Plastaknale ventilatsiooniklapp

gert92
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 22 Veebr 2015, 21:21

Plastaknale ventilatsiooniklapp

Lugemata postitus Postitas gert92 »

Mure selline, et korteril sai vahetatud aknad ja ehitada ahi ning vanad ventilatsiooni avad kinni panna. Olen otsinud uut lahendust ehituspoodidest, aga siiani pole sobivat leidnud. Olen mõelnud, et teeksin uue ventilatsiooni ava akna peal olevasse plastik osasse (aknad on sellised nagu osadel kortermajadel on, et alumises raamis klaas ja ülemises kitsas raamis valge plastik sama paks, kui pakett). Olen otsinud sellist nööriga suletavat ja avatavat ventilatsiooniklappi, mis oleks suletavas asendis suht tihe ja avatud asendis laseks piisavalt õhku läbi. Tähtis just, et ahi saaks põlemise momendil piisavalt hapniku.
Oskab ehk keegi soovitada mõnda normaalset ventilatsiooniklappi või kust sellise leida võib, suurtematest ehituspoodidest pole veel leidnud.
Tiam
külaline

Re: Plastaknale ventilatsiooniklapp

Lugemata postitus Postitas Tiam »

Mina tellisin akna, kus see klapp juba sees oli. Peab kindlasti arvestama, et sellega automaatselt aken kaotab soojapidavuses. Seda saab ka hiljem paigaldada, kuid kuna see klapp asetseb klaaspaketi kohal, siis klaaspakett muutub väiksemaks - sellest lähtuvalt peab ka uue paketi muretsema. Klapi nimetus Renson (oli vist erinevaid versioone erinevate õhu läbilaskevõimetega). Kahtlen, et seda ehitusmaterjalide poodidest leiab, aga usun, et mõnest aknafirmast kindlasti.
Mida ehituspoodides näinud olen on sellised asjad, et puurid akendele augud sisse ja siis mingid punnid vmt lähevad ette, mille kaudu saab õhku regullida.
Kolmas variant on veel fresh klappide tegemine seina sisse.
Teadmiseks - aknad pole vetilatsioon!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Plastaknale ventilatsiooniklapp

Lugemata postitus Postitas Hiid »

vetilatsioon ehk mitte, aga tubade õhutamiseks sobib ideaalselt ;)
Vasta