Vana laetala lihvimine

Kasutaja avatar
san2000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Sept 2006, 18:42

Vana laetala lihvimine

Lugemata postitus Postitas san2000 »

Et siis üle toa jookseb vana laetala mille soovin remondi käigus välja jätta.
Millega oleks mõistlik lihvida, lakkida või peitsida, et ilus,naturaalne jääks (kaminatuppa) ?

Olen kuulnud et relaka otsa kinnituva terasharjaga, aga kas see sooni sisse ei jäta liigselt?
robi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 24 Veebr 2006, 22:18

Lugemata postitus Postitas robi »

Parim on liivaprits! Jätab väga ilusa pinna, aastarõngad ja oksakohad jäävad esile, pehmema puiduosa "sööb" suti madalamaks.
Kasutaja avatar
san2000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Sept 2006, 18:42

Lugemata postitus Postitas san2000 »

robi kirjutas:Parim on liivaprits! Jätab väga ilusa pinna, aastarõngad ja oksakohad jäävad esile, pehmema puiduosa "sööb" suti madalamaks.
Toas sellega majandada ei saa ju :roll:
Ville
külaline

Lugemata postitus Postitas Ville »

Terashari jätab liiga sugavad sooned - muidugi maitseasi!
Ise puhastasin vanapalki relaka otsa pandud liivapaberikettaga( sihuke kihiti asetsetud liivapaber ja on saadaval eri karedusega)
Lõpptulemus oli väga hea.
Kasutaja avatar
san2000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Sept 2006, 18:42

Lugemata postitus Postitas san2000 »

Ville kirjutas:Terashari jätab liiga sugavad sooned - muidugi maitseasi!
Ise puhastasin vanapalki relaka otsa pandud liivapaberikettaga( sihuke kihiti asetsetud liivapaber ja on saadaval eri karedusega)
Lõpptulemus oli väga hea.
Ma ise arvan ka et terashari jätab liig sügavad sooned.
Proovin kätt vist tolle liivapaberiga.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

olen oma näpuga katsunud sellist tala (ca20X30 pruss) mis oli kirvega natuke tahutud et tekitada omapära ja hiljem vibrolihvariga üle käidud (see pisike "hiir" millel ümargune või kolmnurkne tald) ja ütleks et väga ilus on.
Alati on alternatiivlahendus!
Ando
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 08 Aug 2006, 12:35

Lugemata postitus Postitas Ando »

Soovitan samuti ketast,millel liivapaberid kihiti asetsevad,tegin terve toa laelauad ja talad selle samusega.
Varemalt proovisin palkseina lihvida sellise taldmikuga,millele nn.krõpsuga sai vahetada liivapabereid.Aga see kulus ruttu ja servad purunesid ka kiirelt kui kuhugu nurga või suurema pinnu vastu puutus.Terasharjasega saaks jõulisemalt aga ettevaatlikult peab tegutsema,muidu haukab liiga palju ja jääb sooniline(maitse asi muidugi).
Kolmnurkse tallaga lihvija(vist ka deltatald) on hea sellistes kitsukestes kohtades ja nurkades,tööjõudlus eelmistega võrreldes nii võimas ei ole minu arvates.
Vasta