Suure seinakapi ehitamine

merelinntartu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Mär 2016, 14:49

Suure seinakapi ehitamine

Lugemata postitus Postitas merelinntartu »

Plaan ehitada suur, tervet seina kattev kapp. Sein: laius ca 4,5, kõrgus ca 3,5m (jah, viimane on ka õige)
Sooviks, et see oleks võimalikult tähelepandamatu st ilmselt värvin üle, nupud võimalikult väiksed või üldse mitte, hinged ei tohi paista.

Ja pähe ei tohi kukkuda, see on magamistoas :)

Raamina lükkaks ilmselt viis 95x95 prussi püsti, kinnitaks mingite nurkadega seestpoolt, seinale paneks 45x95, kruviks otse seina. Värviks mööblivärviga valgeks.
- kas kümnene pruss on overkill ja 70x70 käiks küll?
- kas on oht, et Puumarketist toodud höövelpuit kuivaks kõveraks? 28x100 kuivas korralikuks propelleris ühe teise asja puhul.

Uksed. Plaadid tuleks üsna suured - osad avaneks üles (ca 2m laius, 60-80 kõrgus), teised küljele (ca 1.80 kõrgust, ca 60-70 laius). Lükanduksi ei taha/saa teha - ma ei oska kõike ära peita. Võin lisada selgitava joonise hiljem.
- kuskilt kuulsin, et ust ei tohiks teha üle 60cm laia, üks hingepaar ei kanna piisavalt
- milliseid hingesid soovitate ülesavanevatele ustele?
- kõrvale avanevatele ilmselt sobivad suht tavalised suuremad lehthinged?
- mis materjal - vineer, MDF, midagi muud? Läheb värvi alla või isegi tapeet - need võltspuidud ja libe plastine pind ei meeldi
- kus saab tellida täpsete mõõtudega valmis ukseplaadid (Tartusse)
- kas mõni tarnijatest paigaldaks ka - mul on krooniline kõverkäsasus tegelikult - äkki ei käi pärast lahti :)

Sisu mõtlen ilmselt välja hiljem, et kas mingid riiulid lauast või plaadist või hoopis restid/korvid. Samas võiks riiulite kõrgused olla mingil määral regullitavad - ei tahaks lihtsalt rõhtlatte kruvidega kinni lasta prussidesse (kole jääks ka nagu) - ideid?

Mis mul kahe silma vahele jäi?
Tahab keegi ise ehitada?
Teeisetom
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 14 Veebr 2016, 17:26
On tänanud: 1 kord

Re: Suure seinakapi ehitamine

Lugemata postitus Postitas Teeisetom »

Ei usu, et keegi soovib hakkata tellitud uksi 3,5 meetriste puitprusside külge kinnitama ja garanteerima nende sirgeksjäämise.

Mina teeks nii. Paneks 2,5m kõrgusele horisontaalse prussi, keskele vertikaalne tugi, kui vaja. Alumise osa kataks ikkagi liugustega, kasvõi tavalised mdf/vineeri plaadid,mida siis värviks või tapeediks. Ülemise osa telliks valmis kapimoodulid ülesavanevate ustega. Või laseks detailid valmis lõigata ja kruviks kohapeal kokku.

Liuguste tagusesse ossa ehitaks riiulid siis, kui aega ja maeterjali on, aga väljast oleks kapp valmis.
Külaline
külaline

Re: Suure seinakapi ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soovitaks kaaluda vastupidises järjekorras tegutsemst.

Mina ostsin poest valmis MDF plaate ja seda garderoobisisustust... torusid, riste, korve, korviliugureid... Nendest tegin kapi sisu valmis ja siis alles uksed ette.

Mina panin küll maast laeni liuguksed. 4 tk.

Kuna liuguste tellimisega läheb aega ja need maksavad kah üksjagu, siis kapi sisu toimis kohe kapina ja sai kasutama hakata. See garderoobi detailidest ja MDF plaatidest kapp ei vajanud mingit karkassi ja sai kähku valmis. Ja valmis karkassi sisse hakata riiuleid aretama on üksjagu nikerdamine.

Liugkorvid on head esiteks selle pärast, et need saab välja tõsta ja siis läbi sobrada, teiseks on läbi korvi seina paistab kah lihtsamini juba kohe ära, mis seal korvis üldse võib olla.
Külaline
külaline

Re: Suure seinakapi ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Mina panin küll maast laeni liuguksed. 4 tk.
Ei kahtle selles, et sul on maast laeni liuguksed, aga küll kahtlen selles, et sul on need liuguksed ka 3,5m kõrgused.
merelinntartu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Mär 2016, 14:49

Re: Suure seinakapi ehitamine

Lugemata postitus Postitas merelinntartu »

Vahepeal on omajagu vett Peipsisse voolanud, kahjuks tühja - suurt midagi pole teinud. Aga...

Otsustasin tagasi tõmmata konstruktsiooni osas - 45x95 taladena peaks küll käima.
Mis otse seinale lähevad, saavad 45x45 - vahed on väikesed, alla meetri keskmiselt, peaks küll olema.
Iga tala läheb vähemalt kahe põõnaga ka tagumise seina külge

Sein jaotub kahte ossa - akumine ja ülemine, ca pooleks, alumine pool ehk natuke kõrgem, ca 190+160 umbes

Ülemised uksed tulevad ilmselt raam+tekstiil - hea kerge, kujunduselemendi võimalus. Või raam+õhuke vineer. Ülemised peavad olema eelkõige kerged, sinna otsa ei joosta.

Alumised kas paks vineer või MDF (2cm?) või jälle raam+õhem vineer.
Alt on enamus alast püsivalt kinni kruvitud, sest jäävad kummuti ja voodiotsa taha. Uksi tuleb ainult 2 - ca 70cm laiad lükanduksed, mis liiguvad esmalt veidi tagasi ja siis seinapaneeli taha. Kuidas - mõtlen välja, mingid ideed on. Lahtitõmmatavaid uksi normaalselt teha ei saa, tavalisi üksteise peale liikuvaid ei taha (flush sliding door / coplanar sliding door on see, mis ma otsisin)

Järgmisena Puumarketisse ja karkass püsti. Kui uste täpsed mõõdud ja suhted väla arvutan, siis Estoply'sse (nad pidid mõõtu ka lõikama). Hingemajandus - ilmselt Mööblifurnituur...
Külaline
külaline

Re: Suure seinakapi ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ja ikkagi soovitus.... tee enne sisu valmis, pärast pane uksed ette.
kordades lihtsam, kui pärast sisu läbi ukseava sobitada...
Vasta