Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

aivarannamaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Apr 2012, 20:48

Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas aivarannamaa »

Mul on 20a vanad laia lengiga kahekordsed puitaknad, mida tahaks soojapidavamaks muuta. Raamid on sileda servaga. Esialgne plaan on vahetada välimised raamid uute pakettklaasiga raamide vastu.

Mõned tuttavad on plaani maha laitnud ja soovitanud tellida moodsa profiiliga aknad koos lengidega. Mulle endale tundub siiski optimaalsem jätta lengid välja lõhkumata ja ühed vanad raamid lisasoojustuseks.

Kas on kellelgi sellise plaani kohta kommentaare või nõuandeid jagada?
Kas teate soovitada mõnd firmat, kes teeb korralikke sileda servaga pakettaknaid? Enamus on nõus tegema vaid oma profiiliga ja koos lengidega.
Kas oleks mõtekam otsida liimpuidust või täispuidust raame?
erisoovid
külaline

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas erisoovid »

omamoodi soov, samas on selliseid inimesi ,kes lasevad paigaldada uued aknad ana lengi siisse .lahtikäidavad osad võetakse eest ja jäetakse vana puit leng alles,uued plastikaknad paigaldadakse sinna auku ja tehakse viimistlus ümber.Asja mõttest ei ole ma kunagi aru saanud ja ega selliste soovidega inimesi palju pole,pigem on need vanemad mehed oma arvamusega. aga jah nii on tehtud küll.muus osas jään vastuse võlgu.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Pakett käib tavaliselt sisemisel raamil.
Viimati muutis lMaxl, 16 Jaan 2013, 22:34, muudetud 1 kord kokku.
aivarannamaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Apr 2012, 20:48

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas aivarannamaa »

Miks just pakett sisemisel raamil?
Ma oma tarkusega arvestasin, et kui väljaspool on parem soojapidavus, siis peaks kondentsi vähem tekkima.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Valesti arvestasid. Mõtle nii, et välimine ja sisemine raam ei moodusta mingit paketti, vaid et alati liigub tihendite vahelt prigudest niiskust väljapoole. Kui välimine raam on kehvema pidamisega, siis ta jääb praktiliselt ainult tuuletõkke rolli ja laseb enda servist liigse niiskuse välja. Sisemine on aga soojust ja niiskust pidav kiht, mille toapoolne pind on juba tugevalt plussis ja ventileeritud(ühtlasi ka kondentsivaba). Sama nagu kogu seina puhul teed alati sisemised seinakihid niiskustpidavamad ja välja-poole "ventileeruvamad".
vanaema on sul veteran...
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

.
Viimati muutis lMaxl, 16 Jaan 2013, 22:33, muudetud 1 kord kokku.
aivarannamaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Apr 2012, 20:48

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas aivarannamaa »

Vist küll. Natuke raske sellest pildist sotti saada -- kas kaks paari raame on siin üksteise taga?

Ma esialgu uurin veel, kas leian Tartu kandist mõne tegija, aga kui ei siis võtan teiega ühendust.
kaiis
külaline

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas kaiis »

tere, mul sama küsimus. Sooviksin paigaldada olemasoleva lengi sisse uue pakettakna. Kas keegi tegeleb selle paigaldamisega, kui keeruline on seda ise teha?
Kui palju peab pakett olema aknaraamist suurem? (kui sügav peaks olema frees?)

Kai
Külaline
külaline

Re: Uued aknad olemasolevatesse lengidesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kaiis kirjutas:tere, mul sama küsimus. Sooviksin paigaldada olemasoleva lengi sisse uue pakettakna. Kas keegi tegeleb selle paigaldamisega, kui keeruline on seda ise teha?
Kui palju peab pakett olema aknaraamist suurem? (kui sügav peaks olema frees?)

Kai
samal teemal viewtopic.php?f=34&t=56902

* pakett ei saa olla raamist suurem , ei mahu muidu raami.
* kui sügav on freesitud lõige saab arvutada soone praegune sügavus -paketi paksus. Pakett võib jääda ka paksem ja kinnitada liistuga, sellisel juhul liistu soone sügavus sama arvutusega
* pakett , klaas lõigatakse olenevalt raami suurusest ja materjalist tavaliselt 4 - 8 mm väiksemate mõõtudega ja vajadusel tihendatakse.

kõige keerulisem selle asja juures on leida töömees kes seda tegema hakkab ja ka lõpule viib. Tänases Eestis on lihtsam osta uus aken.
Vasta