Põranda soojustus

põrandad, põrandatööd
thutmoses
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Mai 2016, 11:01
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas thutmoses »

Teema selline et majas on aluspõrand betoon. Nüüd on vaja tõsta põrandat kuskil 7-8cm kokku. Plaanis on panna 45x95 lapiti betooni peale,selle peale omakorda 18mm puitlaastplaat ja lõpuks parkett peale. Aga tekkis küsimus mida võiks kasutada sinna soojustuseks, ei tahaks päris tühjaks jätta. Kas sinna on sobilik panna villa või sobib mõni muu materjal paremini
Tööriistad, LED pirnid, autokile, Plasti Dip: www.webshop24.ee
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitu m2 seda põrandat on?
thutmoses
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Mai 2016, 11:01
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas thutmoses »

kuskil 60m2
Tööriistad, LED pirnid, autokile, Plasti Dip: www.webshop24.ee
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ja mis on põranda all
thutmoses
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Mai 2016, 11:01
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas thutmoses »

Sellest küsimusest ei saa nüüd aru, mis põranda all? Hetkel betoon põrand ja sinna peale panen 45x95 prussid, nende peale puitlaastplaadi.
Tööriistad, LED pirnid, autokile, Plasti Dip: www.webshop24.ee
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

thutmoses kirjutas: 14 Veebr 2018, 23:12 Sellest küsimusest ei saa nüüd aru, mis põranda all? Hetkel betoon põrand ja sinna peale panen 45x95 prussid, nende peale puitlaastplaadi.
mitmes korrus, kui esimene kas põranda all on isolatsioon , pinnas , tuulutatava ruum jne? soojustust ei saa esimesel korrusel lihtsalt maha visata ja vahelaes ei pruugi seda üldse vaja olla jne
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

thutmoses kirjutas: 14 Veebr 2018, 21:02 kuskil 60m2
Just üleeile oli sarnane situatsioon ühel tuttaval vaja lahendada.

Tema plaanis lahendust selliselt, et 45x45 karkass vinklitega ol. oleva betooni külge ja rihtis põranda sirgu.

Kui sul on ainult üks ruum , mille laius jaguneb täpselt 0.4ga ja paned karkassi 0.4m sammuga, siis 60m2 peale kulub min 150jm puitu. 45x95 = 2,36€/jm ehk kokku puit ca 350€. https://puumarket.ee/tootekategooria/ho ... phl-45x95/

Nurgad, puidukruvid, betoonikruvid läksid tal 40m2 kohta kokku 268€ koos kmga, sul peaks ligikaudu ca 350-400€

Lisaks veel PLP 18mm, 60m2 sul, kui ülekulu ei ole on 4,9€/m2 = 294€
https://puumarket.ee/tooted/ehitusplaad ... 2500mm-36/

Seega karkass + puitlaastplaat 18mm + kinnitusvahendid lähevad kokku ca 1050€ koos km-ga (mingi soodustuse võid projektimüügist saada PLP-le ja puidule, aga koos ülekuluga alla 900€ nagunii hakkama ei saa).

Tööjõukulu juurde.

------------

Mis sul seal allpool konstruktsioon on? Betoon, aga selle all? Kas selleks soojustamiseks on mingi vajadus ka ?

60m2, ca 8 cm kiht fiiberbetooni, ehituskile, servalint ja betoneerimine on koos tööga ca 1100€. Paned parketi peale ja ongi elu ilus - ei ole ka mingit nagisemise ohtu.
thutmoses
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Mai 2016, 11:01
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas thutmoses »

Tegemist on esimese korruse põrandaga. Betooni all on 10-15cm penoplasti.

Mul on põrand nii sirge et pole vaja vinkleid ja asju kasutada. Otse tüüblitega betooni külge. Kui sellise hinnaga puitu osta nagu puumarketis siis maksab küll palju. Ise ostan selle materjali kuskil 1eur jm. Ja selle plaadi hind on alla 4eur m2. Pole väga hullu nagu midagi.

Küsimus pigem mis õige sinna panna prusside vahele, kas villa, peno või midagi ültse muud.
Tööriistad, LED pirnid, autokile, Plasti Dip: www.webshop24.ee
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

thutmoses kirjutas: 15 Veebr 2018, 22:30 Tegemist on esimese korruse põrandaga. Betooni all on 10-15cm penoplasti.

Mul on põrand nii sirge et pole vaja vinkleid ja asju kasutada. Otse tüüblitega betooni külge. Kui sellise hinnaga puitu osta nagu puumarketis siis maksab küll palju. Ise ostan selle materjali kuskil 1eur jm. Ja selle plaadi hind on alla 4eur m2. Pole väga hullu nagu midagi.

Küsimus pigem mis õige sinna panna prusside vahele, kas villa, peno või midagi ültse muud.
no viska 5cm põrandapeno , oma plaat ja parkett pole vaja ekstra mingeid laage ja midagi kinnitada ja jääb ujuv konstruktsioon, plaati ära päris seinani pane 1cm mängimisruumi. kui kuskilt ongi lohkus , siis liiva alla ja siledaks
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

thutmoses kirjutas: 15 Veebr 2018, 22:30 Tegemist on esimese korruse põrandaga. Betooni all on 10-15cm penoplasti.

Mul on põrand nii sirge et pole vaja vinkleid ja asju kasutada. Otse tüüblitega betooni külge. Kui sellise hinnaga puitu osta nagu puumarketis siis maksab küll palju. Ise ostan selle materjali kuskil 1eur jm. Ja selle plaadi hind on alla 4eur m2. Pole väga hullu nagu midagi.

Küsimus pigem mis õige sinna panna prusside vahele, kas villa, peno või midagi ültse muud.
1€/jm sa kindlasti 45x95 kalibreeritud tugevussorteeritud prussi ei saa, vb saad toorest 50x100 prussi. Konstruktiivselt pole seal vahet, kas tugevussorteeritud või tavaline saematerjal kuna kandvus pole sul oluline.

Kui sul läheb otse betooni peale, rihtimist ei vaja, siis miks sa 45x45 ei pane vaid 45x95 topid?

Kui seal all on 10-15cm EPSi, siis sinul seda soojustust sinna mõtet toppida ei ole.

Isegi kui saad 1€/jm, siis kulu m2 kohta 2,5€ puit ilma ülekuluta, 4€ plaat, kinnitusvahendid 2€, kokku ca 8€/m2.

Betoon ikkagi konkurentsis, kuna vastasel juhul teed vana hea rotipesa.

Helipidavus ka betoonil parem ja pole mingit kriuksumise ohtu.

Kui hirmsasti tahad ikka oma puidukäkki teha, siis pane sinna klaasvill, siis on vähemalt mingi lootus, et ei teki sul sinna rotipesa.
thutmoses
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Mai 2016, 11:01
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas thutmoses »

Ostsin vaheseinte jaoks 45x95 kalibreeritud prussi hinnaga 1.05eur.

Ideepoolest võin 45x45 ka panna, sellel ei ole vahet ja kriksumisse väga ei usu. Kuna pole läbivajumis võimalust.

Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka, ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid
Tööriistad, LED pirnid, autokile, Plasti Dip: www.webshop24.ee
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas rundll »

thutmoses kirjutas: 16 Veebr 2018, 21:11 kriksumisse väga ei usu
......
ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid
Mõlemad väited päris julged!
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

thutmoses kirjutas: 16 Veebr 2018, 21:11 Ostsin vaheseinte jaoks 45x95 kalibreeritud prussi hinnaga 1.05eur.

Ideepoolest võin 45x45 ka panna, sellel ei ole vahet ja kriksumisse väga ei usu. Kuna pole läbivajumis võimalust.

Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka, ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid
Kuidas pole läbivajumisvõimalust?

"Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka," Miks betoon külm on kui all on 10-15cm soojustust?

"ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid" - küll nad oma tee leiavad.

Jääb mulje, et oled mingi selline "usklik" inimene, kes tahab siin foorumis oma arvamusele kinnituse saamisega ego boost`ida. Sest "sa ei usu" seda ja sa "usud" seda.

Sulle öeldi, et pane vill vahele, muidu on sul seal rottidele hea elupaik. Soojustamist sul see konstruktsioon lisaks ei vaja.

Kui rottide pärast sa seda ei pane, siis ei ole sul seda suurt pointi üldse panna. Kui, siis heli kandvuse takistamise pärast.
thutmoses
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Mai 2016, 11:01
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas thutmoses »

Külaline kirjutas: 17 Veebr 2018, 08:43
thutmoses kirjutas: 16 Veebr 2018, 21:11 Ostsin vaheseinte jaoks 45x95 kalibreeritud prussi hinnaga 1.05eur.

Ideepoolest võin 45x45 ka panna, sellel ei ole vahet ja kriksumisse väga ei usu. Kuna pole läbivajumis võimalust.

Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka, ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid
Kuidas pole läbivajumisvõimalust?

"Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka," Miks betoon külm on kui all on 10-15cm soojustust?

"ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid" - küll nad oma tee leiavad.

Jääb mulje, et oled mingi selline "usklik" inimene, kes tahab siin foorumis oma arvamusele kinnituse saamisega ego boost`ida. Sest "sa ei usu" seda ja sa "usud" seda.

Sulle öeldi, et pane vill vahele, muidu on sul seal rottidele hea elupaik. Soojustamist sul see konstruktsioon lisaks ei vaja.

Kui rottide pärast sa seda ei pane, siis ei ole sul seda suurt pointi üldse panna. Kui, siis heli kandvuse takistamise pärast.

Lugesin kiiruga valesti seda klaasvilla kohta. Nüüd saingi vastuse et sobivam variant on klaasvill mis nüüd ka sinna läheb.

Üldiselt ega vahet pole mis mulje sulle jääb. Mina küsisin küsimuse ja siit tuli selle peale suurem arutelu. Mina seda alustanud pole, vaid oli konkreetne küsimus. Ja nüüd ka vastus käes ja ongi teema lukus.
Tööriistad, LED pirnid, autokile, Plasti Dip: www.webshop24.ee
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Roti eest ei päästa ükski vill, EPS (peno) ega keramsiit (kergkruus).
Elentino teostab üldehitust!
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

thutmoses kirjutas: 17 Veebr 2018, 19:03
Külaline kirjutas: 17 Veebr 2018, 08:43
thutmoses kirjutas: 16 Veebr 2018, 21:11 Ostsin vaheseinte jaoks 45x95 kalibreeritud prussi hinnaga 1.05eur.

Ideepoolest võin 45x45 ka panna, sellel ei ole vahet ja kriksumisse väga ei usu. Kuna pole läbivajumis võimalust.

Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka, ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid
Kuidas pole läbivajumisvõimalust?

"Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka," Miks betoon külm on kui all on 10-15cm soojustust?

"ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid" - küll nad oma tee leiavad.

Jääb mulje, et oled mingi selline "usklik" inimene, kes tahab siin foorumis oma arvamusele kinnituse saamisega ego boost`ida. Sest "sa ei usu" seda ja sa "usud" seda.

Sulle öeldi, et pane vill vahele, muidu on sul seal rottidele hea elupaik. Soojustamist sul see konstruktsioon lisaks ei vaja.

Kui rottide pärast sa seda ei pane, siis ei ole sul seda suurt pointi üldse panna. Kui, siis heli kandvuse takistamise pärast.

Lugesin kiiruga valesti seda klaasvilla kohta. Nüüd saingi vastuse et sobivam variant on klaasvill mis nüüd ka sinna läheb.

Üldiselt ega vahet pole mis mulje sulle jääb. Mina küsisin küsimuse ja siit tuli selle peale suurem arutelu. Mina seda alustanud pole, vaid oli konkreetne küsimus. Ja nüüd ka vastus käes ja ongi teema lukus.
Vägev. Lahendusi on erinevaid, on paremad ja halvemad lahendused. Halvem lahendus on ka enam-vähem õige, aga ikkagi halvem. Valisid halvema lahenduse, aga vähemalt teed seda enam-vähem õigesti.

Tubli oled. Päikest.
thutmoses
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Mai 2016, 11:01
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas thutmoses »

Kui see roti teema nii aktuaalne on, siis tahaks teada kust need rottid sinna põranda alla pääsema hakkavad et seda võimalikult palju vältida ja ennetada?
Tööriistad, LED pirnid, autokile, Plasti Dip: www.webshop24.ee
Külaline
külaline

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

thutmoses kirjutas: 21 Veebr 2018, 02:28 Kui see roti teema nii aktuaalne on, siis tahaks teada kust need rottid sinna põranda alla pääsema hakkavad et seda võimalikult palju vältida ja ennetada?
ega ei hakkagi, kui tulevad siis võtad kassi :D Rotid hiired elavad seal kus neil midagi süüa on. , niisama nad ennast kuskilt palgist/kivivillast läbi närima ei hakka . Hirmul lihtsalt suured silmad.
Renopuma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Mär 2019, 23:49

Re: Põranda soojustus

Lugemata postitus Postitas Renopuma »

thutmoses kirjutas: 16 Veebr 2018, 21:11 Ostsin vaheseinte jaoks 45x95 kalibreeritud prussi hinnaga 1.05eur.

Ideepoolest võin 45x45 ka panna, sellel ei ole vahet ja kriksumisse väga ei usu. Kuna pole läbivajumis võimalust.

Ma ei usu et see külm betoon parketi all väga mõnus on. Ma usun et puit oleks ikka soojem kui betoon, sellepärast puitu eeelistaksin ka, ja ei näe väga varianti kust need rotid sinna alla saama peaksid
Kust Te nii odavalt prusse saate, kui saladus pole? :)
Vasta