kaldus põranda korda tegemine

põrandad, põrandatööd
studentin
külaline

kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas studentin »

Tere

Elan Tartus, Karlovas (et anda ettekujutust, mis tüüpi majaga tegemist) palkmajas, kus viimane remont on tehtud tõenäoliselt kunagi nõukogude ajal. Nüüd siis olen ise remondi ette võtnud ja kahe ruumi, köögi ja veranda puhul tekkisid küsimused. Nimelt on mõlemas ruumis põrand kaldu ja küsimus ongi selles, et milliseid lahendusi võiks olla, et sinna sile, loodis pind saada.

Köögis on kalle üsna väike ja mitte drastiliselt häiriv, aga kui tegemiseks läheb, siis võiks ju korda teha (kasvõi juba selle pärast, et pesumasin oleks sirge põranda peal ja muidugi lihtsalt selle pärast, et asi ilusam välja näeks). Põrandal on linoleum ja all puitplaat. Ütlen ausalt, et ma ei ole linoleumi ära hakanud kakkuma, kuna ma reaalselt jõuan köögipõranda remondini alles suvel, aga võtsin ühest kohast nurga lahti ja piilusin alla. Lisaks see, et köögipõrandal kõndides on mõnedes kohtades tunda lohke. Tõenäoliselt on seal puit ära pudenenud.

Verandapõrand on väga tuntavalt kaldu. Mitte nii, et pikali kukuks, aga väga tuntavalt. Põhjus on maja enda vundamendi vajumises. See on mõistetav, kuna maja on paarisaja meetri kaugusel raudteest ja ilmselt see vibratsioon on aja jooksul vundamenti langetanud. Maja ise on tõenäoliselt kusagil 80 aasta vanune. 2013. aastal maja soojustati ja koos sellega valati ka vundamendile uus betoon, niisiis vajumisele on pidur pandud. Veranda pikkus kalde suunas on umbes 2 meetrit 20 cm. Kallet mõõtsin 110 cm pealt ja kõrguste vahe on 5 cm. Ehk siis kogukalle on tõenäoliselt umbes 10 cm. Põrandal on mitte puitplaat vaid lauad.

Niisiis kõige selle valguses, mida te soovitaksite, et põrandaid sirgeks saada? Ma tean, et on olemas mingitsorti vahuga tõstmine, aga see ilmselt ei töötaks, kuna minu korter on teisel korrusel ja mul on raske ette kujutada selle toimimist ilma, et seina auk tuleks ;). Mille peale ma ise olen mõelnud on see, et kas äkki poleks epoksüga võimalik valada olemasoleva peale uus põrand. Mulle see materjal meeldib ja see materjal tundub selline, mis vajub ise gravitatsiooni mõjul loodi. Aga tunnistan ausalt, et ma olen selles suhtes täielik võhik ja seepärast tekib palju küsimusi. Kas see oleks äkki liiga raske maja konstruktsiooni jaoks (tavaliselt kaetakse sellega ju betooni)? Kas seda üldse saab ise teha või peab kellegi tellima (mida ma ei soovi)? Kas kui peaks vaja minema on seda võimalik kuidagi uuesti üles võtta? jne. Võibolla on mingeid paremaid lahendusi?

Aga ma tahan lisada, et kuna ma olen tudeng ja kaugel sellest, et rahas supleksin, siis eelistan ise nokitseda, mitte endale töölisi palgata. Seepärast ootan ka vastavasisulisi nõuandeid. Ehk kui teil on mingeid säästlikke ja loovaid lahendusi, mis taolisse kirjeldatud korterisse sobiksid, välja pakkuda oleksin väga tänulik :)
Lisaks mainin, et olen remonditööde osas kaunis võhik (esimene kord remonti teha ja arenen protsessi käigus) ja niisiis mingit ülikeerulist (ja kallist) lahendust ilmselt ette võtma ei hakkaks, aga mine tea, ehk oskate soovitada midagi lihtsat ja võhikule teostatavat. Väga loodan ja tänan juba ette :)

Külaline
külaline

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pilt ütleb tuhat sõna. Kui on puitpõrand siis võta lahti ja pane puitu taladel vahele, et loodis oleks ja põrand tagasi

studentin
külaline

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas studentin »

Laudadega verandal võibolla see isegi toimiks ja saaksin hakkama. Aga köögis on suured põrandaplaadid niisiis ma kardan, et see läheks natuke liiga suureks lammutamiseks ja vaevalt mul õnnestuks neid plaate tervena kätte saada. Ma pigem otsiksin lahendust,mida saaks teha olemasoleva põranda peale. Seepärast ma mõtlesingi epoksükattele, et lihtsalt valaks selle põrandale, aga täiesti võimalik, et mul on naiivselt lihtsustatud ettekujutus sellest. Niisiis huvitaks ettepanekud selles osas, aga iga teine ettepanek on samuti teretulnud.

range
külaline

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas range »

Laudpõranda pead ikka lahti võtma, kui tahad kenasti loodi saada.

4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Üürikas või isiklik?
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805

studentin
külaline

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas studentin »

isiklik

Külaline
külaline

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

studentin kirjutas:
18 Mär 2018, 22:48
isiklik
miks siis pornotada, palju neid plaate seal siis maas on :) sõrg taha pask välja, talad sirgu ja sõidad .

aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1025
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 43 korda

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas aero »

Just. Põrand on pikaks ajaks, tee korralikult. Viisakas laudpõrand rõõmustab sind kümneid aastaid. Epo koht on garaaži betoonpõrandal (ja isegi betooni peal võib pragusid tulla.)

Prill
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 547
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänatud: 32 korda

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Juba kümme või enam aastat tagasi noomiti neid, kes tahtsid vanades hoonetes ruume sirgeks ajada, euroremont pidavat olema 'out' ja kõverad seinad-laed-põrandad lisavat omapära, säilitavat ajaloolist hõngu, olevat looduspärane (loodus ei ole loodis ja sirge) jne.
Võibolla oled vales majas, ei oska hinnata neid asju õigesti, mõni hipsteripere või niisama elukunstnikud oleksid olemasolevaga õnnelikud.
10 cm kallet paari meetri peale on praktiklise pool pealt paljuvõitu tõepoolest.
Kui tahta kapitaalsemalt ja korralikult teha, tuleb siinseid soovitusi järgida, põrand avada ja põranda toetuspunktid loodi ajada.
Kui lihtsalt sanitaarremonti teha, et saaks silmale ilus ja kalle enam ei häiriks, saab põranda ka olemasoleva põranda peale loodi ajada. Sellel omad puudused, tegelikult ju ei tea, kas põrand on vajumise lõpetanud, kas vundamendi vajumine oli ainuke põhjus, ei saa välistada, et põranda vajumise põhjus võib olla põrandakonstruktsioonide mädanemine-hävimine. Lisaks põranda avamisel saab põrandat ka mõistlikumalt soojustada.
Minu soovitus oleks ka, kuna ruum(id) ei olnud vist suured, põrandad proovida niipalju üles võtta, kui vähegi saab.

4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: kaldus põranda korda tegemine

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

See pole võhikule nokitsemise töö. Interneti teel arvamuste järgi kindlasti mitte. Kasvõi laenuga aga kohe korralikult. Ja lasta kohapeal mitmel üle vaadata, seniseid töid ja tausta teadmata loomulikult selliseid külalisi ei soovita.
Pildid, pildid, pildid. Silmas pidades põrandat, mitte tegijaid ja erinevaid arvajaid :)

Vana kõveruse ja kallete väärtustamisel on põranda puhul see, et esemed ja mööbel sellisel pinnal näitavad ära, mis selle väärtustamise miinus on. Reguleeritavad jalad neutraliseeriks seda muidugi..
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805

Vasta