tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

riinamiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 08 Veebr 2015, 15:10

tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas riinamiina »

oli siin kunagi ka sama teema, aga jäi just huvipakkuva koha peal toppama. küsimus siis, kui on vaja mitteköetava garaaži ja muude eluruumide vahele panna tuletõkkeuks, kas siis peab olema mingi alumiiniumlehtedega uks? kuna temperatuuride vahe on talvel kindlasti üle viie kraadi. senimaani pole leidnud netist müüjat, kellel oleks tootekirjelduses kirjas, kas on selline leht sees või mitte. kas siis on ainus valik metallist siseuks
marx0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 02 Veebr 2015, 22:52
On tänatud: 1 kord

Re: tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas marx0 »

Tuletõkkeukse määrab ära ikka sertifikaat, neid uksi on erinevaid. Kas Ei-30 või EI-60.
riinamiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 08 Veebr 2015, 15:10

Re: tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas riinamiina »

projektis ette nähtud uks el15. suurema klassiga ikka võib ju olla!? aga just see pool, et oli siin kunagi teema, et ukseleht tõmbab kõveraks, kui temperatuuride vahe kahel pool ust on üle viie kraadi. enamikel ustel ka kirjelduses juures et sobib ruumidesse kus temp vahe ei ületa 5 kraadi. aga kas siis puidust tuletõkkeuks ei sobi üldse, kui temp vahe nii suur?
papi
külaline

Re: tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas papi »

Kui seaduse järgi on vaja tuletõkkeust, siis peab paigaldama tuletõkkeukse. Tuletõkkeuksel peab olema ametlik paber selle kohta, et ta on tuletõkkeuks (tuletõkkeomadusi kinnitav ametlik tootja sertifikaat või erijuhul ka päästeameti spetsialisti kirjalik kinnitus). Kui ametlikku paberit ei ole, siis ei ole tegu tuletõkkeuksega, isegi kui kõik tuletõkkeukse omadused on füüsiliselt olemas. Põhimõtteliselt võib tuletõkkeuks olla ka täispuidust.
Külaline
külaline

Re: tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa ei saa kasutusluba, kui tuletõkkeuksel pole projektikohast serti. Muidugi võib klass projektist parem olla. Mul Haapsalu uks, alulehe kohta ei mäleta. Kütteperioodil on ühel pool ust 8-9 kraadi vähem kui teisel pool, uks on sirge. :roll:
Külaline
külaline

Re: tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Sa ei saa kasutusluba, kui tuletõkkeuksel pole projektikohast serti. Muidugi võib klass projektist parem olla. Mul Haapsalu uks, alulehe kohta ei mäleta. Kütteperioodil on ühel pool ust 8-9 kraadi vähem kui teisel pool, uks on sirge. :roll:
Järele mõeldes - isegi 10-11 kraadi võib temp-de vahe olla külmemal ajal. Aluleht võib täitsa olla selles ukses, välisustesse nad küll panevad selle.
riinamiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 08 Veebr 2015, 15:10

Re: tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas riinamiina »

no andke nüüd andeks, aga kas mulle tundub, et panete teemast mööda? ma polegi väitnud et ma ei taha tuletõkkeust. Küsimus on lihtsalt selles, et kas selles tuletõkkeukses, mille klass peab olema vähemalt el15, peab sees olema ka alumiiniumleht, kuna temperatuuri erinevus kahel pool ust on talvel kindlasti üle viie kraadi? selle kohta ei ole projektis midagi kirjas
papi
külaline

Re: tuletõkkeuks garaaži ja muu elamise vahele

Lugemata postitus Postitas papi »

Peab olema tuletõkkeserdiga uks. Eelistatult välisuks, sest kui paned külma ja sooja ruumi vahele siseukse ja sellega midagi juhtub, siis tootja saadab su garantiiga kukele. Üldjuhul on välisuks ka siseuksest soojapidavam. Põhimõtteliselt võib panna ka tuletõkkesertifikaadiga siseukse, aga arvatavasti on serdiga välisust turult lihtsam leida. Alumiiniumleht ukse sees on tootja konstruktsiooniotsus ja arutuse all oleval juhul neljandat või viiendat järku tähtsusega asi, mida silmas pidada.
Vasta