Põrandakate ebaühtlase temperatuuriga ruumi

põrandad, põrandatööd
Moby2013
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Jaan 2020, 13:29
On tänanud: 2 korda

Põrandakate ebaühtlase temperatuuriga ruumi

Lugemata postitus Postitas Moby2013 »

Tere,
Tahaksin panna parkettpõranda maakodu II korrusele, probleem on selles, et maja ei kasutada aastaringselt, mistõtti II korrus on tihti külm, siis jälle köetakse, siis on jälle külm. Kas sellistesse tingimustesse saab panna näiteks spoon. või laudparketi, või sobib ainult laminaat või vinüül? Suur tänu!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Põrandakate ebaühtlase temperatuuriga ruumi

Lugemata postitus Postitas aero »

Naturaalne puit ei ole külmakartlikum kui ilus paber (laminaat). 2. korrusele lund ja pori ehk ei tassita - peaks sobima kui paigaldada ujuvana ja jätta servadesse paisumisruum. Mida "vineerisem" (rohkem liimi ja risti kiududega kihid) alus parketil, seda vähem mängib.
Moby2013
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Jaan 2020, 13:29
On tänanud: 2 korda

Re: Põrandakate ebaühtlase temperatuuriga ruumi

Lugemata postitus Postitas Moby2013 »

Aitäh! Mulle on seletatud, et mitte otseselt külm, vaid just temperatuuride vaheldumine on see, miks naturaalne puit ei sobi. Kasutame maamaja aastaringselt, kuid ei ela sees. Teist korrust köetakse talve jooksul pidevalt soojaks ja siis ta jahtub jälle pea nullilähedale, kui õues külmemad ilmad. Ühes põrandapoes mulle väideti, et parim variant sellistesse tingimustesse on vinüülparkett ja et puit ei sobi mingil juhul. Teises öeldi, et pole vaja nii väga karta, ja pigem ikkagi soovitati puitu, kuna vinüül pidi just külnmakartlikum olema (puit samas ei taha niiskust). Eks ma pean ise lõpuks otsustama, aga igasugune kogemus või nõuanne on teretulnud! :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Põrandakate ebaühtlase temperatuuriga ruumi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Moby2013 kirjutas: 10 Jaan 2020, 09:47 Ühes põrandapoes mulle väideti, et parim variant sellistesse tingimustesse on vinüülparkett ja et puit ei sobi mingil juhul. Teises öeldi, et pole vaja nii väga karta, ja pigem ikkagi soovitati puitu, kuna vinüül pidi just külnmakartlikum olema (puit samas ei taha niiskust).
Unusta ära see ühes poes öeldud väide, et sellistese tingimustesse on vinüülparkett parim variant. Selleks on üks ja lihtne põhjus- peab ikka raha peale väga vihane olema, et maksta vinüülparketi eest 20- ...€/m2 eest. See on ju kõige "naturaalsem" plastamass ja kõige odavamaid materjale, mille keegi on kunagi välja mõelnud ja arvatavasti(täpselt ei tea) valmistatud naftajääkidest, mis kütuseks ei kõlba. Täpselt sama nagu ei tehta kvaliteetest väärisvineeri puidust pelleteid, OSB-d, PLP-d ega MDF-i.
Teise koha soovitusega võiksid tõsiselt arvestada. Kui ei kasuta eriti laia(15-20cm) lauda, siis olen näinud täispuidust põrandat, millel ma aastaid hiljem visuaalsel vaatlusel ei tuvastanud pragusid. Tegu oli Vormsil asuva suvekoduga, kus kunagi tegin siseviimistluse. Seitse aastat hiljem sai seal tellija soovil ühtkomateist värskendatud ja huvi pärast vaatasin ka seda, kuidas on maja vastu pidanud režiimile, kus talvel põhimõtteliselt keegi ei ela(võib-olla käidi jõuludeks ja aastavahetuseks, ei tea), kuid suve läbi toimus seal elutegevus.
Sa ei pea puitpõrandat lakkima(Vormsil oli lakitud), mis võib sitalt paigaldatud põranda puhul tõmmata lakikihti pragusid, vaid võid vabalt õlitada. Pead lihtsalt leidma kellegi, kes paigaldab KVALITEETSE materjali KVALITEETSELT.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Moby2013
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Jaan 2020, 13:29
On tänanud: 2 korda

Re: Põrandakate ebaühtlase temperatuuriga ruumi

Lugemata postitus Postitas Moby2013 »

Olen nõus, et kõige kõigem oleks muidugi naturaalne põrandalaud. Mina siiski, lähtuvalt oma võimalustest, tahaksin panna laudparketti, aga samas kui osad teadjad ikka soovitavad esmase valikuna vinüüli minu tingimustesse... Siin foorumis olen nüüd küll saanud kaks julgustavat tagasisidet puidu kasuks. Kas veel keegi omab kogemust või teab kaasa rääkida mis riskid ma võtan kui panen sellisesse ruumi laudparketi maha, kus talvel temperatuur pidevalt muutub 5-20 kraadi?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Põrandakate ebaühtlase temperatuuriga ruumi

Lugemata postitus Postitas ping »

Täismassvinüülparkett sobiks rohkem esikusse, kus käiakse välisjalanõudega või kööki.

Kui need ruumid jäävad nn "sokkidega lebotamise" ruumideks, siis oleks mõistlik soe, pehme ja naturaalne korkparkett panna.

Kui liistudega korkparketi hind tundub kallis olema, siis võib prooviks sellise toote peale liimida:
https://www.bauhof.ee/et/alusvaip-kork- ... 2mm-661436
https://www.kork24.ee/pood/3-kork-rull/
(Kui ei meeldi, siis saab sellele hiljem parketi peale panna, sest alusvaip parketi alla tuleks ikka panna.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta