mustamäe vannituba

põrandad, põrandatööd
fgh
külaline

Re: mustamäe vannituba

Lugemata postitus Postitas fgh »

Lennu kirjutas:
26 Veebr 2018, 16:26
Mul samuti käsil renoveerimine paneelikas vannitoaga, lõhkusin vannitoa karbi välja, uued seinad ladusin aeroc element 75 plokist, kuna teen trapiga põranda siis vaja tõsta 15 cm vannitoa põrandat, mõtlesin et valan/tõstan otse EPS 360 kergbetooniga ja siis sinna peale küttekaabel koos tasanduseguga. On see väga halb lahendus? Sammumüra vannitoas väga ju ei teki ja see eps 360 peaks ka olema mürasummutava omadusega ja ega seal ennem ka ju mingit villa polnud , betoonkarp oli minuarust otse vastu paneeli. Või vaja panna vill ikkagist kõige alla?
Mõttetu tõsta seguga sellist kõrgust. Konstruktsisoonile valatud plaat kannab kõik helid edasi. Eps lightbetonile ei saa minuteada kaablit sisse paigaldada. Mõistlik oleks tõsta põrandat eps200 vms, isiklikult lõikaks heli ära ka õhukese villaplaadiga, sest vaht ise ei summuta siusuliselt midagi. Plaat valada mira 6998 betomix vms muldbetooniga, kaabel otse sisse. Mäletamist mööda võis plaat ka olla 40-50 mm selle seguga armeeritult. Õigesti valades on see ka sobilik hüdroisolatsiooni aluspind ja ei vaja pahteldamist.
Betoonkarbid paigaldati reeglina puukiilude peale ja koos õhkvahega suhteliselt hea lahendus.
Tulevase elektriarve kohalt on väga soovitav tõsta soojustusega põrandat ja plaadina kasutada õhukest plaati. Muidu kütate paneeli. Samuti eraldada plaat seintest.

Jürask
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Veebr 2016, 17:16

Re: mustamäe vannituba

Lugemata postitus Postitas Jürask »

Külaline kirjutas:
26 Veebr 2018, 16:50
Jürask kirjutas:
26 Veebr 2018, 16:47
Heli poole pealt arvestage kui suur osa seinapinnast on uks, millel on all pilu. Nii tuimalt ei saa ka võtta, et helipidavus ainult seina järgi.
heli poolest tuleks panna ikka helikindlam uks ja vajadusel helisummutava õhuvõturestiga, kui se ekõüik ei ole tähtis siis andke peale tehke kuidas oskate :) alati ei theta ka endale
Ja äkki lähed paned naabri üõranda alla sammumüra villa ka? Vaata ikka koos seda kuhu elama lähed ja mis konstruktsioonid majal on.

Külaline
külaline

Re: mustamäe vannituba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jürask kirjutas:
27 Veebr 2018, 13:39
Ja äkki lähed paned naabri üõranda alla sammumüra villa ka? Vaata ikka koos seda kuhu elama lähed ja mis konstruktsioonid majal on.
naabri juurde ei lähe, aga endale tehes ja võimaluste piires võiks tahta parimat. Kui vahendeid pole , siis poolikut pole ka mõtet teha, siis tee juba odavaim lahendus. Kõigile pole helipidavus prioriteet ka

Vasta