen:

Tyyp : A6 402,71 402,71
Värv : Valge
Klaas : 3 x 4/16/4 selektiiv*
Avanemine: 2 x mitteavatav
1 x pöörd/kald parem
Profiil : PROF70
Leng : Leng 63/70mm
Raam : FIB, Raam 77/70mm, FIB
Tihend : must
Mõõt : 2100x1400
Külaline
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Helikndlust peaks lisama 6mm klaas välimine, mis on ainsana Aknakoja pakkumises.
range
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas range »

Teema algataja võiks täpsustada mis on helikindluse vajadus? Säästuaknaid ei soovita, tegu on ikkagi pikaajalise investeeringuga mis kätkeb endas hulga tööd ja aega. Lisaks... suhtumine "odav ja hea" viib kiirelt kraavi poole.
Anankonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anankonda »

Akende helikindluse eesmärk on, et suviti õues mängivate laste kisa (s.o. kõigest hingest karjumine) tuppa ei kostaks. Ülejäänud aastaaegadel segab majaesine liiklus (mootorite soojendamine, autoustega prõmmimine). Elan paneelmajas, 1. korrusel. :twisted:

Praegu on ees Nõuka-aegsed puitaknad :grin:
Külaline
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teemast mööda küll, aga see et tänapäeval lapsed õues kisavad on minu jaoks küll meeldiv üllatus, kartsin, et see aeg on möödas.
Külaline
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aknapaketi põhilise summutusvõime määrab paketi klaasi paksus.
Mida paksem klaas seda helikindlam.
Ja küsigi müüja käest helisummutuse andmeid.
ping
:hello:
fgh
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ja välja tuligi see mida kahtlustasin, Teile pakutakse saasta või olete sihilikult küsinud saasta.
Kui olete küsinud helipidavaid aknaid, siis ainukesena on pingutusi selleks teinud "aknakoda", aga ka nende pakkumine on saast. Kõigil akendel on kõige õhem leng ja see saab ka määravaks helipidavusel. Samuti on ka paketid tavalised, mis on tingitud faktist, et leng on õhuke ja sinna ei mahu normaalne pakett sisse.

Helipidavusel on kõige olulisem pakett, selles kasutatakse eri paksusega vaheliiste, eri paksusega klaase. Kui räägime helipidavast paketist, siis üks klaas on lamineeritud 44.1 silence vms tootja nimetusega kilega, teised klaasid on eri paksusega ja ka vaheliistud on eripaksusega. Helipidaval aknal on paketipaksus 50+mm, heal aknal 70+mm. Veel kasutatakse helipidavuse parandamiseks plastakende puhul profiili täitmist vahuga jne. Heal aknal on kolm tihendiringi. Määravaks saab ka akna paigaldus. Kinnine aken on helipidavam, kui avatav jne

Seega sõnastage oma soov selgemalt pakkumist küsides, vaatama peaksite 80+mm aknaprofiili, et saaks sisse paigaldada paketi 50+mm paksusega, kolm tihendiringi, paketil silence kilega lamineeritud klaas.
Kui tahate head helipidavat akent, siis pöörduge puitalumiinium akende tootjate poole, näiteks fenestra.

Igal aknal on helipidavus ka numbrina ära toodud ja selles numbris on iga arv olulise tähtsusega. Koguakna helipidavust näitab Rw.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mine käi naabril külas. Vaata, kas erinevust märkad. Vbla nõukaaegsest puitaknast, üle minna kõige odavamale plastikule ongi piisav. Sel juhul pole mõtet 3x kallimat akent võtta...
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1093
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Prill »

Paneelmajas võib akende vahetamisega tekkida vastupidine probleem, mis mul kunagisest paneelika ajast meeles on. Vanad aknad olid nii hõredad, et sõna otseses mõttes köögi aknalaualt võis hommikul tuisuvaalu leida. Ei hakanud vati ja teibiga mässama, sai aknad ära vahetatud, aga selle peale hakkas umbsuse probleem kummitama. Eriti rõve oli probleem soojal ajal, kus aken öösel lahti oli ja kojamees usin vrdjas tõmbas rutiinselt lauapäeva hommikul kell 8 akna all muruniiduki käima.. :evil: Aken kinni, ei saa magada sest umbne, aken lahti, müra..
range
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas range »

Mina soovitaks pigem siis juba korralikke aknaid, nt. Fenestra puitalumiinium, kaheraamsed. Isiklik kogemus olemas, julgen soojalt soovitada.
Külaline
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Prill kirjutas: 21 Mär 2018, 14:57 Paneelmajas võib akende vahetamisega tekkida vastupidine probleem, mis mul kunagisest paneelika ajast meeles on. Vanad aknad olid nii hõredad, et sõna otseses mõttes köögi aknalaualt võis hommikul tuisuvaalu leida. Ei hakanud vati ja teibiga mässama, sai aknad ära vahetatud, aga selle peale hakkas umbsuse probleem kummitama. Eriti rõve oli probleem soojal ajal, kus aken öösel lahti oli ja kojamees usin vrdjas tõmbas rutiinselt lauapäeva hommikul kell 8 akna all muruniiduki käima.. :evil: Aken kinni, ei saa magada sest umbne, aken lahti, müra..

Aken ei pea ventilatsiooni puudumise probleemi lahendama. :scratch:
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Aga kuidas siis ventilatsiooni puudumise probleemi kõige parem lahendada oleks? :oops:

Ma kaldun praegu ikkagi "Aknakoja" poole, katsun neilt igasugused lisaandmed paketi helkindluse kohta välja peilida. Ei taha ka väga palju investeerida korterisse, kust plaanin ära kolida hiljemalt kümne aasta pärast.

Laste hoovis mängimise üle on muidugi hea meel, ma olen ise ka hämmingus, et vana hea traditsioon on vähemalt selles Tartu nurgas säilinud. Vanad head luurekad on elus ja suvel on hoov lapsi pungil täis. Kui ainult ise suur vaikusearmastaja ei oleks, võiks öelda, et atmosfäär on suurepärane.
Voltamper
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kui sa soovid PVC aknaga ja soodsamalt hakkama saada, võta võimalikult paksu profiiliga, kolme tihendiga (vähemalt 82-88mm) aken ja võimalikult paks kolmekordne klaaspakett (vähemalt 50mm), millel üks klaas on 6mm ja teised 4mm. Laste kisa peaks need enam-vähem ära elimeneerima. Siit edasi tulevad juba kallid lahendused nagu lamineeritud klaasid, erineva kalde all klaasid, topeltraamid jne.
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Tellisingi "Aknakojast" ära. Nad olid ainukesed, kes suutsid anda adekvaatseid vastuseid, kui küsisin helikindluse kohta. Pidi olema 70 mm paksune profiil, 3-kordne klaas (üks klaas 6 mm ja teised 4 mm). Nad ütlesid, et siit edasi oleksid juba palju kallimad lahendused, sh. lamineeritud klaas. Eks vaatab, kuidas lõppkokkuvõttes rahule jään, aga praegu tundub kõik sujuvat.

Aitäh kõigile vastajatele! Panen soovitused kõrva taha, võib-olla läheb tulevikus vaja. :wave:
Fgh
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Räägime mingist paarikümnest eurost akna kohta, et saada normaalse paksusega raam ja korralikud vaheliistud.

Selle asemel müüdi eelmise sajandi laojääke Teile maha "adekvaatse" jutuga. Ei imestaks kui oleks ka alumiinium vaheliistud veel. Nende akende U arv on juba nii kehva, et tänapäeval sellist jama paigaldada on mõttetu ja arusaamatu.

Igaljuhul tuleb tänada, et ebaausad müügimehed letti tõite, oskab tulevikus vältida ja kellegi huvi korral negatiivse soovituse anda.
Voltamper
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Paraku ei jää muud üle, kui eelkõnelejaga nõustuda. Aknakoda müüb ka paksema profiiliga aknaid, miks sa neid ei küsinud?
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Nad ise millegipärast ei pakkunud paksemaid. Ma ütlesin küll, et helikindlus on oluline jne., aga Aknakojast vastati ikka, et paneme teile "Euro Design 70" ja ei tehtud juttugi, et mingid teised raamid on ka olemas. Oot-oot, pean nende käest uuesti üle küsima. Võib-olla nad kartsid, et paksemad raamid on nii kallid, et ma neid ei osta.
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Ma ei ole veel "Aknakojaga" lepingut sõlminud. Veel on võimalus taganeda tegelikult. "Fenster" saatis mulle uue pakkumise. Kas see on oluliselt parem? See on 100 eur kallim kui "Aknakoja" pakkumine, aga pidid olema lamineeritud klaasid. "Fensteril" pidi lisaks 76 mm profiilile veel 88 mm ka saadaval olema.

Tyyp : A6 703,47 703,47
Värv : Valge
Klaas :
3 x 33.1lam/16/4/18/4 sel
Avanemine: 2 x mitteavatav
1 x pöörd/kald parem
Profiil : PROF76
Leng : Leng 67/76 AD
Raam : FIB, Raam 78/76 AD, FIB
Tihend : must
Mõõt : 2100x1400

:cool:

"Aknakoja" jutt on kahtlane. Nad telefonis väitsid mulle, et 70 mm on neil kõige paksem profiil, aga koduleht näitab hoopis midagi muud. :scratch:
Voltamper
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kui mina aknaid ostsin, siis oli kõige parema hinnaga paks profiil Plasto-s. Fensteris kah olemas muidugi, aga polnud hinna poolest eelmisest odavam. Arutech muidugi veel soodsam, aga selle firmaga mul kahjuks kogemus puudub.
Aknakoja juttu ei oska kommenteerida, tundub natuke pentsik...
Võibolla neil polegi siis kohapeal sellist profiili ja kodulehel lihtsalt ilus jutt.
Vasta