Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas vwman »

Kuna mul tuleb käsitis avatav, siis tahaks panna käändukse, kuna selle avamine/sulgemine tundus nagu lihtsam.

Ainsad käänduksed, mis ma suustin , Hörmanni Berry, aga see on ilma soojustuseta :( , Ok, hädapärast ju saaks, ise seest EPS-iga üle kleepida, aga see pole ikka päris see.

Oskab keegi välja tuua tõsteukse eelised võid käändukse ees?
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

Olen neid Hörrmanni käänduksi näinud. Plekist ja soojustamata kolisevad asjad mis sobivad näiteks puukuuri ukseks kuhu lased talvel atv-d sisse. Soojale garaazhile paneks ma ikkagi korraliku soojustatud tõstukse.
Ise võtsin www.hansadoor.ee -st ja olen rahul.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas vwman »

Jah, ma käisin ise ka vaatamas. See plekk variant jah suht mõtetud. Ainus variant, et ostad Hörmannist puhta raami ja teed sinna ise teras+puid välimise laudise ja seest soojustada penoga. Aga nii palju ma ei viitsi mäniga, tahaks ikka komplektse asja osta .
Soojustatud käänduksi vist meil siin keegi ei paku ?

Eks ma siis ikka tõsteukse peale välja minema, kuna mul soe graaz/töötuba.

Käändukse tõste, avamine ja sulgemine tundus minu pikkuse juures mugavam olema, kui seda tõsteust üles alla tirida.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

No vaevalt sa meeter kakskümmned oled, et tõsteust üles ei saa lükatud :)
Kui vaja siis paned mootori ust liigutama. Kuigi ma ise esialgu mootorit ei pannud. Ehk hiljem, kui isu tekib.
uudukuuli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 27 Veebr 2008, 22:51

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas uudukuuli »

tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 595
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Omale ise tegin ikka klassikalised(alt galeriist näha saad, kui huvi) igati mugavad juba sellepärast, et kui toimetad midagi siis hea ust praokil hoida, valgust tuleb, hea sisse-välja käia.. tõsteustega varasem kogemus- ei mina enam neid taha..http://album.ee/node/18369167/50088473
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
uksetu isik
külaline

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas uksetu isik »

Tervist, oleks vaja garaazhile uks ette panna. Olen mitmeid hinnapäringuid viimasel ajal teinud erinevatesse firmadesse ning kas praegusel ajal koos käibekaga 13 kilo ongi normaalne kõige lihtsama ukse eest-ilma mingi mehhaanika või akendeta. Rahaliselt olen väga piiratud, oleks maksta kuni 10 kilo koos paigaldusega, kas seda on liiga palju tahetud?
Kas keegi teab mingit firmat, kes oleks selle raha eest asja ära tegema või peaksin lihtsalt raha koguma hakkama?:I

Tänud neile, kes viitsivad vastata.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas vwman »

Novembris sain mina parima pakkumise http://www.okidoki.ee/item/189449/ . Uksed on toodetud Leedus
Müüja figureerib ka siin foorumis "degreepro " kasutaja nime all . On muidu keegi siinsetest ostnud selle ukse ?
Kodumaisetest tootjatest tegi parima pakkumise Saku Metall.

Aga muidugi, mul on endiselt uks ostmatta, nii et kui keegi tahab pakkumist teha ja Aprillis mulle ukse müüa, siis palun. vwman@hot.ee
uksetu isik kirjutas:Tervist, oleks vaja garaazhile uks ette panna. Olen mitmeid hinnapäringuid viimasel ajal teinud erinevatesse firmadesse ning kas praegusel ajal koos käibekaga 13 kilo ongi normaalne kõige lihtsama ukse eest-ilma mingi mehhaanika või akendeta. Rahaliselt olen väga piiratud, oleks maksta kuni 10 kilo koos paigaldusega, kas seda on liiga palju tahetud?
Kas keegi teab mingit firmat, kes oleks selle raha eest asja ära tegema või peaksin lihtsalt raha koguma hakkama?:I

Tänud neile, kes viitsivad vastata.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
berber
külaline

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas berber »

Uurisin veidi netist ja silma jäid erinevad firmad: wiru uks, kerman. On need usaldusväärsed ning kas teevad head tööd?
aks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Dets 2009, 13:39

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas aks »

Julgen soovitada - http://uksepartner.ee/
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas vwman »

aga paneedlides..kas on mingi vahe ? ma ei mõtle välimust.
Sulgumise, soojustuse vahe ?

kas selline http://www.hansadoor.eu/ftp/FOTOD/target101.html
või siis tavaline http://www.hansadoor.eu/ftp/FOTOD/target4.html
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
W
külaline

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas W »

ei ole mingit vahet, mõlema paneeli paksus 40 mm.
Seven
külaline

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Seven »

Julgen soovitada Saku Metalli.
Vali sobiv garaaziuks siit.
Külaline
külaline

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vwman kirjutas:Kuna mul tuleb käsitis avatav, siis tahaks panna käändukse, kuna selle avamine/sulgemine tundus nagu lihtsam....Oskab keegi välja tuua tõsteukse eelised võid käändukse ees?
Enda garaažil üks igivana käänduks ees, aga tahaks kindlasti tõstust. Miks? Juba talviste lumelükkamiste pärast ehk ikka koguneb ukse raadiuses sinna kinnitambitud lund, mis iga sajuga kasvab ja kui iga päev ei viitsi garaažis käia (ei hoia seal autot, vaid oma koli), siis peale sula kipub alumine äär (10cm kõrgune kummiriba ukse all servas) maa külge külmuma.
Urmasr
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 595
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Minuarust ikka õigesti tehtud käänduks etem, just sellepärast, et kui suvel miskit nokitseda seal siis hea ust praokil hoida, hea edasitagasi käiia..
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas xjan »

Tervist - veidi teemaväline küsimus kuid kasutan võimalust uurimaks, kuidas on teised lahendanud või kuidas spetsialistid näevad ette automaatikaga ülestõusva garaazhiukse lukustamise.

Nimelt on minul selline automaatika, et kui elekter välja lülitada saab käsitsi ukse lahti tõsta. Pätil piisaks nii ju vaid peakilbist vool välja võtta ja naksti uks lahti. Mis tegema peaks?
Külaline
külaline

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

>Nimelt on minul selline automaatika, et kui elekter välja lülitada saab käsitsi ukse lahti tõsta. >Pätil piisaks nii ju vaid peakilbist vool välja võtta ja naksti uks lahti. Mis tegema peaks?

Sellist automaatikat polegi kohanud! Mul päris mitmel tuttaval (ja ka endal) pigem see probleem, et kui elekter ära läheb, siis saab ust avada ainult seestpoolt. tuleb ühte nööri tõmmata, mis vabastab ukse.
Eraldi lukustust pole veel kellelgi kohanud.
kruvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Juul 2011, 11:26

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas kruvi »

Kui mootoriga uksel elekter ära läheb ja garaaži pääseb ainult garaažiukse kaudu, siis on mõistlik lasta paigaldada uksele väline võtmega avatav tosslukk. Selle lukusüdamik on trossi abil ühendatud mootoriga ning sellest tõmmates saab ukse käsitsi režiimile viia.
Käänduks on plekitükk, mis on tavaliselt vaid standardmõõtudega, ilma soojustuseta ja tihenditeta ning koliseb ka hästi jne. Käändukse omanikel on talvel reeglina lumehang ikka ka garaažis seespool mitte ainult väljas. Pigem sobib Itaaliasse, Hispaaniasse või mujale sooja kliimaga kohtadesse.
Korraliku soojustatud ülestõstetava garaažiukse, avamisautomaatika ja paigalduse saad: http://www.furanio.eu/ulestostetavad-garaaziuksed
Lepa
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 17 Okt 2008, 11:46

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Lepa »

Kaevan siit selle vana teema üles. Nimelt soov tiibuste järele, aga turul pakkujaid väga vähe. Välistatud pole ka see, et teen asjad ise valmis ehk siis korraks mõtleks kõvasti, tekib vast kellegil häid mõtteid, mida jagada.

Kuna ruum tuleb soe (ja viisakas), peab ka uks jääma võimalikult minimaalsete külmasildadega ning nii seest kui väljast kena. Täispuidust teha oleks ses mõttes kõige etem + soojustus mõistagi. Aga kas keegi on lasknud teha ka metallist piidad/raamid, mida hiljem puiduga üle lüüa? Jääks konstruktsioon tugevam... Plussid ja miinused? Kus ja kes teeks, mõistliku raha eest?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Omal oli sama mure. Tellisin siis suure akna.

Toomas.
Manused
uks.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise pooldaks tõsteukse varianti juhul kui sul jääb ikka auto sisse-välja sõitmiseks. Miks? Aga sellepõrast, et oma kogemustest näen, et suvel on kõik korras, uksed käivad, aga iga talv ei taha käänduksed suure lumega lõplikult lahti käia. Koristan lund küll, aga ikka lumi hakkab segama. Seda juhul kui ukse esine on enam vähem samal tasapinnal ukse alumise servaga. Ikka tallud ukse ees sisse-välja käies, külmetamised-sulamised ja nii see künkake tekibki.
Muidugi, jääküngastest saab lahti väga lihtsalt- kas kirvega raiudes või lööktrellile lapik piik otsa ja tuld. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lepa
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 17 Okt 2008, 11:46

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Lepa »

Tõsteust ei taha, ennekõike laes olevate roigaste pärast. See tuleb mul kõrge laega, viisakas ja soe ruum, kuhu autot igapäevaselt sisse ei aja, õigemini ilmselt ei aja üldse, aga võimekus peaks jääma (küll hakkab sealt tsikkel hooajal edasi-tagasi liikuma). Tõsteuksed kipuvad ka külma läbi laskma, vähemalt oluliselt rohkem kui korralikud tiibuksed.

See akna variant oleks idees ka võimalus jah, kuigi sellisel kujul see alumine lävepaku osa väga muljumist/üle sõitmist ei kannata ilmselt?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Paned lävepakule rambi peale ja sõida kasvõi tankiga üle. Ise pean veel sealt ca 1,5 t kaaluva treipingi sisse saama. Vat see on peavalu.

Toomas.
Külaline
külaline

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ümartorude (või puidust postide) peal veeretad sisse :wave:
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Garaaziuks, tõsteuks või käänduks?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Külaline kirjutas: 28 Veebr 2017, 11:15 Ümartorude (või puidust postide) peal veeretad sisse :wave:
Ole kena ja tee omale selgeks, mis on ramp. Ümartorude ja puidust postidega võib Austatud Külaline ennast sisse ja välja vedada poe uksest. Siis soovitaks rullidega rampi. Ja selle nimetus on rulltransportöör. Ei jää vähemat teistele jalgu.
Manused
ramp.jpg
ramp.jpg (8.42 KiB) Vaadatud 9506 korda
Vasta