Laudparketi nagin

põrandad, põrandatööd
magrix
külaline

Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas magrix »

Tere,

Ca. aasta tagasi sai paigaldatud Karelia naturaalne (klikk) tammeparkett, mille mõõdud 15х185x2200. Parketi alune pind on kenasti loodis ja väga sile. Parketi aluskattena kasutati Soome Tuplexi graanulitega toodet (http://www.rmstuudio.ee/products/198). Nüüd aasta peale kasutamist on endiselt probleem parketi nagisemisega, kui selle kõndida, ehk asi ei ole võrreldes algse paigalduse ajaga mitte grammigi muutunud. Ühesõnaga, häiriv faktor, millest on vaja lahti saada. Nüüd ongi küsimus, et kas sai valitud vale aluskatte materjal või peaks sootuks parketi aluspõranda külge liimima? Samuti, kui hästi on klikk parkett üles võetav ja taaspaigaldatav?
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Mul sama teema, tamme puitparkett pragiseb. On õlivahaga variant, maksis ca 22 eurikut /m2.
Kuidas leevendada pragisemast härrased?

:? :hello: :confused:
range
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas range »

Ei saagi. Sama kehtib ka laudpõranda puhul. Väike nagin siin-seal aegajalt ikka. Kui ei taha, et nagiseks, siis ära puitu kasuta.
Külaline
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pragin kirjutas:Mul sama teema, tamme puitparkett pragiseb. On õlivahaga variant, maksis ca 22 eurikut /m2.
Kuidas leevendada pragisemast härrased?
odav parkett peabki pragisema :) või on ruumis liiga kuiv, parkett tahab sellist 40 - 50 % niiskust ruumis
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Värskelt tegin ka hooldus õlitamise, õlivahaga. Muhvigi ei aidanud. Pragin on nii jõhker, et öösel kui keegi pereliikmetest kempsus käib ajab teised ülesse. Mida raskem astuja seda rohkem pragiseb.
Kas tõesti pole mingit hääd nippi sellest lahti saamiseks?!? :blush: :confused: :hello:
Vaip summutab, ent igale poole ka ei sooviks vaipu..
Külaline
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pragin kirjutas:Värskelt tegin ka hooldus õlitamise, õlivahaga. Muhvigi ei aidanud. Pragin on nii jõhker, et öösel kui keegi pereliikmetest kempsus käib ajab teised ülesse. Mida raskem astuja seda rohkem pragiseb.
Kas tõesti pole mingit hääd nippi sellest lahti saamiseks?!? :blush: :confused: :hello:
Vaip summutab, ent igale poole ka ei sooviks vaipu..
kas sitt parkett või valesti paigaldatud , liiga paks aluskate vms
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Parkett on Linconast ostetud (Decoras oli ka sama müügil) laudparkett Boen tamm Finale (Basic) 3-lipiline Natural plus oiled, 14 mm 209x2200 mm, 5G.
Alusvaip on Provent 3 mm, sinine.
Iseenesest ei tohiks ju olla s*tt, vai kuidas..
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Lisan, et paigaldus on ju klõps ja klõps kokku tihedalt, ilma mingi vuugi või faasita, seega ei tohiks ka nagu olla valesti paigaldatud.. Väljanägemine on 5+.
Külaline
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pragin kirjutas:Lisan, et paigaldus on ju klõps ja klõps kokku tihedalt, ilma mingi vuugi või faasita, seega ei tohiks ka nagu olla valesti paigaldatud.. Väljanägemine on 5+.
kui suur on pind ja palju õhuniiskus ruumis?
Külaline
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pragin kirjutas:Lisan, et paigaldus on ju klõps ja klõps kokku tihedalt, ilma mingi vuugi või faasita, seega ei tohiks ka nagu olla valesti paigaldatud.. Väljanägemine on 5+.
ja mis on aluspind betoon või midagi muud ? kui aluspind ei ole betoon, siis võib võtta kõige õhema mati , lisaks võib proovida lahti võtta ja tagasi paigaldada ja klikkide vahele toiduõli tõmmata ja vaadata kas läheb paremaks.
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Pinda on parketi all ca 105 m2. Õhuniiskus varieerub 37-47% vahel momendil siis, kokku on kolm mõõtjat eri tubades.
Parimat,
:hello:
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Aluspind on jep betoon, korralikult kuivanud. Betoonivalu ja parketipaneku vahele jäi poolteist aastat.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas kevadel ja "suvel" ka kragises ?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Mul karelia ja duplex, paigaldasin märtsis, kolisin sisse mais, ragises jubedalt, igalt poolt. Oktoobri kuus(küte oli mõnda aega sees) märkasin, et ei nagise enam üldse, mõned üksikud kohad
Külaline
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pragin kirjutas:Aluspind on jep betoon, korralikult kuivanud. Betoonivalu ja parketipaneku vahele jäi poolteist aastat.
:hello:
sul pigem liiga kuiv seal parketi jaoks ja liiga paks matt kasutusel. seega võta kuskilt nurgast lahti mõne ruumi pool või veerand põrandat üles (nummerda lauad ära, saad õiges järjekorras tagasi) ja pane teine alusvaip "TUPLEX" http://www.lincona.ee/product/alusmaterjal-tuplex/ (jälgi , et vaip on õiget pidi) ja vaata kas olukord muutub . Põrandat tagasipannes võid mõndade laudade klikid toiduõliga ära õlitada ja vaadata kas see annab ka tulemust.
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Pragin on praegu kadunud, iseenesest. Täielik müstika. Niiskust näitab praegu ca 20-26%. Üldse ei saa aru, mis toimus.
:? :confused:
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas maidor »

Naturaalne laudparkett jääb mängima elu lõpuni. Enda korteris on naturaalne laudparkett 20x125mm. Nagina sain ära, kui kruvisin kõik lauad põranda külge. Pragin tekibki kahe laua omavahelisest hõõrumisest.
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Jama, et Lincona põrandapoe mölakad seda ostmisel öelda ei taipa.
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

maidor, kas kruvide pead inetud ei jäänud? Kas pilti saaksid lisada?
Kirjade järgi peab see põrand ju nn ujuv jääma. Kas kinnikruvituna see põrand niiskuse muutudes eri aastaaegadel mingit jama ei ole näha? Nagu ülesse punnitanud kusagilt või siis pragusi sisse tõmmanud?
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas maidor »

Ujuv põrand oli ka mul alguses, sest nii kõik soovitasid.Palju liikumist ja naginat esines. Minu lauad pole clip-on, lihtne täispunn. Kruvid lasin nii, nagu põrandalauad pannakse. Kahjuks ma ei ela seal korteris enam ja sinna satun paari kuu pärast. Seega head pilti pole- http://www.rate.ee/albums/tix25/p10839865
Toodetud siin- http://thermoarena.com/porandad/?lang=et Viisin oma materjali kohale ja tegid valmis.
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Aa, sul on normaalne põrandalaud siis, mitte parkett.
Pragiseva parketi ma topiks rsk Lincona omadele sinnasamusesse.
Külaline
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Milles myyja syydi on, sundis, ähvardas sind? Mulle soovitas sama firma inimene messil justnimelt liimiga paigaldada parketti. Nii ma tegin.
pragin
külaline

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas pragin »

Müüja oleks pidanud ütlema, et laudparketiga kaasneb iseloomulik pragisemine aeg-ajalt.
Ma oleks siis põrandalauad ostnud, sealtsamast ehk.
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Laudparketi nagin

Lugemata postitus Postitas maidor »

Põrandalaudadega on täpselt sama lugu. Kui toimub liikumine, siis nagiseb. Kui on korralikult kinni, vaikus majas.
Vasta