Vana palkmaja + pinnasetihendaja?

põrandad, põrandatööd
Simon
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Aug 2020, 21:48

Vana palkmaja + pinnasetihendaja?

Lugemata postitus Postitas Simon »

Tervitused!

Taastan/taaselustan ühte vanemat ristpalkmaja. Tegemist on ca 80 aastat vana majaga mida kasutan kõrvalhoonena. Kord on see juppeks võetud ja on vahetanud enda asukohta.

Eelnevalt on.
- Vahetatud mõned alumised mädad palgid. (kohalik spetsialist tegi)
- Vana põranda mis toetus liivapadjale olen välja viinud, selle mis temast järel oli.
- Eemaldasin uue aluspinnase jaoks 40cm jagu savi ja mulda.

Maja toetub maakividest, tellistest ja savimördist laotud vundamendile. Väga heas seisukorras vundament ei ole!
Küll tundus see piisavalt hea, et ma julgesin pinnase välja vedada, kartmata, et maja mulle selga tuleb.

Kohe tuleb minu küsimus ka!

Uue põranda aluspinnase jaoks tõin sisse 25cm 16-32 fraktsiooniga killustikku. Sinna peale tuleb liivkruus ja kõige peale sillutiskivid. Ilmselgelt ma tahan pinnast tihendada, aga järsku ilmusid välja tarkpead, kes väidavad, et pinnasetihendaja lõhub kindlasti väärika palkmaja ja vundamendi ära.

See ongi küsimus.
Kas 80kg pinnasetihendaja, tihendusjõuga 15kN on minu projektile ohtlik?

NB: ma ei ole siia enne postitanud. Küll olen siit foorumist päris palju hüva nõu saanud. Kindlasti on siin mõni asjatundja kes oskab antud teemal kaasa rääkida/mõelda.

NB2: Kes veel ei ole jõudnud, siis kasutaja T25 "viimsepäevapeldikuprojekt" on päris hüva lugemine.
Vasta