Köögimööbli valmistamine ise

Külaline
külaline

Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,

Tekkis selline kuri plaan panna köögimööbel kokku ise. Kuna poodides on olemas töötasapinnad, liimpuitplaadid, vineerplaadid ja ka muud saepuruplaadid millest seda tavaliselt valmistatakse, siis pole ju eriline kunst nendest karkass kokku panna. Üks asi mis seni veel märkamata on jäänud on see, et kust leiaksin suurema valiku köögimööbliuksi? Soovitavalt Tallinnast. Samuti kõik muud nõuanded ja soovitused mööbli valmistamise / ostukohtade osas teretulnud.

Aitäh.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas:pole ju eriline kunst nendest karkass kokku panna.
Kas oled ikka kindel et sul on olemas selleks vajalikud oskused, tööriistad ja ruum kus seda rahulikult teha?
Külaline
külaline

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tööriistad on olemas, ruum on olemas. Oskustega on lood nii, et ühtegi kööki pole küll varem ehitanud, ehk siis oskused ja kogemused puuduvad. Aga samas ei olnud neid ka enne kui võtsin ette kõik muud tööd mis kodus teinud olen - vesi, äravool, elekter, kipsitööd, maalritööd, plaatimistööd, soojustamine, vooderdamine, betoonitööd ning ka mõne mööblieseme ehitanud (kummuti, voodi) - kõik on neist tehtud saanud ning tulemustega olen rahul.
Kui ma sõprade/tuttavate juures ringi käin ning vaatan kuidas nende köögid kokku klopsitud on, siis julgen tõesti arvata, et midagi üle mõistuse keerulist, mida ma järele teha ei suudaks, seal ei ole.
Ehk siis kokkuvõttes olen samal seisukohal nagu bauhofi sloogan - igaüks (kes vähegi pead ja käsi kasutada oskab) saab hakkama - sulgudes olev osa on lihtsalt väike täpsustus :)

... niiet jah, kui keegi oskab ikkagi soovitada mõnda poodi kus oleks korralik valik köögimööblidetaile (põhiliselt on asi uste taga), siis andke tulla :)
antonsi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 16 Apr 2014, 11:04
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas antonsi »

Külaline kirjutas: ... niiet jah, kui keegi oskab ikkagi soovitada mõnda poodi kus oleks korralik valik köögimööblidetaile (põhiliselt on asi uste taga), siis andke tulla :)
Küsi pakkumist mööblifirmadelt ainult ustele, teevad kindlasti. Kui soomes käimise võimalus, siis ikeas müüakse kohe valmis uksi, kappe, sahtleid kombineerimiseks, Eestis ei ole ise kohanud võibolla kuskil ongi selline võimalus olemas.

Isetegemiseks http://www.mass.ee/ müüb näiteks spoonitud MDF plaate (enamus eestis pakutavas köögimööblist on 13mm mdf ustega) ja kantimiseks spooni laias valikus, ääred pead ise kantima , uksed, küljed jne saad plaatidest mõõtu lasta formaatsael http://www.vineerimaailm.ee/kontakt . Melamiiniga kaetud plp plaate müüakse pea igas ehituspoes, sobivad külgedeks. Uste hinged ja muud detailid kammi mööda ehituspoode või furnituuri poode.
Külaline
külaline

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veel mõtteid? :)
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Minagi sain IKEA-st uued uksed ja sahtlid koos furnituuriga oma ilmselt nõukaaegse köögimööbli karkassile. Kuid üsna varsti peale seda nägin kuldses börsis müüs keegi oma köögimööblit, mille uksed mulle väga meeldisid ja mõõdud ja kogused sobisid. Oleks ka odavam tulnud, aga no mis seal ikka...
Enne IKEA-t võtsin paar pakkumist ka Eesti köögimööblit valmistavatest firmadest aga nendepoolne huvi ainult uste valmistamiseks oli väike, tarneaeg oleks olnud liiga pikk ja hind kõrge.
jansten
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Nov 2015, 23:54
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas jansten »

Tere.

Minul on pakkuda väga hea hinnaga termo kase liimkilpi. Mass müüb ka liimkilpi kuid kallima hinnaga ja sõrm jätkuga. Mina aga pakkuda täispikk lamelliga. Lisaks müüme ka tavalist kase ja männi liimkilpi ja vajadusel lõikame ka vastavatesse mõõtudesse.

https://www.facebook.com/Janstenpuit/
Infot saab ka janstenpuit@gmail.com
Teadmamees
külaline

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas Teadmamees »

Mis vineerimaailma ja nende mõõtulõikamist puudutab, siis keskmise köögi puhul teeks sama välja, kui ostad materjali ja platesae või siis profi ketassae koos joonlauaga ja muude lisavidinatega ja lõikad ka ise välja. Võibolla jääb raha ka tikksae jaoks.

Aga saagimistöökodasid on veel muidu, ja soodsamaid.
jansten
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Nov 2015, 23:54
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Köögimööbli valmistamine ise

Lugemata postitus Postitas jansten »

Tere

Müüme kase ja männi liimkilpe. Odavamalt kui ehituspoest ostes. Hetkel on ka pakkuda kvaliteetset termo kase liimkilpi. Väikse lisatasu eest lõikame ka teile sobivasse mõõtu. Kirjutage ja küsige pakkumist. HINNAD SOOTSAD!!!

https://www.facebook.com/Janstenpuit/
Termo kask hetkel müügis ka soovis:
http://www.soov.ee/tartumaa/Liimpuit_te ... 588546.htm
Ostes suuremas koguses annab hinnas rääkida.
gmail:
janstenpuit@gmail.com
Vasta