Põrandaküttetoru ja kontuurid

põrandad, põrandatööd
mozkito
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 06 Okt 2013, 13:52
On tänanud: 1 kord

Põrandaküttetoru ja kontuurid

Lugemata postitus Postitas mozkito »

Tervist!

Küsiks veidi nõu, et olla kidnel, et ostan õiged asjad.
Oleks tänulik kui keegi viitsiks aidata arvutada mitu meetrit küttetoru peaks ostma ja mitu kontuuri tuleb, et saaks õige kollektor.
Armatuur on ostetud 15x15 silmaga.
Abiruum on tavaline tuba, mis ka kütte alla.

Tänud ette!

Pilt
https://www.upload.ee/image/10590483/Sc ... .26.21.png

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1577
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 51 korda

Re: Põrandaküttetoru ja kontuurid

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kütteprojekt on vaja teha- oleks ametlikult õige vastus.
Kui mitteametlikult, siis 0,15 m sammuga läheb 1 m2 jaoks 6,7 m toru (1 m2/0,15 m) pluss otsad. Kõige suurema ruumi toru pikkus oleks ligikaudu 370 m pluss otsad, mis 1 kontuurina on tõenäoliselt liiga pikk. Olenevalt toru läbimõõdust tuleks see jagada 2-ks või enamaks paralleelseks kontuuriks (mida väiksemal vasturõhul on pump tööle pandud, seda väksem tema elektritarve ja eluiga ka pikem). Selleks on jälle vaja leida kontuuri rõhulang sobival temperatuurilangul (siin on vaja lisaks teda maja küttevõimsust, põranda soojustakistust ehk mis materjal põrandale) ja sobitada see lisaks pumbaga. Võib olla oleks mõistlik panna toru hoopis toa keskel 0,3 m sammuga, kui leppida veidi tuntava temperatuuri ebaühtlusega. Ehk jälle inseneritöö.

Põrandaküttega igapäevaselt tegelevad tegelased võib olla lahendaksid ülesande nö käigupealt. Kuid jääb risk, kas keegi neist midagi arvutas või lihtsalt arvas. Samas sa neid tõenäoliselt ei taha (muidu poleks siia kirjutanud) ja seega tuleks ikkagi tellida vähemalt projekt. Ehk midagi tuleks siiski sisse osta lisaks torudele. Siin vastamiseks pole sul antud maja küttevõimsust, põranda materjale, soojuspumba tsirkulatsioonipumba andmeid. Ja vaevalt keegi viitsib siin nii hiilata, et kõik tasuta läbi arvutab.

meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 375
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Põrandaküttetoru ja kontuurid

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Enne ära osta midagi, kui pole vähemalt kontuurid plaanile maha visandatud ja nende ammud/arv on paigas. Sealt tulevad ka vastused.
Aga vähemalt 6 kontuuri tuleks (iga ruumi kohta üks kontuur, köök-elutuppa kaks, tehnoruumi ei paneks - seal põranda all nagunii teised kontuurid). Sammuna kasutaks 225mm (1.5 armatuuri silma samm) või 150mm (1 armatuuri silm) ja keriks topeltspiraalina need maha. Endal tegin nii - tubades 225 samm, esik ja vannituba 150mm. Eeldan et tegu on uue majaga ja kui vähegi normaalne soojustus tuleb, siis see 225mm samm on piisav. Pannakse ka 30cm sammuga teatud juhtudel, kuid kindlam on paar keerdu rohkem maha kerida, et ei oleks põranda soojus ebaühtlane ja et küttevõimsuset puudu ei tuleks.
* disclaimer: võta minu soovitusi suunaandvate juhtnööridena, mitte ainuõige tõena

Vasta