Kiudbetoon + EPO?

põrandad, põrandatööd
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Kiudbetoon + EPO?

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Kas kiudbetooni paigalduse korral tekib hilisemaid takistusi EPO kattekihi lisamisel? Jutt siis garaaži põranda võimalikust lahendusest.

Kui EPO-st juba jutt käib, siis kas on mingeid takistusi miks teda ka samas hoone saunaruumi põrandakattena ei võiks kasutada?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kiudbetoon + EPO?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

bjorn kirjutas: 22 Veebr 2021, 08:10 Kas kiudbetooni paigalduse korral tekib hilisemaid takistusi EPO kattekihi lisamisel? Jutt siis garaaži põranda võimalikust lahendusest.
Oleneb, mis kiududega. Kui nailonist fiiberkiud, siis võivad karvaotsad jääda epost välja turritama, kui traaditükid, siis sama efekt kui epomeeste poolt eeltöö sitasti tehtud. Nende nailonist fiiberkiududega üks enda kogemus. Oli vaja seinale dekoratiivkrohvi ja ideaalse aluspinna jaoks tuli eelnevalt krohvida. Toodi fiiberkiududega kleepsegu. Olgu, tegin tasanduse ära, kerge lihv ja kui tahtsin juba hakata teist dekokrohvi kihti panema, siis õnneks enne avastasin hulgim pinnast välja turritavaid fiibri karvu. Pidin kogu pinna lihvijaga üle tegema, et nendest lahti saada. ;)
bjorn kirjutas: 22 Veebr 2021, 08:10 Kui EPO-st juba jutt käib, siis kas on mingeid takistusi miks teda ka samas hoone saunaruumi põrandakattena ei võiks kasutada?

Idee järgi takistusi ei tohiks olla kui märja põranda libedus välja arvata. Libeduse vastu on ka rohtusid alates epo pealmisse kihti liiva puistamisest kuni pärast põranda igatsugu antislip vedelikega töötlemiseni.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
les
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 29 Dets 2014, 11:13
On tänatud: 1 kord

Re: Kiudbetoon + EPO?

Lugemata postitus Postitas les »

Epo paigaldamise puhul on aluspinna kõige olulisemaks nõudeks (pinna puhtuse ja niiskusesisalduse kõrval) pinna tõmbetugevus. Levinumate epokatete (Teknos, Tikkurila jne) spetsifikatsioonid ütlevad, et aluspinna keskmine tõmbetugevus peab olema ≥ 1,5 N/mm² ja ei tohi üheski punktis olla alla 1,0 N/mm². Pikemalt asja uurides selgub, et ühtlasi peaks tasandussegu kasutamisel minimaalne kihipaksus olema 5 mm, soovituslikult 10 mm ja enam.

Kohalikud epo põrandate paigaldajad ei taha väga enne tasandusvalu nõu anda (kui valu maas, siis muidugi laideti hoogsalt) - nii saigi mul endal garaaži maha Weber Floor db, mille tõmbetugevus on natuke madalavõitu ( ≥ 1,0 N/mm²), aga see eest eeskujuliku kihipaksusega (25-50 mm). Oli nimelt vaja väga laia kihipaksuse tolerantsiga isevalguvat segu, kus valik hõre.

Igal juhul võtsin riski ja sai karestamiste ja kruntimiste järel Themafloor P300 maha pandud. Eks ca aasta pärast on näha, mis seis on - roklaga peal sõita ei plaani ja autot samuti garaažis ei hoia.

Ahjaa, fiiberkiududega tasandussegu puhul hakkavad kiud kindlasti pinnast läbi turritama (ka mitmekordsest krundist tulevadl äbi), nii et vaatamata hoolikale lihvimisele enne viimase epokihi paigaldust on mõnes üksikus kohas veidi karedust. Garaaži puhul ei ole see probleem.
Vasta