Päikesekaitse kile

kilemeister1
külaline

Re: Päikesekaitse kile

Lugemata postitus Postitas kilemeister1 »

Kui sa pead silmas midagi sellist, et eramu hoovile saabuvad aknad, ja siis kiletatakse need näiteks maas ära ja siis paigaldatakse aknaavasse, siis see on muidugi väga kasulik, kuna töö on kiirem ja eelkõige kvaliteetsem.
Kiletamiseks ei pea turnima pluss sa saad valida selleks tuulevaikse ja tolmuvaba koha. Õhuliikumine ja selles olevad erinevad tolmuosakesed ongi õues kiletamise kõige suuremad takistused.
Aga siis peab arvestama seda ka, et ei saa seda klaasi iminappadega kiletatud poole pealt tõsta.
10:09
külaline

Re: Päikesekaitse kile

Lugemata postitus Postitas 10:09 »

10:09 jäi lisamata, et mingit aktiivjahutust pole. Lõunapoolsed aknad on suured ja märts-aprill-mai aitab kevadpäike küttekulusid korralikult kokku hoida. Ühesõnaga - teema peale tasub mõelda juba projekteerimise faasis.
10:09 postitaja
külaline

Re: Päikesekaitse kile

Lugemata postitus Postitas 10:09 postitaja »

kilemeister1 kirjutas: 13 Nov 2018, 10:17...Täiesti reaalselt istusin suvel selle kile taga ja arvuti ees suvel, ja õue minnes oli üllatav, et on soojem kui toas. Muidu suvel nagu tajud seda kuumust toas samamoodi kui õues.
...
Uude eramusse on võimalik klaaspakett tellida kohe tehase päikesekaitsega, aga isegi ei oska umbes selle hinda öelda. Sisetunne ütleb, et väga hea kile ja tõstuk on soodsam.
Mul on lõuna poolsetel pakettidel UV kaitsekiht tehasest. Palavatel päevadel on lõunapoolsed aknad kindlalt kinni ja samuti on lõunapoolses toas mitu kraadi jahedam kui õues. (Põhjapoolses toas veel paar kraadi jahedam.) Võrreldes akende kogumaksumusega oli UV-kaitse ebaoluline kulu. Aktiivjahutust pole.
gljuk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Aug 2018, 10:16

Re: Päikesekaitse kile

Lugemata postitus Postitas gljuk »

Tervist!

Kas kile pannakse alati seest või on olemas kiled, mida pannakse väljaspoolt? Mõte on selles, et targem oleks ju jätta sooja täielikult välja, mitte lasta sellel läbi pakette tulla?

Tänan kaasa mõtlemast
renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Päikesekaitse kile

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Pigem kile pannakse just väljapoole.
Endal ka varsti kiletamine plaanis. Poole aknast saab kiletatud, kuna aken käib lahti, teise poole jaoks peab vist mingi tõstuki tellima.
Vasta