Peitlid

Papa Carlo
külaline

Peitlid

Lugemata postitus Postitas Papa Carlo »

Tere

Küsiks arvamust puusepa ja tisleripeitlite kohta. Mida tasub soetada ja kuskohast ja mis kaubamärkidele võib kindel olla kus hinna kvaliteedisuhe parimalt paigas?

Ehituspoodides Irwin , Bahco ja veel mingid nimetud peitlid saada. Osta.ee-s on mingi Pfeil märgiga. Netist saaks Kirschen, Hultafors jne

Kogemus endal olemas vaid vene omadega, nii pehmed, et võidki teritama jääda.

Tänud ette

Carlo
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas Allan »

Kirschenit on mingi valik Bauhausis olemas (tundub, et isegi odavamalt kui netis) ja Motonetist näiteks saab Narex-it. Pfeili pakub (ka osta.ee-s) puidutera.ee.
Endale ostsin esimesteks päris peitliteks Kirschenid (nii tavalised, kui ka trei- ja nikerdamispeitlid). Nikerdamispeitleid olen väga vähe kasutanud, aga siiani on need väga hästi toiminud. Eks nad saavad muidugi kõvasti vähem vatti ka. Tisleripeitlitega samas 100% rahul ei ole. Võibolla olid mul liiga kõrged ootused või liiga robustsed töövõtted ja ongi normaalne, et nad tappimise käigus nii kiiresti nüriks lähevad (serv nagu rulliks ennast ümaraks) ja tera kohati ka täkked sisse saab. Paar Narexit ostsin ka hiljuti prooviks ja nendega üsna sama lugu. Lisaks kasutan kahte 25mm vene peitlit, mis on ennast heast küljest näidanud (oma ülejäänud vene peitleid pole ammu puutunud). Need viimased hoiavad väga hästi tera, aga samas on need jällegi nii laiad, et tappide tegemiseks neid ei kasuta ja seega pole võrdlus päris kohane. Nad lihtsalt ei saa samasugust koormust nagu mu Kirschenid.
Kui mul praegu ühtegi peitlit poleks, siis ilmselt prooviksin Pfeili.
Papa Carlo
külaline

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas Papa Carlo »

Tänud. Veel arvamusi ?
Külaline
külaline

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Papa Carlo kirjutas: 10 Okt 2017, 11:12 Tänud. Veel arvamusi ?
eks ta rohkem osta ja testi asi ole, peitlitega nii, et tuleb tera hoida ja õigeid töövõtteid kasutada, siis kestavad kaua. Ennem tappima asumist tuleb õppida ära teritamine
Külaline
külaline

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teritus on tähtsamaid asju selle töö juures. Õige nurk ja käia kivi.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Mul on Kinzo peitel. Ostsin selle 15 aastat tagasi, hind oli ulmeliselt kõrge, teiste firmade omasid oleks saanud terve komplekti sama hinnaga mis mul ainult 1 maksis. Hoiab tera ja on hea peitel.
Kasutan teda ehitusel prussidesse tappide tegemisel ja pähe peksan terashaamriga. Peitlil on spetsiaalne terasnupp peas ja ongi mõeldud tavalise haamriga kasutamiseks, Nüüd on hakanud käepideme kummist osad eralduma/pudenema, kuid kindaga on kasutatav, palja käega enam mitte nii mugav.
Kust tänapäeval saab neid ei tea, välismaa saitidel olen kohanud, kuna soov oleks omalegi paar teise mõõduga peitlit soetada, siis oleks ka huvi mis tooted tänapäeval tasemel on ja tera hoiavad.
https://www.amazon.co.uk/Kinzo-71821-Wo ... B008WZCBZM minu peitel siis sarnane, aga punase ja halli värvitoonidega
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Omal kogemus puudub aga tekkis huvi ja googeldasin:
https://www.lie-nielsen.com/nodes/4080/chisels
https://www.fine-tools.com/matsumura.html
http://www.grizzly.com/chisels-and-gouges

mõningate hinnad ikka kosmilised....
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mul kolm tükki selle mehe tehtud http://sepp.ee Laita ei oska küll midagi. Igati oma hinda väärt. Pluss veel peotäis mingeid veneaegseid ja tänapäevaseid tundmatu tootja omasid. Täidavad kõik minu jaoks oma funktsiooni ära, milleks siis tavaliselt palkmaja tappide tegemine. Paar tükki sai see suvi hangitud ka Bahco omasid kuid neid veel liiga vähe kasutanud, et mingit seisukohta võtta.
P.S. rundll selle matsumura hinnad võttis küll silme ees virvendama, kuid esimese lingi all olid ju osad peitlid mõeldud väga spetsiifilise töö jaoks ja ilmselt ka nn profiriistad ning neid ei saagi võrrelda plastikpeaga poepeitlitega mis on rohkem ikkagi laiatarbekaup. Rõuge sepa tehtud peitlid maksid minule omal ajal näiteks 1000 eeku tükk. See siis tänapäeval ju üle 60 euro, mis nendega võrreldes üle mõistuse kallid polegi :hello:
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 10 Okt 2017, 18:42 ... selle matsumura hinnad võttis küll silme ees virvendama, ....
Ma tean, mis tunne see on, mul on kunagi sama olnud. :) Kuigi mitte seoses peitlitega, vaid värvivispliga. Oli vaja kiiresti visplit, sest olin maha unustanud. No läksin Bauhausi, vaatasin, et müügil mingi uut tüüpi "turbovispel", mida varem polnud näinud ja hind ka vitriini servas tundus rahuldavat, midagi alla 10 euro. Kassatädi aga tahtis minu käest selle vispli eest rohkem saada ja konkreetselt 27 eurot. Kuna hetkel rohkem sularaha kaasas ei olnud, siis viisin tagasi ja võtsin ühe prostama vispli. No ei andnud süda rahu ja mõni aeg hiljem läksin ja ostsin selle ikkagi ära. Tõesti on oma hinda väärt! :thumbsup: Mingi 18l värviämber, kuhu sutsu vett lisatud, siis selle segamine akutrelliga on köki-möki ja kohe tunda, et peab trelli kõvemini käes hoidma, et käest ära ei läheks. Näeks veel kusagil müügil, ostaks ühe igaks juhuks veel tagavaraks.
Äkki on nende matsumura hindadega samamoodi, et on oma hinda väärt ja teeb töö lihtsamaks, kasvõi teritamiste arvu vähenemise arvelt, ikkagi hoiab aega kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Papa Carlo
külaline

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas Papa Carlo »

Ehituse ABC-s nägin ühte Hultaforsi peitlit , hind 30€ kanti. On's see miski kõrgem klass ?

http://www.hultafors.co.uk/hand-tools/cutting/chisels/
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas rundll »

NOjah, see hinna asi igalühel personaalne. Mida aeg edasi seda vähem käsi tõuseb ostma odavaid no-name tööriistu. Nimelt ostsin odava (AWD) elektrihöövli. Ei raatsinud kallimat osta sest oli teada et läheb väga vähe vaja. 4 prussi oli vaja üle lasta. 3 lasin üle ja neljanda juurde jõudes suri pill ära. No ajas vihale küll. Nii harva ja vähe läheb vaja ja siis ka ei tööta.....ei aitähh. Katsun vältida ja ei soovita väga teistele ka kõige-kõige odavamaid tööriistu.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ise pole neid Hultaforsi omasid proovinud. Näperdanud küll, kui müüki tulid kuid ostma pole tormanud, sest pole vajadust. Eks kõik taandub ju esmakorras sellele, milleks sa neid tarvitad. Tavaehituse jaoks täidavad need tõenäoliselt oma eesmärki, kui vähegi hoolt kanda. Kui vaja natuke peenemat tööd teha või treimisega tegeleda siis ilmselt natuke teine rida.
P.S. Hultaforsi nugasid olen küll kasutanud juba mitu aastat ja need on küll odavatega võrreldes hoopis teine tera ;)
Torutööd Tartus 56 932 898
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas rundll »

pikk88 kirjutas: 11 Okt 2017, 07:46
P.S. Hultaforsi nugasid olen küll kasutanud juba mitu aastat ja need on küll odavatega võrreldes hoopis teine tera ;)
Hinna ja kvaliteedi suhe on ikka ulmeliselt hea.


Hultafors muidu ka väga paska ei tee.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Peitlid

Lugemata postitus Postitas di20 »

Minu peitlite komplekti kuulub peotäis Kirscheneid, üks pikk 12mm hollandlane Nooitgedagt, laiad 30, 35 ja üks kitsas prantslane Fischer Darex. Vanadest aegadest on jäänud lühike 30a vana ameerika Craftsman ja Stanley. Siis on veel klassikaline saksa suur tappimispeitel MHG 6mm. Paar kitsast jaapani peitlit ja üks hiina seppade poolt valmistatud väga laia teraga peitel mida müüb Dicktum.
Olen ostnud ka mõned aastad tagasi ühe bahco peitli aga selle selg oli nii kõver, et seda sirgeks ei saanudki ja müüsin selle osta.ee-s maha.
Olen aastatega palju peitlite kohta lugenud ja ise kasutanud ja üldiselt kõige parem soovitus see, et osta ja vali selline peitel mis käes mugav tundub. Mitte mingit kasu pole heast terast kui see peitel pole ergonoomiline ja mugav.
Teradest niipalju, et kõik on need väga head. Laiad Fischer Darexi seljad oleks võinud tehases natuke siledamaks lihvitud olla. Kõigil on mul neil oma rakendus ja reeglina on kõik ka teravamad kui kaubandusvõrgus olevad ziletid. Nii testid näitavad kui ka päriselus hoiavad jaapanlased paremini tera nurka aga nad on ka palju rabedamad. Ma kasutan neid ainult eritöödeks. Üldiselt mulle jaapani peitlid ei meeldi. Vaata soovitust ülevalt. Kõige erilisema teraga on too hiinlane. Sellel on mingi kiirlõike terase taoline tera. Teritamisel hästi tuim. Aga see on ka konkurentsitult kõige ebamugavam peitel üldse. Plaanisin sellele uue käepideme treida aga mul jäi kodus üks peitli nurk vana palgi sisse. Võimalus on kas peitel kitsamaks käiata või skew tüüpi peitel teha sellest.
Keskmine peitli hind on 10-15 euri kui rohkem maksta siis peaks seal midagi väga erilist olema. Igasugused kipsinugasid tootvad firmad keda siin reklaamitakse ei tee enam ammu tööriistu käsitööna ja seda enam kui nad näevad välja nagu kaablikoorimise noad. Natuke palju on nimetada Kirscheneid, Pfeile jne nonamedeks. Muidugi huvitaks kui hea oleks Veritase PM-V teraga peitlid aga need maksavad pea 5 korda rohkem. Peaks ka professionaalset tööd tegema ja kuskil peaks mingi klient olema kes selle suudaks kinnimaksta. Siin seda pole.
Töötamisest ka minu algne kogemus oli selline, et peitlid nürinevad pagana kiiresti. Ja seda nad teevadki. Mina kasutan kahte strateegiat. Esiteks peavad peitlid olema võimalikult teravad. Teiseks väga suure laastu paksusega ei tasu peitleid koormata. Mitte väga kõva lööki jne korraga. Teiseks mitte lasta peitlit liiga nüriks. Peitli teritamine võtab aega alla minuti. Mida nürimaks sa ta lased seda rohkem aega kulub teritaisele.
Alati pole võimalik neid reegleid täita ja oma vana maja taastamisel on ka seda juhtunud, et olen oma Fischer Darexid meisliks tagunud ja ühe peitli lõhkunud aga üldjuhul saab selle ka mõistliku ajaga hiljem uuesti teritatud.
Vasta