küsimus akna- ukse paigaldajatele?

trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas trumm »

ma ei tea, kuidas õige on, kuid panin tähele, et paigaldatud akende alla jäetud klotsid hakkasid hallitama. küsisin ehitusinsenerilt, milles asi. tema ütles, et see puitklots on külmasild, niiskus kondenseerub ja puidu pinnale tekib hallitus. soovitas klotsid ära võtta - eriti uste alt, kus nad oleks betooni sisse valatud. võtsingi. praegu mõtlen, et oleks võinud ju miskist nelikanttorust sinna siuksed "seibid" alla lõigata, kui on oht, et vajub. külmasild pole iseenesest märkimisväärne, kuid vähemalt ei hakka seal mingi vamm või muu seen kasvama.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Poodides on müügil plastmassist kiilud, eri suurustes.
Kasutaja avatar
McRicco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mai 2007, 01:00

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas McRicco »

lisaks ei panda lihtsaid klotse kui ei suudeta niiskuse jõudmist klotsideni tõkestada vaid süvaimmutatud puitu...muidugi on parim variant mida mina ntx kasutan - plastikust kolmnurk-kiilud
Aga see, et puit on mingi oluline külmasild, see ajab küll naerma...ma loodan et mõni maja püsti ka jääb kui selline "insener" asju ajab :rotfl: :rotfl: :rotfl:

EDIT: see võib kehtida läbiligunenud puidu kohta parimal juhul :D
Aknapaigaldaja
minul
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas minul »

Vahetati mõned aastad tagasi majal aknad.Vanad aknad olid takuga topitud ja kiilud vahel aga kõik kiilud olid kuivanud ja lahti ,nii et see oli ka põhjus,miks talvel eriti tuulega sealt külma sisse tuli.Lengide ümber oli pandud ruberoid aga mingil põhjusel oli lengi vastu ruberoidi olnud pind üsna kehva.
Incikas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 13 Nov 2005, 11:03
Asukoht: Tallinn

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas Incikas »

Hiid kirjutas:
AKNAPAIGALDAJA kirjutas:Tere
Kirjutaks ka siia oma kommentarid isiklikest kogemustest. Nimelt avatäidetega juba 7 aastat mässanud olen ja paigaldanud neid igasugustes tingimustes ja erineval moel. Aga ühte olen kasutanud ja usun et jään ka kasutama, nimelt alla toeks panen kruvid klotside asemel.
kuhu sa need kruvid keerad?
Akna sisse või ?
Kui võimsad need kruvid siis olema peavad?
mõte on huvitav, aga palju neid aknaauke on, kus on millelegi korrektselt toetuda...?


Kruviteema jah põhimõtteliselt siis toimib,kui puitkarkass all vähemalt olemas või siis materjal,kuhu kannatab kruvi lasta :) ...ei pea võimas olema-ca 6mm(et oleks kruvipea näol tegemist laia kandepinnaga),olen ise niimoodi paigaldanud ja ajaliselt võidab küll,külgedele klotsid kiilumiseks ja ankur-tüübel -kruvi(misiganes)läbi(kui puitaken) ja vaht.Kusjuures klotsid(siis erinevad,puit-plast)panin nii,et ei ulatunud lengist välja-ega sissepoole ;)
Aga rauduks vahuga... :roll: pole pannud,ainult armatuurijuppidega ja lengi seest keevitusega ja vill vahele :)
RaulA
külaline

Re: küsimus akna- ukse paigaldajatele?

Lugemata postitus Postitas RaulA »

kiile mitte mingil juhul eemaldada. muidugi armastavad seda teha laisad võõbad. mitmeid kordi on juhtunud, et kutsutakse objektile väitega, et aknad pole looditud. no wtf???
kui obj.juhile seletasime,miks aknad ära vajunud,tuli iseenesetarkusest tark mördiööbik ja kukkus kaagutama, et aken peab püsima nende nn kinnitusklambrite najal loodis. lühidalt sai ta piix saadetud.

Rehau aknapaigaldusjuhendis on isegi paika pandud max mõõdud kui kaugel tohivad toestuskiilud üksteisest asetseda. suurobjektidel on sätestatud paigaldusjuhendis isegi "sikkude" arv ja kruvide arv/mõõtmed.

kui kiil jääb põskede panekul ette,tuleb ta lühemaks teha, mitte mingil juhul eemaldada.
Vasta