plastaknad higistavad

m3l
külaline

plastaknad higistavad

Lugemata postitus Postitas m3l »

mure selline et sai hiljaaegu puit aknad ära vahetada plastikute vastu ja need "higistavad" nagu siin foorumis eespoolgi kurdetud. Päeval sai mõne aja tagant klaasi allosast vett kuivatatud ning mõtlesime et see mingi lühiajaline nähtus, kui toas liiga soe(üks aken asub köögis kus puitküttega pliit) Pliidi kohal on mingi väike äratõmme, kuid siiski arvan et põhjuseks ventilatsiooni puudumine. Veel ei tea kas aknad suvel ka higistavad või mis teevad, et äkki on viga paigalduses. tuttav ehitaja käis abis (akent hoiavad kandeklotsid ja macroflex). täna hakkasime põski tegema kuid aknalaua alt leidsime väga märja ja hallitusega puidu. sai veidi netist uurida ja leidsin glaskeki lehelt siukse joonise: http://www.glaskek.ee/www?id=76. mõtlesin panna aknalaua alla aurutõkke tihendi asemel niiskustõkkepaberi kuigi ei leia erilist mõtet ise ja ei suutnud millegi muu peale tulla.
2. võimalusena plaanisime talveks kinni toppida mingid 2 väikest õhutusava mis aknaraamil on. äkki asi selles et raami sees külm õhk ja toas soe õhk.
NB! 1)aknad ostetud plastost
2) kui köögis ei vaaderda ja tuba palav pole siis ei tähelda higistamist
loodax siit abi leida, kui ei siis peab tõesti mingi spetsi poole pöörduma
m3l
külaline

Lugemata postitus Postitas m3l »

kohe tekkis ka küsimus et mis avad need üldse seal all raamis on?
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Kui seal all raamis need 2 ava on ainult väljapoole, siis ilmselt on need vee äravoolu avad. Kui aga sissepoole, siis ilmselt õhutusavad.
Mul vanemate majas ka plastaknad higistavad talvel, nii et vesi jookseb aknalauale. Suvel jääb see aga järgi. Nüüd ostis mul sõber uude majja korteri ja ka temal aknad higistavad. Nii et see vist plastakende häda olegi.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

m3l kirjutas:kohe tekkis ka küsimus et mis avad need üldse seal all raamis on?
need on kondensvee väljavoolu avad.
Kui need kinni topid, siis suure külmaga võib aknad puruks lüüa, sest kambrisse nirisenud vesi ei ole välja pääsenud ja külmaga lükkab jää akna laiali.
Kiku kirjutas: Nii et see vist plastakende häda olegi.
Mul on 7aastat umbes korteris plastaknad ees olnud ja ei ole kunagi higistanud. :roll:
Paigaldatud akende klientidest on umbes 1% sajast kurtnud seestpoolt märgade akende üle. Olen veendunud et tegu on kütte/niiskus reziimi probleemiga, mitte ei ole see plastakende häda :idea:
Külaline
külaline

Re: plastaknad higistavad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

et äkki on viga paigalduses[/quote]


Jälle on süüdi paigaldajad. Kust kuradi kohast see paigaldus siia puutub?
m3l
külaline

Lugemata postitus Postitas m3l »

need kaks sisemist auku vist tõesti vee äravooluks. a väljas on mingid 3 auku tuulutuseks - isa pani neile parketi alusmati ribad ette ja nüüd ei ole juba 3 päeva higistamist esinenud. ja see matt peaks vee ka läbi laskma. mis te sellest arvate kas sellest võib mingi jama tulla?
Incikas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 13 Nov 2005, 11:03
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Incikas »

peab ikkagi mingi jama olema sul selle õhu liikumisega,et niimoodi "higistavad"...endal kah küll keskküttega korter,ja köetakse tänavu hästi,aga pole sellist jama olnud ei tänavu ega ennegi...arvan,et need kondentsi avad peaksid ikka lahti olema,mitte,et sa sinna miskit ette topid... :roll:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Incikas teab, mis räägib 8)
ann
külaline

Lugemata postitus Postitas ann »

Kasuta tihendi võo mikrotuulutust-Glaskeki akendel on igaljuhul standardis.
Enda peal proovitud,mul korter väga soe ,hoian tihti selles asendis-aknad ei higista.
vanaeit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Jaan 2006, 18:01

Lugemata postitus Postitas vanaeit »

mul ka aknad higistavad ja seinad ka akna lähedalt juba hallitavad. kui see akende viga ei ole, mis siis? ei oska midagi peale hakata :cry:
Volli
külaline

Lugemata postitus Postitas Volli »

vanaeit kirjutas:mul ka aknad higistavad ja seinad ka akna lähedalt juba hallitavad. kui see akende viga ei ole, mis siis? ei oska midagi peale hakata :cry:
See kõik on tootearendus mis tegematta.Minul Glaskeki puidust aknad higistavad sammuti nagu teie plastist aknad. Kui soe ja külm saavad kokku tekkib higistamine ( -25 oli lausa jääs ). Kahjuks on see punkt (külma sild ) seespool . Ainuke lohutus on pinda käia Eesti ühele suuremale arendajale kes maja ehitas. Karantii on 2 aastat.
Kasutaja avatar
saepuruplaat
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 144
Liitunud: 08 Veebr 2006, 14:35
Asukoht: objektil

Lugemata postitus Postitas saepuruplaat »

hm, ise pole sellise probleemiga kokku puutunud, aga võibolla oleks lahendus, kui kasutaks aknapalede viimistlemisel niiskuskindlat kipsi ja niiskustõket? :idea:
Puust ajud, kuldsed käed.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

viimase vastaja jutu peale võiks soovitada parem niiskuskindlat aknalauda. sellest oleks tüki rohkem ka kasu!
Taastaja.
Vasta