40 aastat vana servamata laud

kermop
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Dets 2019, 20:16

40 aastat vana servamata laud

Lugemata postitus Postitas kermop »

Suur kuur läheb lammutamisele. Seinad on 40aastat vanast servamata lauast. Olen kuulnud, et need vanad ajahamba poolt puretud ja halliks tõmbunud lauad on nõutud kraam. Kas nendele laudadele on võimalik leida kuskilt huvilisi ning milline võiks olla aus hind mida küsida? Oskab keegi soovitusi anda?
received_259998828217644.jpeg
received_400597554053604.jpeg
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: 40 aastat vana servamata laud

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Mõjutab asukoht, kogus, transport, lahtivõetus, lahtisaamise/hankimise vajadus pooltel, mingi muu mitterahalise vastusoovi/pakkumise võimalus...
Võimalike puidukahjurite kojusaamisel võib hind ebateadlikumale saajale ajas muutuda. Aga jah, piirkond ja konkureerivate laudade ohtrus ja lähedus on olulised. Facebooki vastavates materjalifännide gruppides võib näkata.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 40 aastat vana servamata laud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma kahtlustan, et oled müügiga hiljaks jäänud ja ega selle halli laua toormaterjaline eest nüüd niipalju ka ei maksta nagu sinu unistustes. ;) Hiljaks oled jäänud sellepärast, et näiteks Austrias oli väga efektne umbes 7-8-9 aastat tagasi, täpselt ei mäleta ja Šveitsis mingi 3 aastat tagasi. Pean ära mainima, et Austrias ei olnud päris vana laud, vaid uus oli vanutatud ja antud vana ilme.
Hinnaunistuses tõmban su hoogu maha sellepärast, et enne paigaldust laua lastakse paksuselt enam vähem ühte mõõtu(tagantpoolt) ja servamata küljed saetakse nagunii maha ning tehakse täispunn. Mis hakkab varieeruma, on laudade laius, kuid ka neid tehakse portsude kaupa, et saaks jätkata. Seega tuleb arvestada sorteerimiste ja eeltöödega enne kui need kuhugi seina-lakke lüüakse ja need eeltööd ei ole teps mitte odavad. Arvesta, et neid laudu võidakse küll eelnevalt kontrollida naelte olemasu puudumises, kuid ikkagi võib juhtuda. Sina ju talle uusi höövliterasid ei osta ja seega võtab töötleja endale riski, aga risk tõmbab kohe toormaterjali hinna alla.
Üks väike näide Šveitsist.Mina neid laudu lakke ei paigaldanud, minu tehtud on seinad.
IMG_3062.JPG
Ei viitsinud kõike pilte siia panna ja mõningat aimdust saab sealt pilte vaadates. https://swiss-property.ch/en/projects/schneefalke/
Austrias tehtud pilte hetkel ei leidnud(vist kusagil välisel kettal), aga aimu saab sealt pilte vaadates. Jälle, laed ei ole minu tehtud, vaid ainult seinad. https://swiss-property.ch/en/projects/s ... tal-kappl/
Veel tahan mainida, et küüni laudadest lähevad loosi näiteks ülalkirjeldatud lae tegemiseks ainult pealmised lauad, sest alumistel on ebaühlase pleekumise randid ja alumistest otstest võta ca 30-50cm maha(niiskuskahjustused). Püüa vahet teha lisandväärtusega materjalil ja toormaterjalil ning ära satu eufooriasse paigalduseks valmis laua lõpphinnast.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: 40 aastat vana servamata laud

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 22 Dets 2019, 13:26... enne paigaldust laua lastakse paksuselt enam vähem ühte mõõtu(tagantpoolt) ja servamata küljed saetakse nagunii maha ning tehakse täispunn.
See, et sa oled ainult täispunni kohanud, ei tähenda veel, et kõik vana laua huvilised just seda tahavad. Tarbija maitse, fantaasia ei ole kunagi nii standardne ja kitsas. Moed ja trendid muutuvad, arenevad. Vana laudise kasutamine ei piirdu ainult lagede ja seintega.
Vasta