Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

põrandad, põrandatööd
sirlesu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Jaan 2020, 14:32

Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas sirlesu »

Andke nõu kust saaks tellida, kes teeb põrandalaudu kuusest. Vajalik paksus 40mm. Laius võiks jääda vahemikku 140-200mm. Sooviks saada erinevates pikkustes, kas ka see oleks võimalik? Laua paksus tingitud vahelae talade sammust, mis ei luba õhemat lauda. Puumarketi leht on läbi vaadatud ning seal laud 245mm laiusega, kuid kas on kuskilt veel? Mõnel müüjal/tootjal kodulehel kirjas sobiva paksusega laud, kuid reaalsuses ei tooda.
Ideaalis võiks olla veel faasitud laud.
Palun jagage kontakte, kogemusi korraliku põrandalaua hankimisel.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kas lihtsam pole talasid vahele panna ?
sirlesu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Jaan 2020, 14:32

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas sirlesu »

Hetkel prooviks nende talade lisamiseta hakkama saada
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Ma olen vestelnud mitme puidutastaga mehega, haridus + saekaatri vm. omanik ja ise ka puutöö mees. LAiusest alates 160mm hakkavad probleemid. Mu plaan kasutada 200, 140 või 350 ei saanud heakskiitu. Kui siis vaid puidukuivati puit, minu metsakuiv rebib siiski kesküttega lõhki ja kõmmeldub.

Paksus peab olema alates 36-50 õhemad on nn. "voodrialauad".
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Faasi saad ise ka teha!

Tegelikkus on see, et eestlane on parketi+plasti jm., jaburduse usku, rahakott paneb ka asja paika, vaene maa. See mida otsid, seda ei ole, vaata Lätti!
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas elektron »

Minu kogemused on põrandalaua ostmisega sellised, et kui kuskil midagi on tuleb ära osta ning vajadusel ka kompromisse teha. Keegi väikses koguses erimõõtu sulle tuua ei taha. Pane veel juurde ajakulu ning asjaolu, et paljud nurgatagused müügipunktid on sellised, kus klienditeenindusest pole midagi kuuldud. 245 on ju väga ilus lai laud, osta ära ja too tuppa aklimatiseeruma - mida kauem seda parem.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

teen_ise kirjutas: 15 Jaan 2020, 10:57 Ma olen vestelnud mitme puidutastaga mehega, haridus + saekaatri vm. omanik ja ise ka puutöö mees. LAiusest alates 160mm hakkavad probleemid. Mu plaan kasutada 200, 140 või 350 ei saanud heakskiitu. Kui siis vaid puidukuivati puit, minu metsakuiv rebib siiski kesküttega lõhki ja kõmmeldub.

Paksus peab olema alates 36-50 õhemad on nn. "voodrialauad".
Ehk täpsustad natuke, mis probleemid sellest 160mm laiusest algavad?
Torutööd Tartus 56 932 898
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Võid panna 33mm laua ja kinnitad laudade alla neid siduva prussi, siis peavad lauad tervikplaadina töötama. Ma arvan, et selline lahendus tuleb jäigem, kui sinu lahendusega, st lihtsalt paksemaid laudu kasutades.
Milline on sille, laetalade samm ja taldade ristlõige, mis ruum tuleb vahelae peale?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 28 Jaan 2020, 08:23 Ehk täpsustad natuke, mis probleemid sellest 160mm laiusest algavad?
teen-ise ju mainis üheks probleemiks kõmmeldumist. Kuna aeg-ajalt jääb endal tellingute ehitamisest või tellijatel üle igatsugu mõõdus prusse ja prussijuppe, siis pole veel näinud, et mitte ükski neist poleks kasvõi natukenegi kõmmeldunud. 50x150 on kohe kindlasti alati kõmmeldunud kui pole just täpselt palgi keskosast välja saetud. Aru olen saanud sellest siis kui olen millegi täpsema valmis nikerdamise jaoks prusse läbi paksusmasina lastes. Ja silme ees on ka 100+ aasta vanuse maamaja laiad(ca 20cm) põrandalauad ja need kõik on kõmmeldunud. Kes allapoole kaardus, kes ülespoole kummis.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas aero »

2 asi, millega arvestada, vähemalt uue laua puhul, on praod kütteperioodil. Mida laiem laud, seda rohkem mängib.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Urmas kirjutas: 28 Jaan 2020, 22:26
pikk88 kirjutas: 28 Jaan 2020, 08:23 Ehk täpsustad natuke, mis probleemid sellest 160mm laiusest algavad?
teen-ise ju mainis üheks probleemiks kõmmeldumist. Kuna aeg-ajalt jääb endal tellingute ehitamisest või tellijatel üle igatsugu mõõdus prusse ja prussijuppe, siis pole veel näinud, et mitte ükski neist poleks kasvõi natukenegi kõmmeldunud. 50x150 on kohe kindlasti alati kõmmeldunud kui pole just täpselt palgi keskosast välja saetud. Aru olen saanud sellest siis kui olen millegi täpsema valmis nikerdamise jaoks prusse läbi paksusmasina lastes. Ja silme ees on ka 100+ aasta vanuse maamaja laiad(ca 20cm) põrandalauad ja need kõik on kõmmeldunud. Kes allapoole kaardus, kes ülespoole kummis.
Kui see on probleemiks siis aitab ainult mingi teise materjali kasutamine. Puit kui elus materjal sureb alles peale seda, kui on korstnast läbi käinud. Vähemasti niimoodi mulle kunagi üks vana puutöömees on väitnud. Mõtlesin, et ehk on "probleemiks" laudade vahele kuivavad liiga suured vahed, kui väga laiu laudu kasutad. Ka selle vastu on ju lihtne lahendus. Tuleb põrand uuesti kokku lüüa :)
Torutööd Tartus 56 932 898
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas elektron »

Puht huvipärast küsiks, mis see talade samm on?
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Põrandalaud 40mm paksune, kuusest?

Lugemata postitus Postitas plb »

DEPO-s on Vene põrandalaud 4000x160x40 mm
Vasta