Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Kriiping
külaline

Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Kriiping »

Kord klaasitöökojas nägin, kuidas kogemata paar milli liiga laiana lahti lõigatud ruut lihviti millegagi sobivasse mõõtu.
Millega? Palju maksab selline vidin või on see äkki ise tehtud mingist abrasiivpaberist, mis klotsi külge kleebitakse? Kas on mõtet paari klaastahvli parajaks tegemiseks säärast soetada?
Nojah
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Nojah »

Tere!
Head uut aastat!
Pakun, et vesikäia kiviga. Läheb muidugi jube kaua aega. Kui suudad tagada vibratsioonivaba toe siis saab ka kuiva käiakiviga serva ära lihvida käia peal, kulub vähem aega aga risk purunemiseks on 98%. Kuiva käiakiviga võib muidugi ka serva käsitsi hõõruda/lihvida aga samuti väga ajamahukas töö. Serv jääb kare, nähtav osa tuleb järjest peenema kiviga üle käia kuni jõuad veekäiani välja, siis saab serva läbipastvaks lihvitud e. poleeritud tasemele.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas NLS »

Üks varjant on selline teemantlihvpadi, mis võtab klaasi päris hästi: http://www.ebay.co.uk/itm/Diamond-Hand- ... Sw3ydViX1n
Külaline
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas tegu on paigaldusel kuhugi nähtavale jääva servaga?
jossupossu11
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas jossupossu11 »

Külaline kirjutas:Kas tegu on paigaldusel kuhugi nähtavale jääva servaga?
Sa ilmselt mõtled, et lõikaks. Paari milli ei õika ju hästi.

Ise viiks raudselt klaasitöökotta ja laseks neil lihvida. Mõttetu on ise mässata.
Külaline
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jossupossu11 kirjutas:
Sa ilmselt mõtled, et lõikaks. Paari milli ei õika ju hästi.

Ise viiks raudselt klaasitöökotta ja laseks neil lihvida. Mõttetu on ise mässata.
Oleneb klaasist, mõõdust ja noast.
Mul on õnneks läinud, kui hea saksa noaga tõmbasin jutid mõlemalt poolt klaasi.
Varem selliseid väikesi mõõte näksitud halvema vana noaga ka, kui ei viitsinud uut klaasi otsima minna ja mõni vana napikas võtta. Mida lühem lõige, seda rohkem õnne, ainult ebaühtlasem tõesti, kui kvaliteetnoa ja topeltjoonega. Kui küsijal teenus kuskil lähedal käepärast, siis muidugi kindlam.
klaasimees vali
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas klaasimees vali »

Külaline kirjutas:kui hea saksa noaga tõmbasin jutid mõlemalt poolt klaasi.
mina olen jälle nii teinud, et kaduneljapäeva öösel läinud 3 tee risti ja kaasa võtnud kärvand kassi ja 5 küünalt. Nendega teen pentagrammi ja sinna sisse olen kirjutanud õige numbri. Täpselt kell 12 olen kassiga niikaua seda pentagrammi nüpeldanud kuni deemon kassi seest välja tuleb ja palub hommikul selle mõõduga klaasitöökotta minna.
Töötab.
Külaline
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõigil pole riistakastis kassi ja siis tehaksegi igasugu lollusi.
Tegelikult võiks igaüks kas jagada kogemust, teha, mis tal hästi välja tuleb ja kui selges keeles kriitikat või nõuannet kirjutatud ei saa, äkki ongi siis targem kirjutamata jätta.
Külaline
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kõigil pole riistakastis kassi ja siis tehaksegi igasugu lollusi.
Tegelikult võiks igaüks kas jagada kogemust, teha, mis tal hästi välja tuleb ja kui selges keeles kriitikat või nõuannet kirjutatud ei saa, äkki ongi siis targem kirjutamata jätta.
Vau, milline kui metsik kogus kogemusi tuli välja anonüümse külalise riistakastist! Jätkub teisi pensini.
Vihakõned ei ole just eriti targa inimese tunnus ja solva erinevusi, erinevus rikastab! Võib olla klaasimees vali kirjeldatu oli tema kogemus ja sobib ka teemaalgataja murega. :scratch: :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas, ma hindan Sinu postitusi, juba ammu väga hindan, isegi anonüümseid. Ikka juhised, materjalid, töövõtted, teadmine, oskus, kogemus, selgitus, kirjeldus, põhjendus. Küsija klaasi kohta ei tea vastajad ühtki mõõtu, transpordivõimalusi ja riske ka mitte, töökoja kaugust ega usaldusväärsust ammugi mitte. Ehitusfoorum ja klaasi mõõtu saamine ei tundu nagu vuuduu teemad. Aga millegipärast piisas vaid ühel anonüümsel vuuduu-postituse ette tippida, et ta on klaasimees, kui kriitika tema konkreetsuse kohta sai vihakõneks tituleeritud. Klaasimees aga pööras vuuduuks tööriista ja materjalipostituse.
Samas saame aru, klaasimehed muidugi eelistaks, kui inimesed ise hakkamasaamise asemel viiks raha neile. Mis võibki kõige õigem variant olla. Ega mina ju vastuta, kui katsetajal sama hästi ei õnnestuks, kui mul kunagi pärast mõningaid nurjumisi, kuni sain häid nõuandeid ja veel paremaid tööriistu. Ühe klaasi pärast ei pea samas keegi nii palju ennast kulutama...
Külaline
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

... kurja, mul jäi arusaamatuks, kas see kass peab olema must, valge, rõõsa, või siis hoopiski emane? :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:... kurja, mul jäi arusaamatuks, kas see kass peab olema must, valge, rõõsa, või siis hoopiski emane? :scratch:
Mine kindlapeale välja ja võta biseksuaalne kirju kass!
Külaline
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: Mine kindlapeale välja ja võta biseksuaalne kirju kass!
mul on selline kass kodus. kui vaja, siis rendin välja 300 eurikut päev. Hind on igati soodne, sest teaaolevalt on maailmas ainult kaks sellist kassi ja teine samasugune kass on Sri Lankal, selle kassi rendi hind on sama , aga lisandub transakulu.
re:
külaline

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas re: »

Kas paari õiges mõõdus tahvli saamine pole odavam, kui lihvimiseks riistastiku hankimine ja töötunnid?
Kes üldse eksis lõigates, kes kelle ees vastutab?
HeigoK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 09 Juul 2011, 14:30
Asukoht: Fin/Kotka

Re: Millise tööriistaga hõõrutakse klaastahvlit kitsamaks

Lugemata postitus Postitas HeigoK »

NLS kirjutas:Üks varjant on selline teemantlihvpadi, mis võtab klaasi päris hästi: http://www.ebay.co.uk/itm/Diamond-Hand- ... Sw3ydViX1n
Võtab küll umbe häste aga mitte piisavalt, et sellega paarimm maha nühkida.

Miks vaja kilplast mängida ja oma aega raisata.

Lihtsaim, kiireim, odavaim viis.
Uus klaas või õige aparaadiga lasta asi kitsamaks
Vasta