Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

samlowry
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Juun 2011, 14:53
On tänanud: 3 korda

Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas samlowry »

Tere,
Mul on maamaja pööningul seitsmemeetrised kuivad hööveldamata kuuseprussid (12cmx5cm).
Nad on seisma jäänud ja tundub, et need võiksid kellelegi kasulik ja väärt kraam olla. Ma pakun (ei tea), et need on siseruumides olnud äkki 10 aastat, aga võibolla ka kauem. Olen ehitusasjades pigem võhik ja algajast asjaarmastaja, seega mõtlesin uurida, et kas neil on turgu ja kui neid müüa, siis mis selliste tihumeetri või jooksva meetri hind võiks olla? Paar tuttavat arvasid, et need on puhas kuld, et laseks ringlusse. Ei oska hinnata.
Asuvad Mõisakülla linna külje all.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas Expert »

Umbes 1 euro/jm. võid ju küsida.Sõltub ka sellest mis konditsioonis nad on : kas korralikult staabeldatud või niisama lasus.Pikkus võib olla plussiks kui just pruss propelleriks pole kuivanud.
Aga eks tee proovi, kellelgi ikka tarbeks läheb kui endal vaja pole.Edu :wave:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas Hiid »

150eur/tm
tervist
külaline

Re: Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas tervist »

tere kas on väga kõveraks kuivanud? ja mis seisukorras on puit?
sekspert
külaline

Re: Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas sekspert »

Tere.Huvitav miks inimesed arvavad,et selline materjal on erakordselt hinnaline.Üldjuhul on selline puit kuivanud kõveraks,mis teeb ta pigem väheväärtuslikuks.Interneti kasutamise oskus on ilmselgelt olemas,hau keeruline on kuugeldada kuuseprussi tihumeetri hinda?
Meenub üks juhus kus keegi üritas müüa poolmäda vettinud tammekamakat kolme tuhande euroga.
Müü kilohinnaga,autotehased ostavad ära ja teevad Maserati ja Bentley luksusautodele interjööri puitdekoori.Jah,just.
samlowry
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Juun 2011, 14:53
On tänanud: 3 korda

Re: Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas samlowry »

Hei, tänud, kes midagi arvasid! :hello: Prussid on staabeldatud jah. Kes skeptilisem on, siis ei püüa midagi veel müüa. Kuigi 7-meetrised prussid Maserati kaunistuseks kõlab hea plaan. ;) Lõbus lugu sellest kolmest tuhandest eurost. Minu tarkuse juures ei andnud guugeldamine lihtsalt selgust, vast härrad ei pahanda. Tegin seda loomulikult esimesena. Püüdsin aru saada, kas on mõtet nende asjadega üldse vaeva näha ja neid katsuda pikkadena hoida ja müüa (ma ju ei teadnud, kas see on väärt/kasulik või pole väärt, sest tegu pika materjaliga - mingi loogika selles nagu on, et pikem materjal on väärtuslikum kui 2-meetrine, aga võibolla on see mõtteviga) või on mul sama tark neid lihtsalt lühemaks teha ja piki pooleks saagida jne, et ise ära kasutada/raisata ajapikku. Olen mingite keldritreppide tegemiseks kasutanud, ja paar tükki saagisin pikkupidi pooleks, tegin kaks seitsmemeetrist redelit - ühel oli üks ots natuke kõveraks tõmmanud. Aga mitte siis laiustpidi (kuhu tavaline laud paindub), vaid nagu pikkustpidi (kuhu laud ei painu, et nagu oleks piltlikult öeldes kõveralt saetud). Kogu virna pole üle vaadanud ega lahti ladunud.
samlowry
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Juun 2011, 14:53
On tänanud: 3 korda

Re: Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas samlowry »

tervist kirjutas:tere kas on väga kõveraks kuivanud? ja mis seisukorras on puit?
vastasin pikemas postituses :arrow:, aga niipalju kui tean, on osadel ühes otsas viimasel meetril nt kõverust olnud. mõtlesin, et see on saagimisviga (see oli sedapidi kõverus). pole virna ja staabeldust lahti ladunud. puit on kuiv, korras. keerdu kuivanud ka pole.
ffs
külaline

Re: Hind? Pööningul kuivanud prussid 7000mm x 120mm x 50mm

Lugemata postitus Postitas ffs »

samlowry kirjutas:Paar tuttavat arvasid, et need on puhas kuld
Siis on ju hind olemas, puhtal kullal suurusjärgus 30 000 eur/kg. :yahoo:
Vasta