otsin põranda lauda

Külaline
külaline

otsin põranda lauda

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere olen põrandalaua otsingutel ning veidi hädas.
vaja oleks u. 195mm (veidi laiem/kitsam ka sobiks) laiust põrandalauada, paksusega vähemalt 33 mm. ning faasitud servadega. Kes ja kus müüb seda Lõuna Eestis? Samas, Eesti on nii pisike, et ärme piirdu siis ainult lõuna osariikidega.
Ise olen leidnud Puumarketi, kes peaks Puidukoja lauda edasi müüma, siis Trendwood ka pakub laia lauda, aga mitte faasitult. Keegi ütles, mulle et sai Võru kandist, aga firma nimi enam ei meenu
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: otsin põranda lauda

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Soovitan Raitwood, erikuiv (8-10%, võid üle kontrollida), klass AB.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Külaline
külaline

Re: otsin põranda lauda

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tänan pakkumast raidist sai võetud terve maja vooder ja sellega jäin küll väga rahule. kahjuks põranda laua puhul neil pole 6m kohe laost võtta mida mul vaja oleks ning nende profiil pole ka faasitud nagu algselt soovisin.

tekkis veel paar küsimust:
kui suur vahe on AB ja BC kvaliteedil. oksi kindlasti rohkem, aga muidu kas on kõverat palju jne? Hinnavahe on väga suur, aga kui odavamat pean pool välja praakima, siis enam nii suur vahe pole.

Kuna esmakordne põranda paigaldamine minul, siis küsin kuidas kõige parem laudu jätkata, kui toa pikkus suurem kui laual? jätkukoht loomulikult laagile toetumas, aga kas lõigata mingi nurga alla otsad või sirgelt? olen näinud ka otsatappidega laudu see oleks ilmselt kõige ideaalsem, aga keegi ei paku neid mulle sobiva laiusega ning hind ka neil ilmselt teine juba

kui ma neid faase ikka väga tahan servadesse, siis ilmselt oleks mõeldav need ka ise hööveldada?
Külaline
külaline

Re: otsin põranda lauda

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Okt 2018, 22:33 tänan pakkumast raidist sai võetud terve maja vooder ja sellega jäin küll väga rahule. kahjuks põranda laua puhul neil pole 6m kohe laost võtta mida mul vaja oleks ning nende profiil pole ka faasitud nagu algselt soovisin.

tekkis veel paar küsimust:
kui suur vahe on AB ja BC kvaliteedil. oksi kindlasti rohkem, aga muidu kas on kõverat palju jne? Hinnavahe on väga suur, aga kui odavamat pean pool välja praakima, siis enam nii suur vahe pole.

Kuna esmakordne põranda paigaldamine minul, siis küsin kuidas kõige parem laudu jätkata, kui toa pikkus suurem kui laual? jätkukoht loomulikult laagile toetumas, aga kas lõigata mingi nurga alla otsad või sirgelt? olen näinud ka otsatappidega laudu see oleks ilmselt kõige ideaalsem, aga keegi ei paku neid mulle sobiva laiusega ning hind ka neil ilmselt teine juba

kui ma neid faase ikka väga tahan servadesse, siis ilmselt oleks mõeldav need ka ise hööveldada?
Kui sa võtad paksu ja laia laua , siis nende tolerants oli vist , et kuni 10% pakist võib olla täis saast mille sa kinni maksad. Olen ise teinud laia ja pika laua puhul ikkagi BC -st ja praagiks läheb üsna palju (sama palju kui AB puhul), suuremad oksakohad BC -s olen lihtsalt ära punninud (puurid oksa välja ja sama süüga punni paned asemele , freese müüakse espakis näiteks, vajab puurpinki) ja saadki pma AB kvaliteedi.
Külaline
külaline

Re: otsin põranda lauda

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Okt 2018, 22:33 Kuna esmakordne põranda paigaldamine minul, siis küsin kuidas kõige parem laudu jätkata, kui toa pikkus suurem kui laual? jätkukoht loomulikult laagile toetumas, aga kas lõigata mingi nurga alla otsad või sirgelt? olen näinud ka otsatappidega laudu see oleks ilmselt kõige ideaalsem, aga keegi ei paku neid mulle sobiva laiusega ning hind ka neil ilmselt teine juba
Hööveldada pole seal midagi, käsifreesiga tõmba oma 2mm faas peale., otsakohtadega võid teha sama, ise poolpunni sisse freesida , või ka täispunni . Ma ei ole vaevunud , nurga alla või punni tegema , lihtsalt ots vastu otsa
Vasta