Stonerex plaat pesuruumi

põrandad, põrandatööd
timmuat
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 11 Juul 2017, 13:17
On tänatud: 3 korda

Stonerex plaat pesuruumi

Lugemata postitus Postitas timmuat »

Tervist

Käsil pesuruumi 2x3 m põranda ehitus mille ühes nurgas on dušš.
Hetkel olukord kus kruusal 25 cm peno millele plaan valada 8 cm betooni (el. küttega), peale hüdro ja stonerex põrandaplaat ca. 1,2x0,5 m. Nähtav/käidav kiht saab olema lehis .

On kellelgi kogemusi kas tsementplaadi vuugid seguga või silikooniga kinni?
Milline on mõistlik vuugivahe ?
Üldse paha mõte ? (plaadid seisavad jõude ).
Eks selle kaldega duššinurgas tuleb jama.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Stonerex plaat pesuruumi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

timmuat kirjutas: 10 Apr 2021, 23:31 Eks selle kaldega duššinurgas tuleb jama.
Miks? Äravoolutrapp ei pea olema keset dušinurka. On täiesti saadaval ja isegi vabamüügis äravoolurennid erinevate pikkustega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Stonerex plaat pesuruumi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 11 Apr 2021, 00:31
Subjektiivsest küljest ma olen suur lehise vastane, sest pean hakkama tegelema oma majas kunagi suurelt haibitud lehisest tehtud terassi ülesrookimisega, mis on 10 a-ga ära mädanenud.
Tahad sa sellest lähemalt rääkida? Samas duširuumi põranda vahetusele mineva laudade kogus maksumuse mõttes ei ole vist võrreldav x-kordi suurema terrassi vahetuseks kuluva summaga. Ehk kannatab isegi iga 5-aasta takka vahetust? Kui tihti vahetatakse reisilaevade välistekkide puidust viimistlust? Mis puidust on need tehtud? Teak-puust?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
timmuat
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 11 Juul 2017, 13:17
On tänatud: 3 korda

Re: Stonerex plaat pesuruumi

Lugemata postitus Postitas timmuat »

kunn24 kirjutas: 11 Apr 2021, 00:31
Nähtav/käidav kiht saab olema lehis .
Miks see lehis vajalik on? Kas pole teada, et puidule ei meeldi niiskus (lehis pole erand) ja tema puhtana hoidmine sellistes tingimustes on paras jama? Ma ei loe ka kuskilt välja, et lehis oleks plaanis paadilakiga üle lakkida (suure vaigusisalduse tõttu võib see osutuda vähe tulemuslikuks).
Subjektiivsest küljest ma olen suur lehise vastane, sest pean hakkama tegelema oma majas kunagi suurelt haibitud lehisest tehtud terassi ülesrookimisega, mis on 10 a-ga ära mädanenud.
Lehis on juba maas olnud ca 3 aastat (vana betoonil ), viimistletud 2x ja nüüd ei meenu millega, peale pesupäeva nagu uus. Kuna pesuruum on suht käidav asudes ühe sissepääsu ja köögi/ sauna teel siis on praktiline, et kogu liiv ja jms. jama pudeneb kohe laua vahedest betoonile. Maja ise asub metsas, privaatses kohas e. siis tavaplaadist on suht s.aauguni. Idee muidugi ka duššisein lehisega samas põhimõttes ( kilbina seina visuaalsel eesmärgil )nagu põrand teha aga nüüd vist andsin uskumatutele kütet juurde .

ps. äravool tuleb ruumi tsentrijoonele, ca 1/2 ruumi osast, hea lödistada kaussidega.
Vasta