Tolerantset parketti betoonpõrandale

põrandad, põrandatööd
SpeedLink
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Dets 2016, 10:53

Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas SpeedLink »

Kas 14mm naturaalparkett on põranda ebatasasuste (latiga tasandatud betoonpõrand) suhtes sallivam kui nt 8mm laminaatparkett? Ja kui soovin elektripõrandakütte põhja keerata, kumb neist paremini vastu peab?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui sul on dilemma 8 või 14mm paksuse põrandakatte materjali valiku vahel, siis tähendab see seda, et sul on piisavalt ruumi teha isevalguva tasanduseguga korralik aluspind parketile. Nüüd küsimus- kes või mis takistab sind põrandat isevalguvaga kergelt üle valamast, et välistada sinu dilemmad? :scratch:
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ei üks, ega teine, ei salli ebatasasusi. Pm tolerantsid on kõikidel suht samasse auku. Kui hull asi sul seal on?
SpeedLink
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Dets 2016, 10:53

Re: Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas SpeedLink »

Perimeeter on soojustatud EPS-ga ehk betoonpõrand on ujuv; kuidas takistada isetasanduvat segu EPS-i ja betooni või EPS-i ja seina vahele nirisemast?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

SpeedLink kirjutas: 09 Apr 2021, 22:43 Perimeeter on soojustatud EPS-ga ehk betoonpõrand on ujuv; kuidas takistada isetasanduvat segu EPS-i ja betooni või EPS-i ja seina vahele nirisemast?
On kolm varianti.
1. Nagu muinasjutus: "Minu soovil, havi käsul".
2. Lubada teha asjatundjatel ja mitte isetarka mängida.
3. Teha ise ja olla isetark. Soovitud tulemuse mittesaavutamisel paluks mitte süüdistda VE foorumi kasutajaid.

Kuna sa vist ise teha ei oska(?), siis ise jääks enda soovitatud punkt 2 juurde.

PS. Ei ole insenrer ja minu soovituse kasutamine on sinu omal vastutusel! Ma lihtsalt pean sellise hoiatuse lisama, et sa mind hilisemate tagajärgede eest ei sunniks vastutama. Muideks, jälgides tänapäeva trendi, siis pean hoiatama, et ma oma soovituste kasutamise tagajärgde eest ei vastuta. ;)
OT. Kuidas panna vastutama suvaline juutuuber selle eest eest, et mu poeg suvatses töötava mobla vastu arvutiekraani virutadas mirttetöötvaks? Vist võimatu. :scratch:
SpeedLink
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Dets 2016, 10:53

Re: Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas SpeedLink »

SpeedLink kirjutas: 09 Apr 2021, 22:43 Perimeeter on soojustatud EPS-ga ehk betoonpõrand on ujuv; kuidas takistada isetasanduvat segu EPS-i ja betooni või EPS-i ja seina vahele nirisemast?
Ikkagi tõsine küsimus, perimeeter betooni ümber on tehtud 5cm paksuse EPS100-ga. Võib-olla keegi oskab küsimusele vastata? Urmase poste lugedes hakkab vahel pea valutama :banghead:
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Puhasta pind(seinaäär) tolmust, niisuta veega, lase vahust vorst 2-3 cm kõrgune maha, ehk tekita selline väike tõke. Ise tegin niimodi igatahes.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tolerantset parketti betoonpõrandale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

SpeedLink kirjutas: 10 Apr 2021, 19:28 Urmase poste lugedes hakkab vahel pea valutama :banghead:
Kas sa arvad, et sarnaseid muresid(kuidas teipida seinaäärt) lugedes mul hakkab pea valutama? Ei hakka, aga natuke kahju teist on ikka. ;) Kui raske on osta paar rulli kasvõi kõige odavamat 50mm laiust pakketeipi ja tõmmata see kasvõi kolme järjestikuse ribana ja väikese ülekattega mööda perimeetrit? Või osta väike potsik hüdroisolatsiooni ja võõpa need seinaääred üle.
Väike soovitus- vaadake kasvõi kordusest rohkem "mägiaivar"-i seriaali ja teil hakkab mõte kohe teistpidi tööle. ;) Ei ole ka ise "isetark", aga vähemalt püüan enne mõelda ega häbene olla loll mulle tundmatus valdkonnas.
Vasta