Aknast uks

morrist
külaline

Aknast uks

Lugemata postitus Postitas morrist »

Tere

kas kandva betoonist välisseina aknaava asemele tohib (loe: ei ole ohtu hoone konstruktsioonile) lõigata ukseava, kui laiust ei muudeta ja sillus on kvaliteetselt paigas ning ei muudeta?

Tänan!

Morris
Külaline
külaline

Re: Aknast uks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ja keegi vastab jah siis sa usud ?
opaaa
külaline

Re: Aknast uks

Lugemata postitus Postitas opaaa »

morrist kirjutas:Tere

kas kandva betoonist välisseina aknaava asemele tohib (loe: ei ole ohtu hoone konstruktsioonile) lõigata ukseava, kui laiust ei muudeta ja sillus on kvaliteetselt paigas ning ei muudeta?

Tänan!

Morris
Mis sillus seal betoonseinas on? Ma olen paneelikal vaid valuvormis tulnud avasid näinud. Sillust pole kunagi märganud.
morrist
külaline

Re: Aknast uks

Lugemata postitus Postitas morrist »

opaaa kirjutas:
morrist kirjutas:Tere

kas kandva betoonist välisseina aknaava asemele tohib (loe: ei ole ohtu hoone konstruktsioonile) lõigata ukseava, kui laiust ei muudeta ja sillus on kvaliteetselt paigas ning ei muudeta?

Tänan!

Morris
Mis sillus seal betoonseinas on? Ma olen paneelikal vaid valuvormis tulnud avasid näinud. Sillust pole kunagi märganud.
Parandan, tegu on kergbetoonplokkidega. Silllus monoliitsest elemendist.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Aknast uks

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ei näe küll põhjust, miks ei võiks.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Aknast uks

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Ükski ehitusfoorum ei suuda Sulle seda "tohib-ei tohi" paberit väljastada.
Selleks on omad "protseduurireeglid" ja need, tuleb Sul endal läbida! Vahet pole,
millest on sillus, on sein kandev- v. mitte, aknast ust v. vastupidi, iseseisvalt v.
omavoliliselt - Ei või nokitseda mitte. Peaks selle aknaava betoonpaneelis lihtsalt
ukseavaks lõikama siis oht majale võib olla enam, kui tõsine! Kes teab - see teab.
Andres
Vasta