Kaselaud välikööki.

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

di20 kirjutas: 31 Mär 2017, 09:09
Külaline kirjutas: 30 Mär 2017, 14:51
haha :) krt see kirjandus võtab viimasegi loogika ja p*rsetunde inimestelt ära ja taevas kukub kohe kohe alla. Kui vennal lauad vedelevad nurgas ja ta teeb sellest endale laua , tõmbab suvalise värvi või pinotexiga üle ja viitsib talveks laua varju tõsta, siis kestab ikka kaua, kui tal ongi juba varjualune, siis kestab ikka väga väga kaua.
Suur küsimus. Kui ta teeb selle kasest, siis miks ta peaks ta pinotexi või värviga ületõmbama? Siis võiks teha juba millestki muust. See on lihtsalt minu isiklik arvamus.
Ei kuku alla aga on asju mis on mõistlik ja mis mitte. Ja ma pole öelnud, et muudest materjalidest kui lehis ei või teha. Olen lihtsalt öelnud, et minumeelest pole kasest, vahtrast, pärnast jne õuemööblit mõtete teha. Sest üldjuhul on nendel puitudel väga palju parem kasutusviis. Kui keegi tahab eksperimenteerida siis ei saa kätt ette panna.
Ühineks ülaltsiteeritud külalise mõistliku arvamusega, et kui tal juba need kaseplangud vedelevad, on poolmuidu käes, siis miks mitte kasutada. Ei pea minema ringiga, müüma kõigepealt need plangud ja ostma tiikpuu või bangkirai või kuuseplanku, et teha igikestev laud välikööki. Isegi 5000 aasta vanused Cheopsi püramiidid hakkavad tasapisi lagunema, kuigi algse idee järgi olid vist mõeldud kestma igavikulistena. Teema algatajal hetkel vedelev kaseplank ei ole nii kallis, et seda maha müües saaks osta premium klassi okaspuu planku, millel poleks mitte ühtegi vaigu salapesa, mis kuumal suvepäeval päiksepaistega ei hakkaks vaiku välja ajama ega määriks riideid ja jääks veel raha järgigi, et vahekasu arvelt tellida laua valmistamine.

Ühest Maalehe "Naeris" rubriigist jäi meelde üks huvitav paradoks. Siin see on:

1. Lollid õpivad oma vigadest.

2. Targad õpivad teiste vigadest.

Järeldus: targad õpivad lollidelt!

Parimatega!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas: 31 Mär 2017, 09:09 Suur küsimus. Kui ta teeb selle kasest, siis miks ta peaks ta pinotexi või värviga ületõmbama? Siis võiks teha juba millestki muust. See on lihtsalt minu isiklik arvamus.
probleem paistab olevat ikkagi kirjanduses ja sellest tekkivates eeldustes :D kõik ju oleneb inimese võimalusest ja asjadest mida sa ei tea. võibolla ta lasi jatobat ka servamata laudadeks tõmmata jne ja võibolla ei viimistlegi laseb loodusel olla ja seda ju ei küsitudki.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 10:38
di20 kirjutas: 31 Mär 2017, 09:09 Suur küsimus. Kui ta teeb selle kasest, siis miks ta peaks ta pinotexi või värviga ületõmbama? Siis võiks teha juba millestki muust. See on lihtsalt minu isiklik arvamus.
probleem paistab olevat ikkagi kirjanduses ja sellest tekkivates eeldustes :D kõik ju oleneb inimese võimalusest ja asjadest mida sa ei tea. võibolla ta lasi jatobat ka servamata laudadeks tõmmata jne ja võibolla ei viimistlegi laseb loodusel olla ja seda ju ei küsitudki.
Küsis viimistlusest aga ma ei vastanud, sest mulle antud variandid välimööbli puhul ei meeldi.
Sobivad viimistlusvariandid pole kindlasti kõik siin loetletud.
Põhimõtteliselt võib ju ka lakkida ja siis võib ju ka veel teha paadiviimistlus klaaskiud epo jne. Muideks osad teevad ka seda. Mina ei poolda keemiaga ja "kotti ajamise strateegiatega" puidu viimistlemist. See on kindlasti võimalik. Minujaoks on puit, puit mitte plastmass.
Probleem pole kirjanduses vaid inimeste eesmärkides ja arusaamises. Teiseks on siin ju varasemates teemades väidetud, et plastmass on vastupidavam kui puit jne. Kust sellised arusaamised tulevad?
Varasemates teemades on isiklikuks kasutamiseks tünnisauna jaoks soovitatud ainult tiiki, kuigi on ka kümnete viisi odavamaid alternatiive. Seda enam, et ma ei tea, et eestis kasutuskõlbliku tiiki üldse saaks...Ja seda enam, et enamasti kasutatakse sellist asja ainult korra elus...
Materjaalses maailmas pole miski igavene ja püramiididel on väliskiht ka ehitusmaterjaliks äravarastatud.
Välimööblil on veel üks oluline omadus. Kaal. Eriti kui seda kuhugi varikatuse alla vaja tõsta.
Alati ei ole mõistlik strateegia, et mul tasuta juba olemas teen sellest. Muidugi oleneb võimalustest. Aga ma sain aru, et see pole siin põhiküsimus.
Ma ise restaureerin ühte 80-100 aasta vanust pukki mis on tehtud väga kõvast männist. Meenutab lehist. See on kõik selle aja vastupidanud ja kasutasin seda 2 aastat lastele batuudile ronimiseks. Tulemus on see, et esijalad ja mõned sarjad olen lehisest uued teinud. Asi oli värvitud õlivärviga.
Laste mänguväljaku kiik ja lehisest pulgad pikad ca 1,5m on säilinud 7 aastat. Lehis on viimistlemata. Kuuse ja männi laud on pinotexitud ja kogu konstruktsioon tuleb täna uus teha. Mõni aasta oleks võind veel seista siis poleks vaja uuesti teha.
Külaline
külaline

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas: 31 Mär 2017, 11:14 Mõni aasta oleks võind veel seista siis poleks vaja uuesti teha.
kaks vanasõna sulle:
* Mustlane teisele: "Kuradi hobune, andis otsad. Üks päev veel , siis oleks söömata ära harjunud"
* Naabrimees: "kuusest voodrilaud kestab viimistlemata 15 aastat ja pinoteksiga viimistlemisel ka 15 aastat"

arvan, et vend nüüd teab ka kas kaseplangust lauda teha või mitte ja ei tule siia teemat anaalskeks kirjanduseks ajama
Külaline
külaline

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No nii targad teoreetikud, praktika on selline :)
Maal varju all laud kasest, ehk 12 aastat juba olnud, lund ei näe, suvel pidulikel puhkudel vihma vahel ikka, kuid kõik see aeg väljas katuse all olnud, hooldatud selle aja jooksul ehk kolm korda.
Ütleks, et ei idane ega mädane.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 23:16 No nii targad teoreetikud, praktika on selline :)
Maal varju all laud kasest, ehk 12 aastat juba olnud, lund ei näe, suvel pidulikel puhkudel vihma vahel ikka, kuid kõik see aeg väljas katuse all olnud, hooldatud selle aja jooksul ehk kolm korda.
Ütleks, et ei idane ega mädane.
Oeh, lõpuks tuli ka konkreetne vastus, mis peaks isegi teema algatajat rõõmustama. Tubli, külaline, tubli!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas aero »

Konkreetne vastus räägib lauast, mis saab vihma pidulikel puhkudel. Ehk söögilauast. Teemaalgataja rääkis väliköögi viimistlusest... Lai mõiste, vblla mõtleb hoopis voodrilauda?

Hallitusetäpid, mille pärast ta muret tunneb, küll mingi sisuline probleem ei ole! Mul on väliköögi tööpind õlitatud saarest. Kui vihmaga vähegi tuult on, saab see märjaks. Lumega sama lugu. Loomulikult tõmbas esimese talvega hallitusetäpid peale. So what, see on esteetiline teema. Maitseasi mitte vastupidavus. Mulle näiteks meeldib meie kliimas välitingimustes selline autentne kasutusjälgedega sinisekirju puit palju rohkem kui ideaalne "laminaadijoonis" ja viimistlus.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas di20 »

Urmas kirjutas: 01 Apr 2017, 09:53
Külaline kirjutas: 31 Mär 2017, 23:16 No nii targad teoreetikud, praktika on selline :)
Maal varju all laud kasest, ehk 12 aastat juba olnud, lund ei näe, suvel pidulikel puhkudel vihma vahel ikka, kuid kõik see aeg väljas katuse all olnud, hooldatud selle aja jooksul ehk kolm korda.
Ütleks, et ei idane ega mädane.
Oeh, lõpuks tuli ka konkreetne vastus, mis peaks isegi teema algatajat rõõmustama. Tubli, külaline, tubli!
Ma ei jagaks teie entusiasmi. Ka mina kasutan kokkupandavat kaseviineerist plaatidega lauda pidulikeks puhkudeks. Aga viimased 4 aastat on see max 20 ööpäeva väljas olnud. On saanud ka kerget vihma ja lund. Viimmistletud ei ole ja analoogsel kasutamisel peaks ilmselt tuhat aastat vastu. Aga see pole päris sama asi mis tõsta laud aprilli esimesel nädalal õue ja hoida seda seal oktoobrini.
Vahel võib ka esteetiline probleem olla probleem. Oleneb puiduliigist. Aga see selleks. Saar on suhteliselt tekstuurne ja ei kaota sellest tõesti nii palju.
Ma ei tea kui paljud teist on igapäevaselt teinud täispuitmööblit kasest aga teha sellest välimööblit ei ole hea mõte.
Kui räägime relakaga tegemisest ja naelast ja akutrellist siis ehk jah aga kui teha nii nagu peab.
Kask on mu lemmik puit aga ma ei teinud sellest oma koju isegi aknalaudu ja kasutan seda ainult eri puhkudeks. Mitte sellepärast, et ma kardaks, et kask ei pea vastu vaid sellepärast, et ma saaks asjad valmis. Kasest oleks mul heal juhul ainult pooled aknalauad olemas täna.
Isetegija kõige suurem probleem pole mitte materjali hind, vaid ajakulu. Algaja ei saa sellest aru, sest tema jaoks tundub kõik nagunii uus ja võõras jne.
Me ei te milline on laud mis on üle 10 aasta korralikult vastupidanud?
Kas teemaalgataja plaaniks samasuguse teha?
Palju seda on kasutatud?
Millega viimistletud?
Kui laud on kerge kokkuklapitav, siis hõissa vaba aeg. Ja eeliseks ei tule mitte ükski kase puidu eelis. Ja seda loetelu võiks edasi jätkata.
Ehk siis see tarkus kes õpib teiste vigadest jne.
Minujaoks ei muutu mõte punnitades ka heaks.
Külaline
külaline

Re: Kaselaud välikööki.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas: 03 Apr 2017, 19:08 Ma ei jagaks teie entusiasmi. Ka mina kasutan kokkupandavat kaseviineerist plaatidega lauda pidulikeks puhkudeks. Aga viimased 4 aastat on see max 20 ööpäeva väljas olnud.
hakkab tulema :) kasevineer jne. sa võid ette kujutada, et vend lööb 4 lauda kõrvuti ja nende alla ristjala, mädaneb ära , lööb uuesti ja kui katus peakohal, siis ei mädanegi ära ja lööb midagi muud.
Vasta