Aknad uksed aerocisse

Renno
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 25 Mai 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas Renno »

Tere,

Küsimus selline et kas Aeroc ecoterm ploki puhul kannatab SFS kinnitusi kasutada mis viiksid aknad max 15 cm seinast välja ? Aknad/uksed on maastlaeni kuni 2.8m kõrged plastikust.



R.
Külaline
külaline

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sellises varjandis nad suuri aknaid ei kanna.Toetus tuleb jagada ka ploki küljele,ehk siis tuleb valmistada alus tugi/diagonaal mille kinnidad ülemise kanduri külge.Ecothermi puhul peab neid üsna tihedalt olema,eriti nurkades.
Külaline
külaline

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Renno kirjutas:Tere,

Küsimus selline et kas Aeroc ecoterm ploki puhul kannatab SFS kinnitusi kasutada mis viiksid aknad max 15 cm seinast välja ? Aknad/uksed on maastlaeni kuni 2.8m kõrged plastikust.



R.
Ei saanud hästi aru, miks sul on vaja need aknad nii välja viia? Kõige kitsam Ecoterm on 300mm ja oletades, et paned sellele lisaks 150mm soojustuse, siis kas sul jäävad aknad välisviimislusega tasa?

Urmas
Renno
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 25 Mai 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas Renno »

Külaline kirjutas:
Renno kirjutas:Tere,

Küsimus selline et kas Aeroc ecoterm ploki puhul kannatab SFS kinnitusi kasutada mis viiksid aknad max 15 cm seinast välja ? Aknad/uksed on maastlaeni kuni 2.8m kõrged plastikust.



R.
Ei saanud hästi aru, miks sul on vaja need aknad nii välja viia? Kõige kitsam Ecoterm on 300mm ja oletades, et paned sellele lisaks 150mm soojustuse, siis kas sul jäävad aknad välisviimislusega tasa?

Urmas

Jah tuleb 300 Ecoterm, 15cm peno, õhuvahe ja tellis. Aga ilmselt tõesti 15cm aknaid välja ei vii. :)
Pigem nii 5cm.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas aero »

Mina jälle ei saa aru - miks mitte (aknad välja viia)? Õhuvahe + fassaaditellis peaks kokku olema ~11cm. Minu arvates jääb väljast väga viisakas kui aknad fassaadipinnast 10-12 cm tagasi astuvad. Maast laeni akendega pole nii kriitiline aga sul on vast mõni väiksem ka? Väikesed aknad mõjuvad laskeavadena kui liiga sügavale jätad.

Sees on lai aknalaud ainult boonuseks. Lillepott mahub ära, laiad aknapõsed peegeldavad päevavalgust tuppa jne. Aknaorva sügavus mul 36cm, ei näe ühtki miinust.
Renno
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 25 Mai 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas Renno »

aero kirjutas:Mina jälle ei saa aru - miks mitte (aknad välja viia)? Õhuvahe + fassaaditellis peaks kokku olema ~11cm. Minu arvates jääb väljast väga viisakas kui aknad fassaadipinnast 10-12 cm tagasi astuvad. Maast laeni akendega pole nii kriitiline aga sul on vast mõni väiksem ka? Väikesed aknad mõjuvad laskeavadena kui liiga sügavale jätad.

Sees on lai aknalaud ainult boonuseks. Lillepott mahub ära, laiad aknapõsed peegeldavad päevavalgust tuppa jne. Aknaorva sügavus mul 36cm, ei näe ühtki miinust.

Tahaks ikka paled väljast ära soojustada selleks kaugemale jäävadki. Väga väikseid aknaid ei tule.


Renno
eisaaaru
külaline

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas eisaaaru »

Seadus ütleb, et ehitama peab vastavalt projektile. Seega ehitamiseks peab olema projekt.
Miks projektist ei või siis järele vaadata ja vastavalt joonisele ehitada, aru ma ei saa...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas aero »

Renno kirjutas: Tahaks ikka paled väljast ära soojustada selleks kaugemale jäävadki. Väga väikseid aknaid ei tule.

Renno
Ma ei saa aru. Sa tekitad väljapoole paled, selleks, et neid soojustada. Arvad, et see (kallim ja keerulisem) lahendus on oluliselt energiatõhusam kui soojustuse välispinda viidud aknad? Järgmises teemas küsid - mismoodi neid palesid viimistlema peaks... Tsiteerin kasutajat Rein113: "Võta arhitekt, tuleb odavam".
Renno
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 25 Mai 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas Renno »

aero kirjutas:
Renno kirjutas: Tahaks ikka paled väljast ära soojustada selleks kaugemale jäävadki. Väga väikseid aknaid ei tule.

Renno
Ma ei saa aru. Sa tekitad väljapoole paled, selleks, et neid soojustada. Arvad, et see (kallim ja keerulisem) lahendus on oluliselt energiatõhusam kui soojustuse välispinda viidud aknad? Järgmises teemas küsid - mismoodi neid palesid viimistlema peaks... Tsiteerin kasutajat Rein113: "Võta arhitekt, tuleb odavam".
Jah, aknaleng on kõige külmem osa sellel majal mis projekteeritakse. Ja kust mujalt kui väljast seda soojustada... Keerulisem ja kallim on ka kaheotsaga asi. Kui arvestada et maja tuleb tellisfassadiga siis ilma soojustuseta paledega tuleks teha tellisseina tagasipööre mis on sammuti kulukam kui sirge tellisseina m2.

Järgmises teemas küsisin mida EPS külge (peale pleki) liimida saab. Saan aru et palesid saab teha ka laudisest või mõnest muust materjalist. Vb sõnastasin pealkirja natukene valesti, aga kui sisse vaadata siis küsimus on seal kirjas selgesõnaliselt.
Arhitektidest enamus ei suuda kaasamõelda kui rääkida energiasäästlikust majast. Räägitakse pigem sellest kuidas oleks (hetkel) odavam ehitada. Mõne tellija jaoks ei ole ainult hind määrav.

Tahaks kuulda siin rohkem konstrukiivset arutelu mitte tsitaate mis mitte midagi ei tähenda.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas aero »

Renno kirjutas:Jah, aknaleng on kõige külmem osa sellel majal mis projekteeritakse. Ja kust mujalt kui väljast seda soojustada
Aga vaata kui väikese osa maja välispiirdest lengid tegelikult moodustavad. Mul ei ole lengide soojapidavuse info, kogu akna U-arvuks lubab Viking alates 0,74 W/m²K (sisseavanev DK88) ja 0,63 W/m²K (väljaavanev SW14). Pole kõige hullem ju? Eriti veel arvestades lengide väikest osakaalu.
Renno kirjutas:... Keerulisem ja kallim on ka kaheotsaga asi. Kui arvestada et maja tuleb tellisfassadiga siis ilma soojustuseta paledega tuleks teha tellisseina tagasipööre mis on sammuti kulukam kui sirge tellisseina m2.
Kui aknad on soojustuse välispinnas, siis ei ole vaja tagasipöördeid laduda. Laovad voodri sirgelt, lengi välisservaga tasa ja tuulutusvahe kaetakse aknaplekiga. Meie tellisfassaadil pole mitte ühtki sissepööret avatäidete juures.
Renno kirjutas: Järgmises teemas küsisin mida EPS külge (peale pleki) liimida saab. Saan aru et palesid saab teha ka laudisest või mõnest muust materjalist. Vb sõnastasin pealkirja natukene valesti, aga kui sisse vaadata siis küsimus on seal kirjas selgesõnaliselt.
Ma ei nori su sõnastuse kallal, vihjasin veelkord sellele, et koos arhitektiga oleks saanud selle sõlme igast kandist läbi mõelda ja sul poleks praegu vaja neid kaht teemat siin arendada. Olen nõus, et nii ehitus kui hoone ekpluatatsioon on kallid ja tasub valida energiatõhusad, pikas perspektiivis odavamad lahendused. Aga kogu selle vaeva ja suurte kulude tulemus võiks lõpuks ka enamvähem viisakas välja näha. Seda viimast on ilma arhitekti hariduseta ja kogemuseta sisuliselt võimatu saavutada. Ei saa salata, et olen oma arhitekti piisavalt kirunud ehituse käigus (ei leia minu jaoks aega, kokkulepped venivad jne) aga kokkuvõttes olen kindel, ilma arhitektita oleks kirumist veel palju rohkem olnud.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Renno, mis lahendust sinu arhitekt pakub? Ei ole korrektne jätta klient selliste sõlmede lahendamisega tegelema.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
arumaeisaa
külaline

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas arumaeisaa »

Toetan Rein113 seisukohta:
rein113 kirjutas:Ei ole korrektne jätta klient selliste sõlmede lahendamisega tegelema.
Projekis on kohustuslik osa energiamärgis. Vastavalt peavad olema määratud välispiirete U-arvud, millest oleneb hoone energiatarve.
Kummalisel kombel aga ei anna projekt informatsiooni, kuidas peab ehitama, et tulemus oleks vastav. Samas ehitamisel on kohustus järgida projekti.
ristu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 97
Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 3 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas ristu »

Tere,

vastus 1. küsimusele: Ei kannata. Tõenäoliselt pead akna alla r/b vöö valama kui taolist kinnitussüsteemi planeerid. Samas 150mm on üsna piiripealne lahendus sfsi kinnititega. Aga nagu eelpool mainiti, saab täpsema lahenduse koostöös spetsialistidega.

OT: Arhitektidest ja teistest projekteerijatest niipalju, et üldjuhul saad sa seda, mida tellid. Kui tellid min. projekti ehitusloa jaoks (eelprojekt), siis ei saagi tahta mingeid akna kinnitussõlmi vms. Ülekohtune on süüdistada projekteerijat, kui tellija ei raatsi korralikku projekti tellida ning ka seda nõutud miinimumi tellib ainult hinna alusel kusagilt joonestusvabrikust.
See jutt ei käi konkreetselt Sinu pihta, ära solvu. See rohkem üldine olukord.

Edu ehitusel!
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas arno14 »

mul ka poorbetoonist maja, ajasin ka neid kinnitusi taga, uurisime põhjalikult aknatootjaga võimalusi ja lõpuks loobusime, ei kanna mingil juhul. Ma ei tea väga akna paigalduse nüansse, aga veel väideti, et nende kinnitustega võib tulevikus problemaatiline olla aknavahetus.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kuidas tegid siis?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Aknad uksed aerocisse

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Nuputan, eks tõenäoliselt klassika -puitkast jne, hakkan tegelema teemaga mai kuus, enne tahaks teada õiget akna sügavust, arutlen selle üle teise alateema all
Vasta